tonka77
24.10.11,09:35
Ahojte poradáci ..
Obraciam sa na Vás , čo a ako mám postupovať . Pred 4 rokom som šla pre moju priateľku ako "ručiteľka " do SLSP ,kde si zobrala 150.000 Sk,-
Dnes som dostala list od advokat.kancelárie , kde som dostala 14 dní na úhradu plus náklady s vymáhaním ..
Samozrejme priateľku neviem nájsť , doma neotvára , telefon nula , vraj nepracuje ,,,
Ja zasa bývam v nájme , som rozvedená , pracujem+študujem .S voj trvalý pobyt mám u býval. svokrovcoch , ak by došlo k vymáhaniu exekúciou , dostali by sa aj oni do problému ? Je nejaká možnosť , aby pohľadávka nebola sťahovaná resp. vymáhaná u mňa ? Dostala som také názory dať výpoved , odísť do zahraničia ....atd .Teraz som v šoku a vôbec neviem čo mám robiť . Prosím Vás o radu ! dakujem
pepsikova
24.10.11,07:42
..no asi si dostala list od exekučnej kancelárie, ktorej bola postúpená pohľadávka na vymáhanie..keďže nenašli priameho dlžníka, našli teba, ručiteľa...doporučujem osobný kontakt s exekútorom a vysvetliť, pokiaľ vieš, kde sa nachádza tvoja priateľka,nech kontaktujú ju...inak si, samozrejme, spoludlžník a musíš,ak ju nenájdu, dlh zaplatiť a potom si v občiansko-právnom konaní dlh vymáhať od priateľky...
terezamaria
24.10.11,07:44
Ahojte poradáci ..
Obraciam sa na Vás , čo a ako mám postupovať . Pred 4 rokom som šla pre moju priateľku ako "ručiteľka " do SLSP ,kde si zobrala 150.000 Sk,-
Dnes som dostala list od advokat.kancelárie , kde som dostala 14 dní na úhradu plus náklady s vymáhaním ..
Samozrejme priateľku neviem nájsť , doma neotvára , telefon nula , vraj nepracuje ,,,
Ja zasa bývam v nájme , som rozvedená , pracujem+študujem .S voj trvalý pobyt mám u býval. svokrovcoch , ak by došlo k vymáhaniu exekúciou , dostali by sa aj oni do problému ? Je nejaká možnosť , aby pohľadávka nebola sťahovaná resp. vymáhaná u mňa ? Dostala som také názory dať výpoved , odísť do zahraničia ....atd .Teraz som v šoku a vôbec neviem čo mám robiť . Prosím Vás o radu ! dakujem

Toto bol vždy a zostal " ručiteľský problém ". Nič Ti nepomôže, aby si sa z toho " vyzula ", jedine nájsť priateľku a už asi nie priateľsky jej povedať, nech si to láskavo spláca sama. Inak to budeš splácať Ty a exekútori nebudú brať ohľad na nič.
Stanislav 1975
24.10.11,07:48
pepsi aj tereza majú pravdu- exe si to može od teba natvrdo vymáhať...-asi ti nič iné nezostane, len to splatiť...

Aký je tam ešte zvyšný dlh?
tonka77
24.10.11,07:57
pepsi aj tereza majú pravdu- exe si to može od teba natvrdo vymáhať...-asi ti nič iné nezostane, len to splatiť...

Aký je tam ešte zvyšný dlh?

Stanislav nemá pri sebe papier , ale ak som to dobre rátala tak má asi 1rok čo uhrádzala ...