uct.alena
24.10.11,20:09
potrebovala by som poradiť asi s jednoduchou vecou...ako zapísať prijatú FA v s.r.o.,ktorá je platcom DPH od dodávateľa,ktorý nie je platcom DPH.zadať do programu len plnú sumu bez členenia DPH, ani nezahrňovať do DPH?
rodina1
24.10.11,18:15
potrebovala by som poradiť asi s jednoduchou vecou...ako zapísať prijatú FA v s.r.o.,ktorá je platcom DPH od dodávateľa,ktorý nie je platcom DPH.zadať do programu len plnú sumu bez členenia DPH, ani nezahrňovať do DPH?

Len plnú sumu (do DPH nemáš čo zahrňovať, nakoľko fa DPH neobsahuje)
Tamila
24.10.11,18:15
Áno, zadať plnú sumu bez členenia DPH, pretože tam žiadna DPH nie je. Nezahřňaš ani do priznania DPH, ani do záznamov o DPH. Neviem, aký máš program, mne MRP ponúka zaúčtovať "Mimo DPH".
zk24
24.10.11,18:16
potrebovala by som poradiť asi s jednoduchou vecou...ako zapísať prijatú FA v s.r.o.,ktorá je platcom DPH od dodávateľa,ktorý nie je platcom DPH.zadať do programu len plnú sumu bez členenia DPH, ani nezahrňovať do DPH?

ano plnu sumu bez clenenia DPH do nakladov alebo obstarania (alebo podla titulu nadobudnutia). Nezahrnat do DP DPH
zk24
24.10.11,18:16
baby vy ste rýchle :D
uct.alena
24.10.11,18:17
ďakujem vám všetkým za rýchle odpovede :) myslela som si,ale keďže s DPH nemám moc skúseností,radšej sa poradiť...pekný večer