qwer6969
24.10.11,09:35
zdravim vas,
ideme na vylet do prahy na par dni a chcem sa spytat, ci mi neviete poradit, ci treba menit peniaze, alebo sa tam da platit aj eurom?
dakujem za odpovede :)
jana007
24.10.11,07:47
Boli sme na výlete v Prahe na jar. Väčšinu platieb som platila kartou. Mali sme vymenené aj české koruny, zišli sa nám hlavne v malých obchodíkoch, kde sa nedalo platiť kartou a keď sme chceli platiť eurom, tak bol veľmi nevýhodný kurz. Pri vstupe do niektorých kultúrnych zariadení sa dalo platiť iba českými korunami. Použitie WC - 5,- Kč alebo 1,- euro - i s týmto sme sa stretli. Takže určite odporúčam nejaké české korunky mať vo vrecku.
Stanislav 1975
24.10.11,07:50
Boli sme na výlete v Prahe na jar. Väčšinu platieb som platila kartou. Mali sme vymenené aj české koruny, zišli sa nám hlavne v malých obchodíkoch, kde sa nedalo platiť kartou a keď sme chceli platiť eurom, tak bol veľmi nevýhodný kurz. Pri vstupe do niektorých kultúrnych zariadení sa dalo platiť iba českými korunami. Použitie WC - 5,- Kč alebo 1,- euro - i s týmto sme sa stretli. Takže určite odporúčam nejaké české korunky mať vo vrecku.
súhlas...
Len dodám, že my chlapi máme výhodu s tým Wc- že ho nemusíme platiť, stačí nájsť nejaký strom...:-)
Ozaj a nejaké drobáky treba na lístok na metro- najlepšie je kúpiť 24-hodinový...-revízorov je tam kopa fakt teda...
qwer6969
24.10.11,07:51
dakujem velmi pekne za rychlu odpoved :) velmi sa tesime a nejake super napady co stoja za pozretie, bol som tam uz ale uz velmi daavno..
Stanislav 1975
24.10.11,07:52
dakujem velmi pekne za rychlu odpoved :) velmi sa tesime a nejake super napady co stoja za pozretie, bol som tam uz ale uz velmi daavno..
pohladaj si tému tipy na pozretie si Prahy, nech sa 100 krát neopakujeme- je tam toho dosť popísané...
jana007
24.10.11,08:01
Najlepšie je kúpiť si 24-hodinový lístok na dopravu za 100,- Kč - platí na metro, električky, trolejbusy a môžeš chodiť celý deň hore - dole. A s tými revizormi je to pravda, mali sme to šťastie.
myara
24.10.11,18:53
da sa tam platit aj eurom, ale teraz je vsetko v Prahe znacne nevyhodne, co sa cien tyka, boli sme tam koncom augusta, a vsetko co som kupila sa mi zhruba o 1/4 predrazilo, takze na nakupy nikomu neodporucam
dokonca pri plateni kartou bol nevyhodnejsi kurz ako platit na mieste eurami