pizzanoel
24.10.11,19:59
Dobry vecer,

pozastavila som zivnost 10 oktobra. Prisla mi vyzva z danoveho uradu o vratenie osvedcenia o prideleny DIC. Dnes som bola na danovom urade to vratit s tym ze uradnicka mi povedala ze musim odhlasit aj pokladnu resp. ze uz mala byt odhlasena. inak je zato pokuta. A ze od januara 2012 mam pouzivat pokladnu s fiskalnym modulom. Inak je aj zato pokuta. Este som sa ale nestretla s tym ze pri pozastaveni mam odhlasit komplet pokladnu z danoveho uradu. Zivnost som pocas podnikania od roku 2009 pozastavila dva krat ale nikdy som toto neriesila. Ma to tak byt podla zakona ze pri pozastaveni zivnosti musim odhlasit reg.pokladnu prist aj s certifikatom na DU a prvou pokladnicnou knihou? a potom v aprili 18 mam ju zase obnovenu cize zase mam utekat s certifikatom a pokladnou ju prihlasiT? no ateraz pozeram ten certikat k tej pokladnici platil do 16.2.2011 Bude s tym nejaky problem? V aprili mozem pouzit ten isty certifikat alebo pri upgrade ked budem prechadzat na ten fiskalny modul mi vydaju novy?

Dakujem
pizzanoel
29.10.11,07:52
Ďakujem vám za vaše odpovede. Je ich toľko, že ich asi nestihnem prečítať do vianoc....
ego.mc
29.10.11,12:24
Pokladnicu ste mali odhlásiť zároveň s pozastavením živnosti. To, čo Vám povedala pracovníčka DÚ, je pravda. Čo sa týka rozdielov oproti minulým pozastaveniam živnosti, tak iba toľko: zákony sa menia, treba ich študovať.
Na novú pokladnicu (s fiškálnym modulom) dostanete nový certifikát.