Daniela 7
24.10.11,09:11
Ahojte
Ked mám na faktúre,ktorá mi prišla s materiálom na dobierku položky určené na zasielanie tovaru a pod a je tam aj to poštovné kam to pštovné dám v PD v alfe?Napr.na faktúre je kancelársky papier 3 € / to je moja pr.réžia /
obálky 25 € tie sú na zasielanie tovaru / to je nákup materiálu /
a poštovné 3,62 €
dobierečné 1,43 €
Kam zaúčtujem tieto 2 položky?
Mila123
24.10.11,07:40
Ahojte
Ked mám na faktúre,ktorá mi prišla s materiálom na dobierku položky určené na zasielanie tovaru a pod a je tam aj to poštovné kam to pštovné dám v PD v alfe?Napr.na faktúre je kancelársky papier 3 € / to je moja pr.réžia /
obálky 25 € tie sú na zasielanie tovaru / to je nákup materiálu /
a poštovné 3,62 €
dobierečné 1,43 €
Kam zaúčtujem tieto 2 položky?
http://www.uctovnickyweb.sk/assets/Uploads/postupyjednoduche-uctovnictvo.pdf
na linku nájdete postupy účtovnania JU....
a pre Váš prípad nájdite si § 4 ods 6 pís. e
Daniela 7
24.10.11,07:52
Takže je to prevádzková réžia.Spravne?
Mila123
24.10.11,07:55
Takže je to prevádzková réžia.Spravne?
nie , nie je PR
sú to náklady súviasiace s obstaraním tovaru....(materiálu)§ 4 ods. 6 pís. e , bod 2----. nákup tovaru vrátane výdavkov súvisiacich s jeho obstaraním,
Daniela 7
24.10.11,08:01
Takže ja to poštovné a dobierečné dám ako aj tie obálky ako výdavok za materiál.Robím v alfe a tam je akurát tovar,materiál.Môžem to dať potom dokopy,alebo radšej to zaúčtujem zvlášť?
Tweety
24.10.11,08:34
Takže ja to poštovné a dobierečné dám ako aj tie obálky ako výdavok za materiál.Robím v alfe a tam je akurát tovar,materiál.Môžem to dať potom dokopy,alebo radšej to zaúčtujem zvlášť? Zaúčtuješ to všetko spolu ako materiál.