ava
23.01.06,14:46
Prosím Vás, kto mi poradí, v akej mene faktúrujem tovar do Polska, Francúzka a Čiech. V slovenskej, alebo v eurách? Resp.do Čiech v českých korunách? Ďakujem:confused:
Johanka
23.01.06,15:51
Ty môžeš faktúrovať v akejkoľvek mene, záleží na dohode s odberateľom. Však aj v rámci SR sa faktúruje v EURách. Záleží to aj od toho, v akej mene máš účty, aby si netratila na konverziách meny.
Gabriela Horváthová
03.03.06,05:38
Dobré ráno,

máme jedného odberateľa na naše výrobky z Turecka.
Akú faktúru mám vypísať? Ja faktúry, dodací list kupujem v papierníctve a tam náležitosti sú napísané len po slovensky. Akú faktúru, dodací list používate do zahraničia?
Výrobky budeme posielať s poštou, peniaze by mali prísť na účet. Aj v takom prípade musím sumu napísať v Eurách?
:confused:
Vopred ďakujem.
gigi
Milan Benka
03.03.06,05:44
Pre zahraničie zo slušnosti používam fa v angl. alebo nem. jazyku.
Sumu píš v mene, ktorá Ti najviac vyhovuje. Príp. podľa dohody s odberateľom.
Dana K.
03.03.06,05:47
Dobré ráno,

máme jedného odberateľa na naše výrobky z Turecka.
Akú faktúru mám vypísať? Ja faktúry, dodací list kupujem v papierníctve a tam náležitosti sú napísané len po slovensky. Akú faktúru, dodací list používate do zahraničia?
Výrobky budeme posielať s poštou, peniaze by mali prísť na účet. Aj v takom prípade musím sumu napísať v Eurách?
:confused:
Vopred ďakujem.
gigi

Ako je už vyššie napísané, faktúru vystavíš v takej mene, na akej ste sa dohodli s odberateľom.
Formulár faktúry si môžeš urobiť aj sama v nejakom textovom súbore a napísať ju napr. v angličtine.
Gabriela Horváthová
03.03.06,05:57
Nevedeli by ste mi poslať vzor faktúry a dodací list v anglickom jazyku. Lebo ja po anglicky len sa pozdraviť viem.
Ďakujem
gigi
Dana K.
03.03.06,06:07
Nevedeli by ste mi poslať vzor faktúry a dodací list v anglickom jazyku. Lebo ja po anglicky len sa pozdraviť viem.
Ďakujem
gigi

Vzor faktúry nemám, ale pozerám na faktúrku,ktorú sme dostali zo zahraničia a oni sa s tým veľmi nezaťažujú. Nemajú tam toľko dátumov ako my. Ale aspoň pár slovíčok:
faktúra - Invoice
dátum - Date
dátum splatnosti - Due Date
označenie tovaru číslom - Art. No.
názov (popis) - Description
množstvo - Quantity
ks - pcs
cena - Price
spolu - Total
číslo účtu - Account No.

Sumu slovom by bolo tiež dobré v angličtine napísať