olkos
24.10.11,09:32
Ahojte poradaci

chcem Vas poprosit o radu ohladne DPH z minulych rokov.

vo firme sa nam vyskytlo nasledovne

1,Dosla faktura z 2009,2010 ktore sme zistili ze nam chybaju a poslali nam opis dokladov - mozem si DPH odpocitat teraz ked mam fakturu? Obe faktury pojdu do nakladov tohto roku ako nevyznamny naklad / podla internej smernice/

2, Vystavena faktura 2005 - klient zaplatil ale potom reklamoval a sud rozhodol ze ma klient pravdu a treba mu vratit peniaze zato co zaplatil. Mozem tu fakturu vydobropisovat teraz aj ked je z 2005 ???


Dakujem za kazdu radu a nazor.

Pekny den
Tweety
24.10.11,07:38
Ahojte poradaci

chcem Vas poprosit o radu ohladne DPH z minulych rokov.

vo firme sa nam vyskytlo nasledovne

1,Dosla faktura z 2009,2010 ktore sme zistili ze nam chybaju a poslali nam opis dokladov - mozem si DPH odpocitat teraz ked mam fakturu? Obe faktury pojdu do nakladov tohto roku ako nevyznamny naklad / podla internej smernice/

2, Vystavena faktura 2005 - klient zaplatil ale potom reklamoval a sud rozhodol ze ma klient pravdu a treba mu vratit peniaze zato co zaplatil. Mozem tu fakturu vydobropisovat teraz aj ked je z 2005 ???


Dakujem za kazdu radu a nazor.

Pekny den
1. Odpočet uplatníš teraz, kedy si dostala faktúru, a náklady zaäčtuješ podľa toho,či ste v m.r. mali základ dane, alebo nie, ak áno, budú daňovo uznané v tomto roku.
2. Treba urobiť storno faktúry a DDPza rok 2005, alebo zaúčtovať do tohto roka, aj aj daň odpočítať v tomto roku.
olkos
24.10.11,07:47
Ahoj Tweety,
dik za radu zodpovedala si mi tak ako som si aj myslel chcem sa ta este opytat na storno urobila by si cez §25 zakona o DPH alebo minusom § 8,9 zakona o DPH. viem ze na DPH tlacive nie je § 25 ale kvoli zaznamnej povinnosti

Dik za radu
Tweety
24.10.11,07:55
Ahoj Tweety,
dik za radu zodpovedala si mi tak ako som si aj myslel chcem sa ta este opytat na storno urobila by si cez §25 zakona o DPH alebo minusom § 8,9 zakona o DPH. viem ze na DPH tlacive nie je § 25 ale kvoli zaznamnej povinnosti

Dik za radu Ak idete stornovať celú faktúru ako bezpredmetnú, tak nemôžete použiť §25, kedže to nie je oprava základu dane.
Difi
16.03.12,10:40
Dobrý deň, dostali sme zo zahraničia faktúru na tovar ešte v r. 2009, ale nedošlo k odovzdaniu tovaru, alebo celý bol vrátený neviem už nepamätajú nato vo firme, v účtovníctve figurovala faktúra, po rozhovore s dodávateľom nám vystavil mínusovú faktúru v apríli 2011, ale len teraz som našla tú mínusovú faktúru. Neviem či mám podať dodatočné DPH za obdobie apríl, alebo mám len záväzok mínusom zaúčtovať, lebo nevznikla nám daňová povinnosť. Ďakujem, pekný deň.
Difi
23.03.12,06:13
posúvam...