Žanette
25.10.11,17:20
Ahojte, chcem sa opytat, kedysi tu bol pridaný prispevok na bezpecnostny projekt..vzhladom na datum pridania bol asi odstraneny.
Mozte mi poradit neak& vzor bezpecnostneho projektu o ochrane osobnych udajov?
Dakujem
arizona
25.10.11,15:28
Žanette
26.10.11,06:20
Bola by som velmi povdačná za nekaý vzor bezpecnostného projektu. Alebo si to musim dať spraviť neakej firme?
Lebo neviem či by som to zvládla dať sama do kopy všetko. :o
Žanette
26.10.11,09:24
Má niekto vypracovaný bezpečnostný projekt? Alebo vzor by mi uplne pomohol. Ďakujem.
nikola65
28.05.13,08:24
Majo ak ti to pomoze dnes som oslovila firmu www.bpis.sk a celkom sa mi pozdava ich pristup, maju slusne referencie ale hlavne maju za sebou kontroly z uradu. Slubili, ze ak pride kontrola tak odborne poradenstvo mam uz v cene. Este som zabudla , ze robia aktualizaciu podla noveho zakona automaticky aj pre tych co si daju spracovat pred novym zakonom. Majo skus ich oslovit ja som bola zatial spokojna....
tictac7
30.05.13,10:50
....haló - myslím, že už 2 roky to má Majo vyriešené....
VTerezka
12.11.13,07:37
Neviem, či to niekomu pomôže - ale mám aspoň vypracované staršie vzory, tak sa pokúšam to sem prilepiť...
mondes
12.11.13,07:55
Je to výborne spracované. Už aspoň viem, čoho sa mám pridržiavať. JE tento bezp. projekt platný aj teraz? Resp. je nejaká zmena oproti tomuto vzoru? Ďakujem pekne.
Ing. Ľubomír Janoška
12.11.13,09:44
Pozor na odkazy - namiesto zákona 428/2002 tu máme zákon 122/2013, namiesto "britských štandardov" BS7799 je tu teraz štandard ISO/IEC27001. Citované dovory EÚ sú už tiež prekonané.
Ing. Ľubomír Janoška
12.11.13,10:05
Dobrý deň,

ak sa rozhodnete ísť cestou prepracovania iného bezpečnostného projektu, mali by ste vychádzať z BP, ktorý "je šitý" na podobné prevádzkové podmienky ako Vaše. To je kľúčové pre analýzu rizík. Čiže - napríklad - ak máte zamestnancov, mali by ste vychádzať z BP, ktoré rieši riziká so zamestnancami. Podobne, ak prevádzkujete e-shop, máte iné riziká ako niekto, kto spracúva mzdy. A ten, kto spracúva mzdy u klienta na jeho počítači a SW, má iné riziká ako ten, kto ich spracúva doma.

Alebo, ak sa rozhodnete pre podstatné prepracovanie BP, dá sa ísť aj od konca - zobrať si prílohu vyhlášky 164/2013 a ku každému typovému opatreniu sa spýtať: Aké riziko sa rieši týmto opatrením? Týka sa aj mojej firmy?
Príklad: bod 1.2 prílohy vyhlášky: šifrovanie - rieši sa hrozba, že k dátam sa dostane neoprávnená osoba a pre ten prípad ich treba znečitateľniť. Kedy sa to môže stať? Keď dávam PC do opravy. Alebo sa to môže stať, keď klientovi posielam zostavu e-mailom. Takže máme riziko neoprávneného prístupu k uloženým informáciám na disku a riziko neoprávneného prístupu k dátam prenášaným po verejnej sieti. Keďže dáta na disku nemám šifrované, musím disk pred opravou vybrať alebo zavolať technika-opravára do firmy, to by malo byť v smernici. Ak je to pre mňa veľký luxus, musím zaradiť neoprávnený prístup k dátam za týchto okolností medzi akceptované (zvyškové) riziká. Maily musím šifrovať alebo aspoň posielať zaheslované súbory (opäť to treba mať v smernici)... Čiže smernicu treba tak písať, aby dopredu riešila riziká, ktoré sa budú analyzovať v BP a potom z BP výjde iba zopár návrhov technických opatrení, ktoré Vás nezahltia.

Ospravedlňujem sa za prekomplikovateľnosť, nepodarilo sa mi vymyslieť to zrozumiteľnejšie.
eLKa:)
18.11.13,11:33
prosím Vás, keby ste mali niekto aj nový vzor bezpečnostného projektu, zaveste ho sem pre uľahčenie práce a velikánsku pomoc nám všetkým, ktorí v tom nie sme úplne doma. Ďakujem