zzuzanna
24.10.11,13:50
Dobry den,
chcela by som sa opytat na Vas nazor, nakolko som citala dva protichodne nazory. Sluzby za graficke prace, ktore fakturuje platca SR do CR platcovi vchadzaju do r. 15 danoveho priznania dph alebo nie?
Velmi dakujem
Zuzana
zk24
24.10.11,11:51
Ak ide o pocitacove sluzby (graficke), tak by som povedala ze sa fakturovat malo bez DPH a prenasat danova povinnost na odberatela. Táto FA by vstupovala do SV ale nevstupovala do DP DPH.
zzuzanna
24.10.11,11:59
Ja si tiez myslim, ze by to nemalo vstupovat do danoveho priznania, na ziadny z paragrafov, ktore su vo vysvetleni riadku 15 mi to nepasuje, ale zaraza ma, ze minuly rok povedali mojmu bratrancovi na danovom urade (mal fakturovane inzinierske sluzby do Nemecka), ze tieto sluzby maju byt na riadku 15. Mala som vsak z danoveho uradu pocit, ze sami nevedia, pretoze po nom nechceli, aby si opravil danove priznanie. Tak teraz naozaj neviem, ci to tam ma ist, alebo nie :(
zk24
24.10.11,12:04
Každý prípad je individuálny, nepoznáme situáciu vášho bratranca. možno dodal tovar oslobodený od dane, čokoľvek...
zzuzanna
24.10.11,12:08
Prave to bolo zvlastne, dodaval iba inziniersko-vyvojove sluzby.. Ale myslim si, ze povedali hlupost. Nebolo by to prvykrat.
zk24
24.10.11,12:09
K tomu sa neviem vyjadrit.
zzuzanna
24.10.11,12:42
zk24 dakujem velmi za tvoj nazor :), ja s nim suhlasim.
Ak by ste mali niekto este podobnu skusenost s danovym uradom (ohladom umiestnenia sluzieb do EU do r.15 danoveho priznania), dajte prosim vediet...Potom by som to mozno este prehodnotila.