achjajach
24.10.11,18:27
Dobrý večer,

chcel by som sa spýtať ako mam postupovať. Byvam na konci dediny a zrovna moj sused musi byt uplny vymet. Najnovsie bojuje proti mojmu chovu vietnamskych prasiatok. A to tak, že mi vnikne na pozemok a pušťa ich z ohrad. Co si nezamknem to mi zmizne a ked sa ho spytam, preco ma rovnakú predlžovačku ako ja, co mi zmyzla tak ho krivo obvinujem. Policia nic neriesi viete mi nejako pomoct? Ako zabezpecit dom, alebo nieco. Som už zufaly.

Dakujem
Ice dive
24.10.11,16:32
prichytiť suseda pri vniknutí na pozemok, zdržať ho do príchodu polície a podať na neho trestné oznámenie, za vniknutie na pozemok, rušenie domovej slobody, a krádež v štádiu pokusu...
arizona
24.10.11,16:35
- zavolaj si zopar kamosov /cim drsnejsi,tym lepsi/ a pockajte si na neho a dobre mu nalozte,aby si zapamatal na veeelmi dlho...

- zabezpecit si jedneho,dvoch pitbulov na preventivne strazenie dvora .-)

Ako to, ze policia nic neriesi? Daval si podnet pisomne?Vysetrovali nieco vobec?Ziadal si o pisomnu odpoved,alebo si sa bol pozriet co vysetrili?
Ak nie si spokojny a policia nic nepodnika na tvoju ochranu,mozes podat staznost na podnet policie http://www.minv.sk/?krpz-zilina-staznosti
misoft
24.10.11,16:40
Skúsiť obrazovo nasnímať, podať podnet (po získaní obrazového dôkazu) na políciu pre neoprávnené vniknutie na súkromný pozemok, prípadne poškodzovanie cudzej veci, krádeže. Toto prvé by mohli vybaviť aj na miestnom úrade, ale ostatné (pokiaľ tie kvik-kvik činčangčung prasiatka by mali vyššiu hodnotu) smer polícia. Treba mu znechutiť tú bravčovinku a špačírovanie sa po cudzom. (Inak Ústava čl.16/1, čl.19/2, čl.20/1,2,3)
buchač
24.10.11,17:09
Dobrý večer,

chcel by som sa spýtať ako mam postupovať. Byvam na konci dediny a zrovna moj sused musi byt uplny vymet.
...takých je plno ...
Najnovsie bojuje proti mojmu chovu vietnamskych prasiatok. A to tak, že mi vnikne na pozemok a pušťa ich z ohrad.
...ak sú ohrady drevené , veľmi rýchlo by sa zmenili na kovové ...
Co si nezamknem to mi zmizne a ked sa ho spytam, preco ma rovnakú predlžovačku ako ja, co mi zmyzla tak ho krivo obvinujem.
...holt , musíš dokázať ...
Policia nic neriesi viete mi nejako pomoct?
...polícia ?...dá sa aj s nimi ...
Ako zabezpecit dom, alebo nieco.
...je viacero možností ...
Som už zufaly.
...ak Ťa to poteší , nie si sám ...

Dakujem
...konkrétnejšie ......takto sa nedá ...jeden nepozná podrobnosti , každá rada drahá ...



P.S.:
...ku mne sa na pozemok , na chalupe , ešte nik neodvážil ...ešte aj cigaromovia majú rešpekt ...vedia , čo by nastalo , čo na opasku nosím ...:rolleyes:
misoft
24.10.11,20:02
Vieme, Buchy, vieme - svojho malého bratríčka :D. A jeho bratanec visí na stene.
taiko
24.10.11,20:39
Skus si kupit webkameru, alebo IP-kameru a nasnimaj toho nespratnika. Predavaju aj take dummy kamery, co vyzeraju ako kamery, ale nics nesnimaju, mozno by ho to odradilo. Ale ja by som bol za snimanie a nasledne, pokefovanie nespratnika.
Psy su tiez riesenie, ale ten nespratnik by sa mohol pokusit ich otravit, kym by si ich vycvicsil.
lubko6394
25.10.11,07:18
Skúsiť obrazovo nasnímať, podať podnet (po získaní obrazového dôkazu) na políciu pre neoprávnené vniknutie na súkromný pozemok, prípadne poškodzovanie cudzej veci, krádeže. Toto prvé by mohli vybaviť aj na miestnom úrade, ale ostatné (pokiaľ tie kvik-kvik činčangčung prasiatka by mali vyššiu hodnotu) smer polícia. Treba mu znechutiť tú bravčovinku a špačírovanie sa po cudzom. (Inak Ústava čl.16/1, čl.19/2, čl.20/1,2,3)

Zo začiatku som nemal plot a kradlo sa. Nahodil som kamerák a pozeral záznamy, vytlačil fotečky a vylepil v sobotu na elektroskriňu ( okolo mňa ide polovica dediny do a z kostola - aspoň mali čo riešiť ). A nechodil som ani za starostom ani za žabkami a na pozemok mi odvtedy nevstupuje nikto.
Stanislav 1975
25.10.11,07:37
- zavolaj si zopar kamosov /cim drsnejsi,tym lepsi/ a pockajte si na neho a dobre mu nalozte,aby si zapamatal na veeelmi dlho...

- zabezpecit si jedneho,dvoch pitbulov na preventivne strazenie dvora .-)

Ako to, ze policia nic neriesi? Daval si podnet pisomne?Vysetrovali nieco vobec?Ziadal si o pisomnu odpoved,alebo si sa bol pozriet co vysetrili?
Ak nie si spokojny a policia nic nepodnika na tvoju ochranu,mozes podat staznost na podnet policie http://www.minv.sk/?krpz-zilina-staznosti

No neviem s tými chlapcami či to je najlepšia rada- ja som tiež raz takto riešil jeden problém a tiež som mal 4 chlapcov holohlavých, kamoši moji ináč a vyriešili problém - no len potom aj chalanisko si našiel a nie 4 ale 7 a takých po ukrajinsky hovoriacich a tí mi "dohovorili" a naučili ma správať sa k svojím spoluobčanom :D

Tak mi sklapli ušiská že až...
pepsikova
25.10.11,07:58
...moc tomu neverím, žeby polícia neriešila ,pretože vždy je tu možnosť zavolať si televíziu a prostredníctvom médií povedať, že polícia nie je schopná zabrániť vniknutiu na môj majetok...a to sa môže vždy neoplatiť:)


..citujem ťa:Policia nic neriesi viete mi nejako pomoct?

...mohli by sme prísť dohovoriť tvojmu susedovi, myslím, že ja s buchačom by sme stačili...inak,kameru, alebo elektrický káblik s dobre silným zvončekom , (ktorý zobudí aj celú dedinu) pri vniknutí na tvoj pozemok...
buchač
25.10.11,08:30
Najnovsie bojuje proti mojmu chovu vietnamskych prasiatok. A to tak, že mi vnikne na pozemok a pušťa ich z ohrad.
...ak sú ohrady drevené , veľmi rýchlo by sa zmenili na kovové ...

...ide o to , že v pohode by som ohrady , prípadne aj iné objekty napustil pod tých 220 V ....samozrejmosťou by boli aj výstražné cedule ...

Jeden taký prípad už , bol ...majiteľovi sa furt niekto na pozemok onačil ...tak urobil opatrenia .
" Návšteva " raz prišla ...nepozvaná , myslel si , že je to len habaďúra ...no nakoniec ho odniesla sanitka a bol rád ,že bol rád....
A majiteľ bol z obliga....
Letko
25.10.11,08:52
...moc tomu neverím, žeby polícia neriešila ,pretože vždy je tu možnosť zavolať si televíziu a prostredníctvom médií povedať, že polícia nie je schopná zabrániť vniknutiu na môj majetok...a to sa môže vždy neoplatiť:)


..citujem ťa:Policia nic neriesi viete mi nejako pomoct?

...mohli by sme prísť dohovoriť tvojmu susedovi, myslím, že ja s buchačom by sme stačili...inak,kameru, alebo elektrický káblik s dobre silným zvončekom , (ktorý zobudí aj celú dedinu) pri vniknutí na tvoj pozemok...

V Malackách už televíziu volali a nič tým neporiešili.
Chodí stále tým istým priechodom? Môžeš vyskúšať nabiť malé klince do dosiek a položiť ich okolo plota z tvojej strany. Možno sa mu podarí stúpiť na dosku a prepichnúť si podrážku. Zatiaľ len krátke na výstrahu, aby si neporanil nohu
Ferdosondo
25.10.11,09:18
...ide o to , že v pohode by som ohrady , prípadne aj iné objekty napustil pod tých 220 V ....samozrejmosťou by boli aj výstražné cedule ...

Jeden taký prípad už , bol ...majiteľovi sa furt niekto na pozemok onačil ...tak urobil opatrenia .
" Návšteva " raz prišla ...nepozvaná , myslel si , že je to len habaďúra ...no nakoniec ho odniesla sanitka a bol rád ,že bol rád....
A majiteľ bol z obliga....
Majitel z obliga? Fáza 220V úmyselne na plote? Nežartuj, náhodou to tak urobí, a pojde bručať.
buchač
25.10.11,09:32
Majitel z obliga? Fáza 220V úmyselne na plote? Nežartuj, náhodou to tak urobí, a pojde bručať.

......he .....čítaš ma poriadne ????????
Nie náhodou vravím ...účel svätí prostriedky ....


Zlodejov museli ratovať v nemocnici

V bezvedomí skončili dvaja zlodeji, ktorí sa rozhodli kradnúť elektrické káble. Zasiahol ich prúd.

ČADCA. Obvineniu z krádeže v štádiu pokusu čelí dvojica Čadčanov vo veku 28 a 34 rokov. Ešte 18.augusta večer sa cez otvor v plote dostala do objektu bývalého závodu, ktorý je v súčasnosti mimo prevádzky. Muži vylomili dvere elektrorozvodne a dostali sa dovnútra.

„Nerešpektovali výstražné tabule s označením vysoké napätie a pri pokuse odcudziť elektrické káble ich zasiahol elektrický prúd. Následne upadli do bezvedomia a s popáleninami ich previezli do Kysuckej nemocnice v Čadci. V súčasnosti sú už mimo ohrozenia života,“ informovala krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Obom obvineným mužom teraz hrozí až dvojročný trest.

http://kysuce.sme.sk/c/6057983/zlodejov-museli-ratovat-v-nemocnici.html


.....to potom aj každý majiteľ psa , ktorý má výstražnú tabuľku , pôjde do ťurmi , ak pes bráni - chráni svoje teritórium ????
pepsikova
25.10.11,09:35
Majitel z obliga? Fáza 220V úmyselne na plote? Nežartuj, náhodou to tak urobí, a pojde bručať.

..ale však nie 220..buch písal "pod tých 220...trošku menej voltíkov, nech ho len málo potrasie..no..a nakoniec, pokiaľ dá výstrahu, že plot je pod prúdom, je na osobnom rozhodnutí, či to skúsi zlodej... a ak, nuž má smolu.....


(prečo ja mám pocit, že takáto téma tu je mlátenie prázdnej slamy?..lebo jeden chlap si nevie obrámiť svoje prasiatka pred susedom?..a na konci dediny- neverím)