Milena284
24.10.11,14:29
Dobrý deň,

potrebovala by som radu ohľadom došlej faktúry z CZK a DIČ má SK. Fakturované je bez DPH v €. Podľa ktorého § by som sa mala riadiť. / je to dodávka tovaru dobierkou - internetový dodávateľ /

Ďakujem za pomoc.
ANNAP
24.10.11,12:39
Ahoj, ja som mala prípad, že česká firma je registrovaná na SR na DPH čiže má SK2020xxxx
ale mne fakturovala so slovenskou dph a spravila som to v rámci DPH ako klasické tuzemsko , neviem prečo ti vyfakturovali bez dph, mala by si tam zavolať či je to správny postup
Tweety
24.10.11,12:41
Ahoj, ja som mala prípad, že česká firma je registrovaná na SR na DPH čiže má SK2020xxxx
ale mne fakturovala so slovenskou dph a spravila som to v rámci DPH ako klasické tuzemsko , neviem prečo ti vyfakturovali bez dph, mala by si tam zavolať či je to správny postup Áno, správne, mali fakturovať so slovenskou dph . Žiadaj o opravu faktúry.
Ester plus
21.02.13,12:41
Ak mi česká firma so slovenským IČ DPH vystaví faktúru, tak pri odpočte DPH sa na ňu pozerám ako na faktúru vyhotovenú slovenským dodávteľom, teda uplatňujem pravidlo podĺa § 49 a § 51 zákona o DPH?
martinez
21.02.13,12:46
Ak mi česká firma so slovenským IČ DPH vystaví faktúru, tak pri odpočte DPH sa na ňu pozerám ako na faktúru vyhotovenú slovenským dodávteľom, teda uplatňujem pravidlo podĺa § 49 a § 51 zákona o DPH?

ano