januš1
24.10.11,14:15
Dobrý deň,
suseda ma oslovila s takýmto problémom. Pred dvoma týždňami kúpila na prezentácii jednej firmy hrnce v hodnote 535 Eur. Podotýkam, že jej jediným príjmom je starobný dôchodok. Hrnce zatiaľ nemá, ale s firmou podpísala kúpnu zmluvu. Zároveň uzatvorila úverovú zmluvu s Home Credit, na základe ktorej by mala mesačne splácať 16,70 Eur. Hneď na druhý deň sa jej to rozležalo v hlave a poslala firme písomné odstúpenie od kúpnej zmluvy. Podací lístok má odložený. Problém je v tom, že prezentácia sa uskutočnila v prevádzkových priestoroch firmy a tým pádom sa na zmluvu nevzťahuje zákon č. 108/2000 Zb. o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a najmä možnosť odstúpenia od zmluvy do 7 pracovných dní. Pozerala som aj Občiansky zákonník, ale nič vhodné som tam nenašla. Viete mi prosím niekto poradiť, ako by mala postupovať? Dnes poslala písomné odstúpenie od zmluvy na adresu Home Credit, keďže v zmysle zákona má na odstúpenie od úverovej zmluvy 14-dňová lehotu a tá uplynie zajtra. Čo však s kúpnou zmluvou na tie hrnce? Máte s tým prosím niekto skúsenosť? Za každú odpoveď vopred ďakujem.