libelka
24.10.11,09:05
Dnes som dostala čudný e-mail, ktorý prišiel aj s prílohou, faktúrou o zaplatení. Prihlásila som sa na ich stránku a teraz žiadajú o zaplatenie. Je to s kostolým poriadkom??? Túto stránku absolútne nevyužívam. Má s tým niekto skús skúsenosť??? Je to napísané aj v podmienkach, ale....číta to niekto??? Ako by som sa ztoho dostala?? Ide o sumu 120€.....
Braňo
24.10.11,07:08
Nezabúdaj, že registrácia slúži ako objednávka platenej služby - čiže si si niečo objednala. To, že to nevyužívaš je Tvoj problém. Preštudovala si dobre obchodné podmienky ?
http://www.kup-lacno.sk/obchodne-podmienky/
Stanislav 1975
24.10.11,07:15
Dnes som dostala čudný e-mail, ktorý prišiel aj s prílohou, faktúrou o zaplatení. Prihlásila som sa na ich stránku a teraz žiadajú o zaplatenie. Je to s kostolým poriadkom??? Túto stránku absolútne nevyužívam. Má s tým niekto skús skúsenosť??? Je to napísané aj v podmienkach, ale....číta to niekto??? Ako by som sa ztoho dostala?? Ide o sumu 120€.....
No naletela si špekulantom- to je tak, ked si niekto neprečíta podmienky registrácie...a bezhlavo sa registruje...
libelka
24.10.11,07:17
Asi mám smolu...
jankalina1967
31.01.12,16:14
Asi mám smolu...
Ale prdlajz, ziadnu smolu nemas. Tieto stranky spravuje presne ta ista chamrad, s ktorou sa sudia desattisice ludi v nazve kauza 60 eurove faktury. Je to klasicka podvodna stranka, ktora bola zostavena IBA ZA UCELOM, aby z teba vydieranim vymamili peniaze. Treba ich UPLNE IGNOROVAT, TO JEDINE JE NAJUCINNEJSOU ZBRANOU NA NICH. Absolutne nic ti nemozu a dobre to vedia. Iba sa spoliehaju na to, ze to nevies ty.
Uz je asi neskoro na radu, podla datumu, ale o tejto zberbe som uz pisal tu - http://jankalina.blogspot.com/2011/11/intenetovi-podvodnici-stupnuju.html
jankalina1967
31.01.12,16:15
A mimochodom, sud rozhodol 20.12 v prospech poskodenych A VSETKY ZMLUVY TAKEHOTO TYPU OZNACIL AKO ABSOLUTNE NEPLATNE.
bodliak
31.01.12,16:37
No nie som si istý, či je to zmluva (VOP) "takehoto typu" . Platenie je spomenuté jasne !
Je tam toho dosť, príde e-mail, okrem registrácie je tam potrebná ďalšia aktívita, aktivácia zaslaným kódom, atď.


>> Registrácia zároveň slúži ako objednávka platenej služby
>> Ak záujemca klikol na tačítko ÁNO, tak automaticky obdrží email, ktorý je zaslaný na ním udanú emailovú adresu s oboznámením o uzatvorení zmluvy a s kódom, ktorý umožní prístup na internetový portal.
Kód, ktorý záujemca obdrží, je platný 7 dní od jeho doručenia na vopred záujemcom zadanú e-mailovú adresu v registračnom formulári. V prípade, ak sa záujemca v lehote 7 dní neprihlási na internetový portál kup-lacno.sk, po uplynutí 7 dní zaslaný kód stráca platnosť a záujemca sa nemôže prihlásiť na internetový portál kup-lacno.sk; tiež zmluva medzi užívateľom a prevádzkovateľom stráca platnosť a od počiatku sa zrušuje.
Ak sa záujemca prihlási na internetový portál v priebehu 7 dní s platným kódom, zmluva medzi ním a prevádzkovateľom nadobúda účinnosť.


Pre začiatok by som im zamotal hlavu tým, že v profile upravím svoje dáta. Na nejaké nezmysly. Ono kontrolovať kvantá údajov je námaha, a to oni neradi.
jankalina1967
31.01.12,17:06
Nuz ked tam platenie bolo spomenute jasne, najdi mi jedneho jedineho zakaznika, ktory sa na tu stranku VEDOME registroval.
Je to klasicka webova pasca, ktora neponuka ZIADNU SLUZBU, iba chce zarobit na nepozornosti druhych a potom mu posielat vydieracsky email.
jankalina1967
31.01.12,17:18
Inak je to klasicky rukopis podvodnych firiem a la Adamca a spol. Kliknutie mysou povazovat za pravoplatnu uzatvorenu zmluvu a na zaklade osobnych udajov, ktore mohol vyplnit KTOKOLVEK ZA KOHOKOLVEK. jA SI VYTVORIM EMAILOVU SCHRANKU A V MENE NIEKOHO INEHO BUDEM S FIRMOU KOMUNIKOVAT. Je to hlupost a uplne priehladna. Aj Pro Content a Online Investment Group pouzivali nejake sproste kody, ktore si musel spustat z emailu.
Kazdopripadne, zmluvny vztah je zo zakona neplatny, pokial bol zalozeny na omyle jednej strany o ktorom ta druha strana musela vediet. Tato chamrad sa snazi iba vydesit tych, ktori toto nevedia.
arizona
31.01.12,17:22
Nuz ked tam platenie bolo spomenute jasne, najdi mi jedneho jedineho zakaznika, ktory sa na tu stranku VEDOME registroval.
Je to klasicka webova pasca, ktora neponuka ZIADNU SLUZBU, iba chce zarobit na nepozornosti druhych a potom mu posielat vydieracsky email.
Tiez si myslim, ze to je nieco ine. Aj ked svojim sposobom tiez lakaju ludi,aby sa zaregistrovali,ked chcu vidiet obsah

"...kup-lacno.sk Vám ponúka viac než 300 adries, tipov a informácií o lacnom nákupe v zahraničí
( napr. Nemecko), výpredajoch, akčných cenách v rozličných odvetviach…od módy, nábytku,
kosmetiky, obuvi,hračiek až po kočiare, šperky, bicykle či stavebný materiál...atd"

kdezto web portal basne,ci samionat.sk a ostatne stranky klamali ludi tym, ze dali na hlavnu stranku "akoze" sutaz na vyhru roznych lakavych cien, aby od ludi vylakali adresy a osobne udaje.
Takze ludia si neobjednavali ziadne ich sluzby,ale si mysleli, ze sa zucastnuju nejakej sutaze a zrebovania
jankalina1967
31.01.12,17:36
No veru, za 120 eur na rok sa to oplati. Daju vam pristup k veciam, ktore su pohodlne dohladatelne zadarmo na celom internete.
Nie, to je klasicky postup podvodnej katalogovej firmy. Za vysoku cenu ponuka MAKETU SLUZBY. Ziadna seriozna firma neuzatvara zmluvy TAKYMTO sposobom.
jankalina1967
31.01.12,17:40
Tato stranka je zalozena na rovnakom zaklade ako predchadzajuce. Celkovy ich postup uzatvarania akoze zmluvy, posielania vyhraznej faktury atd.
Keby ste urobili databazu, vsetkych, ktori sa na ich stranky registrovali, nenajdete jedineho spokojneho zakaznika, jedineho, ktory sa na stranku registroval vedome a vedel, ze je spoplatnena.
bodliak
31.01.12,17:42
jankalina1967, okrem emócii budú aj nejaké argumenty ?
jankalina1967
31.01.12,17:55
A to, co som napisal, bolo co? Predpoved pocasia?
klaruska17
31.01.12,18:35
Ahoj mne prisiel ten isty mail ako si vlastne nakoniec postupovala ? Zaplatila si to ? Nam tiez vsetci hovoria ze to nemame platit za 2 tyzdne odchadzame do zahranica a zrovna toto ... ani neodpovedaju na mail ani telefon ziaden iny kontakt , som sa s jednym studentom prava bavila ze ked tam nebolo napisane priamo pri registraci ze je to platena sluzba ze by to mohlo byt pre nas plus keby nieco
jankalina1967
31.01.12,18:55
Neboj sa, nic sa nema platit. Je to podvodna stranka s rovnakym motorom ako Basne.sk a pod, od spolocnosti Pro Content, Web Content, Online Investment Group. Tieto firmy napalili asi 35000 ludi, ktori sa pripojili do hromadneho trestneho oznamenia. Akakolvek zmluva uzatvorena TAKYMTO SPOSOBOM, je bsolutne neplatna. O tom rozhodol aj 20.12.2011 sud v Poprade.
jankalina1967
31.01.12,18:58
Klaruska, tu sa mozes podelit o skusenosti s podobne napalenymi https://www.facebook.com/groups/172062329476383/ a ked chces podrobnejsie, zaziadaj o pridanie do tejto skupiny https://www.facebook.com/groups/171369869378/
jankalina1967
31.01.12,18:59
Tu som to rozpisal podrobnejsie, nemas sa vobec nicoho obavat http://jankalina.blogspot.com/2011/11/intenetovi-podvodnici-stupnuju.html
bodliak
01.02.12,08:23
1. nejedná sa o firmu registrovanú na Seychelach, alebo v inom raji ďaleko od dosahu našich "orgánov"
2. firma neláka na výhru, od začiatku dosť jasne hovorí o tom, že služba je platená, platí sa za prístup k informáciám a registrácia je objednávkou
3. na zadaný e-mail príde prístupový kód, nestačí pasívna registrácia s neexistujúcim e-mailom

čo mi vadí, je:

1. neexistuje možnosť prezrieť si kompletnú ponuku, iba "Super ponuku", akýsi výber z ponúkaného tovaru
2. predplatné je na celý rok a nejedná sa o malú sumu, teda ak ponuka nebude zodpovedať mojím očakávaniam, rok platím za niečo, čo nechcem
3. odstúpenie od zmluvy nevýhodné pre zákazníka, neexistuje možnosť odstúpiť od zmluvy po prezretí ponuky služieb,
čo ale vyplýva z povahy poskytovanej služby!

Vôbec by som ich nehádzal do jedného koša s portálmi basne.sk, sampionat.sk, atď.
Ak to má z pohľadu sklamaného zákazníka znaky nekalej obchodnej praktiky, tak sú evidentne o stupeň ďalej a o level vyššie.

Nestaval by som to paušálne na tých istých argumentoch, ktoré obstáli v minulosti.

Otázka pre libelku:
V e-maile, v ktorom ste obdržali prístupový kód, boli priložené aj VOP ?
lana111
01.02.12,12:08
Suhlasím z bodliakom. Je to niečo iné. Na to sa treba pozrieť subjektívne nie objektívne - ak si niekto nepričítal VOP a teraz musí platiť -. Oni ponúkajú informácie a povedzme si po pravde, informácie sa v dnešnej dobe dajú vyvážiť zlatom, či už tie ponúkané informácie, niekde inde nájdeš zadarmo, to už je tvoja smola. To je ako ked prídeš do novinového stánku, kúpiš noviny, a po dvoch dňoch sa vrátíš s tým, že obsah sa ti nepáčil, a oznámenie o koncerte XX si našiel na bilborde - zadarmo - pred školou. Veď to je padnuté na hlavu.
Nelákajú ťa ako básničkari cez hry a suťaže, aby si sa prihlásil, ale "niečo" ponúkajú a majú v VOP napísané, že ak sa prihlášiš, ešte nič neplatíš, mušíš sa prihlásiť z kódom. Až potom si povinný uhradiť faktúru. Ak kód vôbec nevyužiješ, tak žiadna zmluva nevzniká. Takže k básničkám sa to porovnať nedá. Síce suma 120 euro alebo 60 euro ak to stihneš do 14 dní zrušiť je masná ale ..... stále nechápem, ako sa niekto môže registrovať a neprešítať si VOP. Veď už pri kliknutí na obrázok chce od teba, aby si sa prihlásil, veď to je prvý znak toho, že to nieje obyčajný shop a treba sa na to pozrieť poriadne!!!
jankalina1967
01.02.12,19:59
Je to nieco ine, ale princip je stale rovnaky. Nepoctiva firma sa snazi co najviac uzivatelov uviest do omylu a na tom omyle a posielani vyhraznych faktur si postavila biznis.
Neja ky emailovy kod, opat nie je dokazom registracie tej-ktorej osoby. Daj mi svoje inicialy, ja si vytvorim email s insigniami tvojho mena a zaregistrujem ta.
Cudujes sa, ze si ludia necitaju VOP. Povedz uprimne, vsetko, co si na internete odklikla, si si vzdy precitala a pochopila?
Ja sa zasa viac cudujem ludom, ktori nie su schopni si zratat dve a dve. Objavi sa dalsia stranka, ktora nesie VSETKY znaky rovnakej podvodnej koncepcie ako predchadzajuce, firma ma ROVNAKU adresu ako vsetky pred nou podvodne firmy, ponuka MAKETU sluzby (nieco ako, ze poviem vam za 60 eur, ci vonku prsi) a stale sa najdu ludia, ktori budu na strane podvodnikov a nutene ich obhajovat.
Z toho mi vychadza>1. Bud si dotycni robia srandu.
2. Su najati diskuteri podvodnymi firmami.
3. Su to idioti.
Hadaj, Hanicka, hadaj....
jankalina1967
01.02.12,20:05
Jaj, a este nakoniec - v zakladnom principe - akonahle nejaka firma povazuje a zretelne vam dava najavo, ze kliknutie mysou, spustenie kodu z emailu povazuje za zavaznu zmluvu a nasledne od vas na zaklade tohto vymaha peniaze, tak je rozhodne poctiva.
lana111
02.02.12,10:20
Ja nesom na na ziadnej strane, ani nikoho neobahujej a ani nikdy nebudem. Len sa na to pozeram triezvo. Mam pocit, ze si oklamany bol, bud touto alebo inou strankou a pises velmi zaujate. Ci je spravne, zakonne a ludske robit to co oni robia to ti nepoviem...na to su ine statne organy, len hovorim o tom, ze v principe neznalost zakonna neospravedlnuje, a ak si sa do tejto situacie dostal vlastnym pricinenim, tak bohuzial, je to tvoja smola.
A ano, citam, vsetko na internete, kde musim vyplnit svoje osobne udaje, a mal by to robit kazdy, tych 10 minut mi usetri moje nervy a moju penazenku. Potom nemam sancu sa dostat do takej situacie!!!
Tato diskusia sluzi na pomoc alebo poradenie - ak niekto chce nieco vediet. Ja nehovorim, ze to podvod nieje, len chcem podotknut, ze to nemozes hadzat do jedneho vreca s basnickarami a spol. lebo je to nieco ine...alebo ako ty nazyvas "iny podvod" ale tie argumetny, ktore obstali u basnickarov, nemusia obstat tu, ak by k tomu doslo. Pekne ti rozdiely opisal "bodliak". Tak na tvojom mieste, radit ludom typu " neplatte, neplatte...su to zase basnickari a spol"...nie je objektivne...skor by som poradila, poradit sa s pravnikom alebo opytat sa na nejakom urade a nechat to preverit!!!
kopretinka
02.02.12,10:34
mimotemy ja len toľko,ak nejaká stránka odo mňa žiada registráciu,tak ju zatváram :D
bodliak
02.02.12,10:52
Z toho mi vychadza>
1. Bud si dotycni robia srandu.
2. Su najati diskuteri podvodnymi firmami.
3. Su to idioti.
Hadaj, Hanicka, hadaj....

Bez ohľadu čo si tu kto vypisuje, varujem pred jednoduchým riešením, ktoré tu ponúka jankalina.

Práve preto, že uvedená stránka už má ošetrené niektoré veci lepšie, nemusí mať prípadný spor rovnaký výsledok.
Preto radím jankalinu buď do 2. skupiny, keďže naháňa svojmu platiteľovi kšeft, alebo do 3. skupiny.

PS.: smejem sa nad donekonečna opakovaným termínom: "výhražná faktúra".
jankalina1967
02.02.12,19:14
A ake riesenie ponuka bodliak?
jankalina1967
02.02.12,21:02
Lana – ak sa ti zda termin gauner, chamrad alebo zberba pre podovdnika prilis jemna, tak bohuzial, ine oznacenie, pre danu skupinu proste nemam.
Nepisem zaujato, iba nazyvam veci pravymi menami.
Ked ti vreckar ukradne penazenku a na policii ti povedia, ze to bola len a len tvoja chyba a mala si si davat pozor a vreckar bude potom stat za rohom a rehotat sa ti do ksichtu, tiez si povies, ze ano, som na vine a nebola som pozorna?
Citas vsetko na internete, ked mas vyplnit svoje osobne udaje? Hlavne neklam samu seba. Ani sebevacsia opatrnost ti nikdy nezaruci, ze raz do toho proste nespadnes.
Katalogovym podvodom sa venujem nejaky cas a spytam sa ta takto – Uz si videla serioznu stranku, ktora je platena a pritom ti dovoli vstup a informacia o plateni je uvedena skryto a nejasne? Kazda normalna platena stranka ma vyrazne uvedenu platbu a nedovoli ti vstup na nu, pokial platba nebude prevedena. Pretoze na zaklade kliknutia mysi a napisania osobnych udajov cez internet, nie je mozna jednoznacna identifikacia osoby a tym padom je nemozne na zaklade takychto vagnych udajov vystavit pravoplatny doklad.
Neznalost zakona neospravedlnuje. Aky zakon porusil clovek, ktory podpise zmluvu, ktora ho mala cielene uviest v omyl? Nemylis si nahodou strany? Zmluvný vzťah je zo zákona NEPLATNÝ, pokiaľ je založený na omyle jednej strany o ktorom tá druhá musela vedieť.
Ci je spravne, zakonne a*ludske to, co robia to nepovies. Nuz, vola sa to IM FRAUDEM LEGIS, cize obchadzanie zakona,* co je postup, ked sa niekto chova podla prava, ale tak , aby zamerne dosiahol vysledok, ktory je pravnou normou nepredvidany a neziaduci. Sud prisudzuje takymto zmluvam neplatnost od sameho zaciatku (ako keby nikdy neboli uzatvorene).
To, ze clovek sa ma poradit s pravnikom je spravne. Ale v pripade tejto skupiny podvodnikov zbytocne vyhodene peniaze. Staci iba puha ignoracia. Ide ale o to, ze rada navstivit pravnika bola v televizii dost casto nestastne interpretovana, napriklad – Komu prisla faktura od Online investment Group, nech ju neplati ale nech ide za pravnikom. Takato formulacia obete zbytocne doplietla a vydesila. Normalne by bolo – Komu pride faktura od OIG, nema ju platit a kto sa boji, nech ide za pravnikom.
Podstatna vec tohoto je – cele toto divadlo, je zalozene na kalkulacii s ludskym strachom a iracionalnym strachom zo sudov a exekutorov. Ked niekolko tisic ludom posleme vyhrazny dopis, kde im pohrozime sudom a exekuciou, 10 percent sa zlakne a zaplati. Tato zberba nikdy nikoho na sude nebude zalovat a ani nikdy nezalovala. Iba tym vyhrozuju. Vedia, ze na sude by nemali sancu. *Pokial niekto zaluje naopak ich, tak ich pravnici maju za kazdu cenu robit obstrukcie a zdrzovat sud, namiesto toho, aby sa venovali podstate veci, co sme mali posledne moznost velmi dobre vidiet.

To bodliak – ak si nieco objednas, a pride ti faktura, na ktorej je hned spomenute, ze v pripade jej neuhradenia budes dany na sud a hrozi ti exekucia, pvazujes to za beznu fakturu?
Ale ak ti taka faktura vyvolava smiech, tak tomu budem iba rad, pretoze prave to je jeden zo sposobou ako ukoncit ich cinnost. Oni to budu robit dovtedy, pokial sa ich ludia budu iracionalne bat a budu im platit. Akonahle im krivka nakladov presiahne krivku vynosov, prestanu s tym. Koniec hlasenia.*
jankalina1967
02.02.12,21:33
Dovolim si este malu vsuvku. Dobry pravnik vam vzdy povie - nerobte nic a cakajte, co urobia oni. Potom budeme jednat.
S pravdepodobnostou, ktora hranici so stopercentnou istotou, neurobia nic. Kazda zaloba totiz stoji peniaze a to su pre nich zbytocne naklady. Im staci ten pocet, ktory sa zlakne a zaplati. Ono - postavenie zaloby na zaklade urcenia osoby iba cez email, alebo IP adresu je z pravneho hladiska uplne na hlinenych nohach.
lana111
03.02.12,13:23
Takze pan jankalina, moja inteligencia mi nedovoli nikoho urazat!!! K prikladu o penazenke sa musim len zasmiat a poriadne: Takze ked mam otovorenu kabelku z ktorej vycieva krasna dizajnova penazka, vreckar mi ju ukradne a on je na vine???....no to snad nemyslis vazne??!!!...Na vine som ja blba, ked si na svojej veci nedavam pozor!!! Priklad 2 :-)): Ides po ulici, posmyknes sa na lade, oj na vine nie si ty, ze si si zlomil nohu, ale ten lad, alebo najlepsie este by bolo obvinit mesto, ze neposypalo panovi jankalinovi presne pod nohy...:-DDD...no dovol sa mi zasmiat.
A prosim ta, neobinuj ma, ze klamem samu seba, pretoze ja som doposial ziadnu fakturu od spominanych firiem nedostala!!!

A teraz k teme:
Ja nikoho nezastavam, chcem len poukazat na MOZNOST, ze to nemusi by presne rovnake ako basnickari a spol. A moj osobny nazor je, ze ten kto je v tejto situacii, by sa mal podrobnejsi informovat, predtym, ako sa rozhodne "konat".
jankalina1967
03.02.12,16:13
Ked sa smyknes na chodniku, na ktorom je zamaskovany lad, je to tvoja vina?
Ja tvrdim, ze podvodnik ostava podvodnikom, ci uz podviedol hlupaka alebo clen menzy s IQ nad 130. A ked mu jeho podvod vysiel, mensieho podvodnika to z neho nerobi. Nechame to tak, pretoze zjavne pohrdas ludmi, ktori nemali ziadny zly umysel, iba boli dovercivi. To, ze tebe sa to nestalo, neznamena, ze sa ti to nemoze stat. Ked mal niekto nehodu, budes nim pohrdat, ze ty jazdis opatrne a tebe sa to nemoze stat? Ani najvacsia opatrnost ta nochrani pred cielavedomym a vykonstruovanym podvodom.
A nakoniec, co sa tyka porovnavat stranku s basnami atd. Podstatne je vzdy porovnanie spokojnosti zakaznikov danej firmy. Ked sa pocet zakaznikov, co sa citia oklamani blizi ku 100 percentam, tak je jasne, ze sa jedna o nekalu obchodnu taktiku. Tolko ludi NEMOHLO urobit tu istu chybu, pokial to nebolo priamo umyslom tej stranky. A je UPLNE jedno, ci tam informacia o plateni je alebo nie je viditelna.
jankalina1967
03.02.12,16:31
P.S. Ziadnu fakturu si od spominanych firiem mozno nedostala iba preto, lebo si dane stranky vobec nenavastivila. ;-))) Keby ano, tak sa rozculujes rovnako, ako ostatni. Ako pise jeden citatel "Je vidiet, ze si sa s*tymto typom podvodu este osobne nestretol. Tak, ako uzivatelia pocitacov sa delia na tych, co si data zálohuju a na tych, co o svoje data este nikdy neprisli, tak aj ludi by sme mohli delit na tych, co podvedeni neboli, (pretoze možno mali iba vacsie stastie), ktorí revú :MNE BY SA TO STAT NIKDY NEMOHLO!“ a*tych, ktori napriklad aj napriek skusenostiam a*obozretnosti jednoducho odklikli alebo podpisali nieco, co sa tvarilo ako standardna internetova stranka a*z*coho sa vyklula “zmluva” .
Radsej sa neruhaj, nikdy nehovor nikdy, nemusi sa to vyplatit, pretoze na akekolvek bezpečnostne dvere existuje zlodej, co ich dokaze prekonat."
jankalina1967
03.02.12,20:31
Este s prepacenim, k vasmu vyjadreniu, citujem:"Takze ked mam otovorenu kabelku z ktorej vycieva krasna dizajnova penazka, vreckar mi ju ukradne a on je na vine???....no to snad nemyslis vazne??!!!...Na vine som ja blba, ked si na svojej veci nedavam pozor!!! "
Takze, ked si na veci nedavate pozor, zlodej ma plne pravo vam ich ukradnut. A nesmie byt post ente nijako za to sankcionovaný. To ste chceli povedat?