rudesign
25.10.11,16:06
Pekny den vsetkym poradakom.
Mam taku specifiku otazku a nevedela som kde ju mam zaradit, takze najviac sa mi hodilo podnikanie.
Ide o to, ze som po III.stupni vysokoskolskeho studia, mama mi ako podnikatelka platila minimalnu mzdu a zdravotne, zajtra idem na urad prace dozvediet sa, ci mam narok na prispevok v nezamestnanosti. Kazdopadne lamem si hlavu nad tym, ci podnikat, zamestnat sa, pockat :rolleyes:

Chcela by som v marci 2012 vycestovat do zahranicia (Londyn ... aspon teraz je taky plan). Zaroven mam aj podnikatelske plany s celkom slubnym uplatnenim na trhu. Zamestnat sa za 139€ (ako mi bolo povedane na urade, ze na dohodu) to velmi nie, avsak v tom pripade ak nedostatem podporu, mozno.

To podnikanie sa mi pozdava najviac,... spolu s tym prispevkom, avsak ak by sa vycestovanie podarilo, neviem ako je to s poplatkami, ked je clovek v zahranici a plati tam odvody zamestnavajuca firma? Ako by to bolo potom...platila by som odvody 2krat dvom statom, ked v jednom sa nebudem vyskytovat (mozno len na navstevu)?

Podnikanie by som mohla praktizovat aj v Anglicku?

Je mozne vratit prispevok na podnikanie bez nejakych problemov, alebo co potrebujem k tomu, aby som ukoncila podnikanie v tej povinnej lehote 2roky?

Dalej ma zaujima, ako je to so zdravotnou starostlivostou. K zubarovi a k dalsim inym by som rada chodila tu v SK, no platit cely rok sa mi zda nezmyselne, ked budem prec. Ako je to s poplatkami u lekarov jednorazovo?


Poprosim odpoved na moje otazky a tym padom aj radu do zivota.;)
Dakujem
tictac7
25.10.11,14:42
Pekny den vsetkym poradakom.
Mam taku specifiku otazku a nevedela som kde ju mam zaradit, takze najviac sa mi hodilo podnikanie.
Ide o to, ze som po III.stupni vysokoskolskeho studia, mama mi ako podnikatelka platila minimalnu mzdu a zdravotne, zajtra idem na urad prace dozvediet sa, ci mam narok na prispevok v nezamestnanosti. Ak si bola zamestnaná, tak ako píšeš, v riadnom PP, tak pravdepodobne áno, budeš mať nárok. Kazdopadne lamem si hlavu nad tym, ci podnikat, zamestnat sa, pockat :rolleyes: v tomto Ti asi ťažko niekto poradí, je to len Tvoje rozhodnutie.

Chcela by som v marci 2012 vycestovat do zahranicia (Londyn ... aspon teraz je taky plan). Zaroven mam aj podnikatelske plany s celkom slubnym uplatnenim na trhu. Zamestnat sa za 139€ (ako mi bolo povedane na urade, ze na dohodu) to velmi nie, avsak v tom pripade ak nedostatem podporu, mozno.

To podnikanie sa mi pozdava najviac,... spolu s tym prispevkom, ak máš na mysli príspevok na podnikanie, musíš byť vedená na ÚP aspoň 3 mesiace, absolvovať kurz, spraviť testy, vypracovať podnikateľský plán, tento obhájiť pred komisiou a potom možno dostaneš - teda od dnešného dňa rátaj tak asi 9 mesiacov avsak ak by sa vycestovanie podarilo, neviem ako je to s poplatkami, ked je clovek v zahranici a plati tam odvody zamestnavajuca firma? keď budeš riadne zamestnaná, tak áno. Ako by to bolo potom...platila by som odvody 2krat dvom statom, ked v jednom sa nebudem vyskytovat (mozno len na navstevu)? nie

Podnikanie by som mohla praktizovat aj v Anglicku? áno

Je mozne vratit prispevok na podnikanie bez nejakych problemov, alebo co potrebujem k tomu, aby som ukoncila podnikanie v tej povinnej lehote 2roky? áno

Dalej ma zaujima, ako je to so zdravotnou starostlivostou. K zubarovi a k dalsim inym by som rada chodila tu v SK, no platit cely rok sa mi zda nezmyselne, ked budem prec. Ako je to s poplatkami u lekarov jednorazovo? pokiaľ si tu nebudeš platiť ZP, tak nemáš nárok na "bezplatné" poskytovanie zdravotnej starostlivosti. Výšku poplatkov si každý lekár určuje sám, takže u tých svojich si to musíš zistiť sama.


Poprosim odpoved na moje otazky a tym padom aj radu do zivota.;)
Dakujem

Odpovede v texte. Či je to aj rada do života....?