oner
25.10.11,17:48
Ahojte


Zaujíma ma, či Vám často volajú predajcovia s nejakou ponukou a ak áno radi sa s nimi stretnete? Radi hľadáte s nimi riešenia?
Či si skôr vravíte "bože čo ma zas otravujú" :)

Pýtam sa preto, lebo už sa po väčšine všetko rieši cez internet a tak mám dojem, že už na stretnutia neostáva toľko času, pretože ak niečo človek potrebuje tak hľadá na internete.

Aké máte skúsenosti?...

Ja aktuálne ponúkam diáre, kalendáre a tlač.. ale niekedy mám pocit, že ako keby som ich otravoval a popri tom to čo ponúkam potrebuje/využíva každá firma... .. ale môže byť chyba aj vo mne..


Ďakujem za akýkoľvek názor ...
Mila123
25.10.11,16:08
Ahojte


Zaujíma ma, či Vám často volajú predajcovia s nejakou ponukou a ak áno radi sa s nimi stretnete? Radi hľadáte s nimi riešenia?
Či si skôr vravíte "bože čo ma zas otravujú" :)

Pýtam sa preto, lebo už sa po väčšine všetko rieši cez internet a tak mám dojem, že už na stretnutia neostáva toľko času, pretože ak niečo človek potrebuje tak hľadá na internete.

Aké máte skúsenosti?...

Ja aktuálne ponúkam diáre, kalendáre a tlač.. ale niekedy mám pocit, že ako keby som ich otravoval a popri tom to čo ponúkam potrebuje/využíva každá firma... .. ale môže byť chyba aj vo mne..


Ďakujem za akýkoľvek názor ...
budem priama, ja takých " podomových" obchodníkoch nemusím......prídu do kancelárie , presviedčajú, že majú iba oni, či ony ....najlacnejší...z veľkoskladu......
dala som sa presvedčiť a kúpila som si krekovací lak na nechty za akciovú cenu 8 € a teraz mi kolegyňa povedala, že v číňaku ich majú za 1.80 €......tak to je.....wow.....
oner
25.10.11,16:21
Áno ... podomový áno.. pretože nakúpia niekde a potom sa to snažia predávať aj s 1000% rabatom .. :D
Ja osobne od podomových nekupujem nič...

Len sa bojím či takýto efekt neexistuje aj pri predaji firmám ... :/
zk24
25.10.11,16:31
Rada sa s nimi stretnem, ak ja nieco potrebujem a dodavatela si sama vyhladam. Nemam rada ked mi niekto vola a ponuka tovar. Nemam na to ani cas a kym som to doteraz neriesila sama, tak to nie je pre mna dolezite. Lezie mi na nervy aj to, ze mi KROS a neviem aki vsemozni tvorcovia publikacii kazdy mesiac do schranky hadzu obalky s ich ponukami. Priznam sa ze to rovno uz hadzem do kosa.*
padro
25.10.11,16:59
R Lezie mi na nervy aj to, ze mi KROS a neviem aki vsemozni tvorcovia publikacii kazdy mesiac do schranky hadzu obalky s ich ponukami. Priznam sa ze to rovno uz hadzem do kosa.* presne tuto obalku ked vidim tak rovno vyhadzujem :D
camozzi
25.10.11,17:49
KROS ma otravil dostatocne. Donekonecna vyvolavali az kym mi jedneho dna dosli slusne odpovede a dal som blokovat ich hovory, maily oznacil ako spam a na obalky tiez nieco vymyslim.
Ak nemam na ponuky niekedy chut, tak sa zahram na podriadeneho vo vlastnej firme a dotycnym poviem, ze tieto ponuky musia riesit s nadriadenymi, ktori su momentalne na sluzobnej ceste. Takto scvrknem 20 minutovy telefonat na 2 minutovy.
Stretnutia, obchodne kavickovanie a obedy ano, ale len ak je prvotna inciativa odomna.
Dana L
25.10.11,18:02
ja tiež, keď niečo potrebujem radšej chodím po obchodoch (alebo po webe) a vyberám si.
Martin Vacho
25.10.11,19:59
Je niekoľko základných momentov, ktoré môžu byť v hre.
1. Žiadny dobrý obchodník nechodí s ponukou tovaru - to robia zásobovači. Dobrý obchodník chodí s riešením - čo riešia tvoje diáre a čím sú odlišné od množstva iných? Prečo je pre firmu, ktorú oslovíš zaujímavé stretnúť sa a vypočuť si čo pre nich môžeš urobiť?
2. Keď kontaktuješ firmu ako to robíš? Ako sa pri tom sám cítiš? Si hrdý na riešenia alebo sa bojíš odmietnutia tvojej ponuky? Si spokojný s tovarom, ktorý predávaš alebo ho predávaš s myšlienkou, že to aj tak musia niekde kúpiť?
3. Ty by si si od seba objednal? Prečo áno a prečo nie?