_Zuzka_
25.10.11,14:38
Dobrý deň,
som živnostníčka a momentálne som sa zapojila do jednej dobrovoľníckej aktivity, kde mi budú okrem veľmi symbolického príspevku uhrádzať aj cestovné náklady spojené s činnosťou. Keďže doteraz som pri podnikaní vôbec neriešila otázku cestovného, rada by som sa poradila ako sa takáto úhrada cestovného potom rieši v dani (rieši sa nejako?) a či si ju mám nechať posielať na podnikateľský účet? (nebudem ju potom musieť zdaniť napriek tomu, že sa nejedná o príjem? na druhej strane, ak použijem súkromný účet, nebude to chyba?)
Ďakujem veľmi pekne za rady,
Zuzana
Mila123
25.10.11,12:45
Dobrý deň,
som živnostníčka a momentálne som sa zapojila do jednej dobrovoľníckej aktivity, kde mi budú okrem veľmi symbolického príspevku uhrádzať aj cestovné náklady spojené s činnosťou. Keďže doteraz som pri podnikaní vôbec neriešila otázku cestovného, rada by som sa poradila ako sa takáto úhrada cestovného potom rieši v dani (rieši sa nejako?) a či si ju mám nechať posielať na podnikateľský účet? (nebudem ju potom musieť zdaniť napriek tomu, že sa nejedná o príjem? na druhej strane, ak použijem súkromný účet, nebude to chyba?)
Ďakujem veľmi pekne za rady,
Zuzana
peniaze si daj preplácať na osobný účet, predpokladám, že ti ich vlastne preplácajú....dávaš im predsa originál cest.lístok a oni ich preplácajú.....nič naviac....??? predpokladám, že máš nejakú zmluvu, v kt. je to takto poznamenané....
_Zuzka_
25.10.11,13:18
Ano, preplacaju mi peniaze, ktore zaplatim za listok a original listok davam im (cim vlastne mne neostava original doklad). V mojej otazke mi slo cisto o takuto uhradu cestovneho-teda sumy, ktoru ja realne zaplatim za cestovne a niekto mi ju potom vrati. Aby som nahodou nespravila nieco, kvoli comu ju nakoniec budem musiet zdanit napriek tomu, ze to nie je nijaky prijem navyse... takze ak teda nie je nejaky dovod nechat si ju posielat na podnikatelsky ucet, o ktorom neviem, tak bude asi lepsie si ju nechat poslat na bezny, ako pises...
Okrem toho mi budu este davat nejaku velmi symbolicku ciastku za moju cinnost, ale ta pojde mimo cestovneho a predpokladam, ze podlieha normalne zdaneniu, cize tu uz by som si davala normalne ako zivnostnik cez fakturu a peniaze by mi posielali na podnikatelsky ucet. (Alebo je aj ina-lepsia moznost v pripade takychto odmien za dobrovolnicke aktivity? )