januli
24.10.11,11:43
prosím potrebujem skontrolovať: na ktorý riadok výkazu DPH majú byť zapísané nasledovné učt.prípady.


iný čl.štát :
nákup tovaru - Rumunsko
Základ dane 7
daň 8
odpočet 21
v účtovníctve _ (samozdanenie)
.......................
+
doprava tovaru slovenským prepravcom
riadok výkazu :
základ základ dane 0
daň 23
.................................................. .


tretí štát....Chorvátsko
nákup tovaru
+
dovoz ako služba slovenským dopravcom, na fa je uvedené, že plnenie je oslobodené od DPH podľa §47 a § 48 ods.8 zákona č. 222/2004
základ dane : neuvádzam na žiadny riadok
daň: neuvádzam na žiadny riadok do výkazu DPH
pretože mám k tomu colné vyhlásenie o zaplatení dane a tú sumu dám na riadok výkazu č. 25


.........................................
a potom dodávateľská faktúra CZ za vykonané služby
a za dopravu v EUR
na ktorej je uivedené, že DPH je povinný odviesť príjemca. to sme my:
riadok výkazu :
základ dane 11
daň 12
odpočet 21

je to takto správne ?
prosím o rýchlu odpoveď.
ĎAKUJEM
11MON04
24.10.11,10:02
Dobrý deň, ja by som potrebovala poradiť s podobným prípadom. Sme plátcami DPH v tuzemsku, máme prijatú zahraničnú došlú faktúru z Českej republiky za prepravu tovaru. Dodávateľ je plátcom DPH v ČR a faktúra je vystavená s nulovou DPH. Ako postupovať pri jej zaúčtovaní? Treba vypočítať DPH ako pri došlých zahraničných faktúrach za tovar? Na ktorom riadku DP k DPH sa daná faktúra má zobraziť? Ďakujem za odpoveď.
januli
24.10.11,10:06
Aj ja to potrebujem a súrne
tweedle
24.10.11,10:37
prosím potrebujem skontrolovať: na ktorý riadok výkazu DPH majú byť zapísané nasledovné učt.prípady.


iný čl.štát :
nákup tovaru - Rumunsko
Základ dane 7
daň 8
odpočet 21
v účtovníctve _ (samozdanenie) ano
.......................
+
doprava tovaru slovenským prepravcom
riadok výkazu :
základ základ dane 0
daň 23
.................................................. .ano


tretí štát....Chorvátsko
nákup tovaru
+
dovoz ako služba slovenským dopravcom, na fa je uvedené, že plnenie je oslobodené od DPH podľa §47 a § 48 ods.8 zákona č. 222/2004
základ dane : neuvádzam na žiadny riadok
daň: neuvádzam na žiadny riadok do výkazu DPH
pretože mám k tomu colné vyhlásenie o zaplatení dane a tú sumu dám na riadok výkazu č. 25 ano


.........................................
a potom dodávateľská faktúra CZ za vykonané služby
a za dopravu v EUR
na ktorej je uivedené, že DPH je povinný odviesť príjemca. to sme my:
riadok výkazu :
základ dane 11
daň 12
odpočet 21 ano

je to takto správne ?
prosím o rýchlu odpoveď.
ĎAKUJEM
:)
11MON04
24.10.11,10:46
Dobrý deň, ja by som potrebovala poradiť s podobným prípadom. Sme plátcami DPH v tuzemsku, máme prijatú zahraničnú došlú faktúru z Českej republiky za prepravu tovaru. Dodávateľ je plátcom DPH v ČR a faktúra je vystavená s nulovou DPH. Ako postupovať pri jej zaúčtovaní? Treba vypočítať DPH ako pri došlých zahraničných faktúrach za tovar? Na ktorom riadku DP k DPH sa daná faktúra má zobraziť? Ďakujem za odpoveď.
....faktúra je teda za službu, mám ju teda samozdaniť 20% a potom sa mi táto dan zobrazí v danovom priznaní na riadku 08 a 21? aj ked je to sluzba - faktúra od prepravcu za prepravu tovaru?
januli
24.10.11,10:58
Veľké ďakujem za odsúhlasenie a za odpoveď... a ešte sa chcem spýtať ... tie české dodávateľské faktúry za služby tiež samozdaňujem ?
tweedle
24.10.11,11:01
Rado sa stalo :) tými službami som si neni istá ja vo svojej firme služby vôbec neriešim, takže sa v tom nevyznám a nechcem zavádzať
januli
24.10.11,11:38
tak ja samozdaňujem lebo na faktúre je napísané, že DPH je povinní odviezť príjemca. či je to dobre netuším a dávam to na riadky 7,8,21
tweedle
24.10.11,11:44
ak samozdanuješ ty tak by to malo platiť aj pre prípad vyššie
silvia
20.12.12,08:29
Prosím Vás, prvý krát nakupujeme tovar od českej a.s., ktorá má pridelené slovenské IČ DPH, FA vystavili normálne so slovenskou DPH 20%. V tomto prípade majú oni daň.povinnosť a my si v priznaní DPH normálne uplatníme odpočet ako pri tuzemskom nákupe?
Vďaka!
a_je_to
22.12.12,16:10
Odpoveď je áno. DPH by sa od českej a.s. mala dostať do rozpočtu SR a Ty si ju odpočítaš. Okrem toho česká a.s. by mala tento tovar uviesť do SV ako premiestnený do SR a následne predaný. Inak by sa vytratil z euroštatistiky o cezhraničnom pohybe tovaru. Na to by sa prípadná kontrola u českej a.s. mohla hnevať. Ale to už nie je Tvoja starosť.