robomydliar
25.10.11,18:37
Ahojte Poradaci,som tu uplne novy člen,ani som sa nestihol predstavit a uz hned ZIADAM O POMOC.....som predsedom SVB,chystam sa predat byt a prestahovat do rod.domu v tom istom meste-RK..Mozem stale vykonavat funkciu predsedu spolocenstva?resp.za akych podmienok ju mozem vykonavat??(mam mandat este na 2 roky)Nie som živnostnik,pracujem a som bezuhonny....Vopred dakujem za radu...s pozdravom Robert
sito
25.10.11,20:24
Ahojte Poradaci,som tu uplne novy člen,ani som sa nestihol predstavit a uz hned ZIADAM O POMOC.....som predsedom SVB,chystam sa predat byt a prestahovat do rod.domu v tom istom meste-RK..Mozem stale vykonavat funkciu predsedu spolocenstva?resp.za akych podmienok ju mozem vykonavat??(mam mandat este na 2 roky)Nie som živnostnik,pracujem a som bezuhonny....Vopred dakujem za radu...s pozdravom Robert

Môžeš, vlastne musíš. Si štatutár, to je trocha aj o zodpovednosti. Ale podstatné je rozhodnutie vlastníkov bytov. Či dobrý? Po uplynutí volebného obdobia, nemusíš kandidovať, nemôžu ťa zvoliť!

Zákon 182/1993, § 7c, odsek 2 a 3

(2) Predseda je štatutárny orgán, ktorý riadi činnosť spoločenstva a koná v jeho mene. Predsedu volí zhromaždenie nadpolovičnou väčšinou všetkých hlasov vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome na tri roky. Za predsedu môže byť zvolená len fyzická osoba, ktorá je spôsobilá na právne úkony a je bezúhonná. Predseda rozhoduje o všetkých záležitostiach spoločenstva, ak nie sú týmto zákonom, zmluvou o spoločenstve alebo stanovami zverené inému orgánu spoločenstva. Predseda navrhuje po prerokovaní v rade zhromaždeniu na schválenie

a) rozpočet spoločenstva na príslušný kalendárny rok,
b) ročnú účtovnú závierku spoločenstva,
c) výšku mesačných úhrad za plnenia,
d) výšku mesačných platieb za správu,
e) použitie prostriedkov fondu prevádzky, údržby a opráv,
f) výšku príspevkov do fondu prevádzky, údržby a opráv,
g) vyúčtovanie úhrad za plnenia,
h) podanie návrhu na exekučné konanie, 12ab)
i) vykonanie dobrovoľnej dražby12ac) bytu alebo nebytového priestoru v dome na uspokojenie pohľadávok podľa § 15.

(3) Predsedu odvoláva zhromaždenie nadpolovičnou väčšinou hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Ak je predseda odvolaný a nie je súčasne zvolený nový predseda, ak sa predseda vzdá funkcie alebo ju nie je schopný vykonávať z iných dôvodov najmenej po dobu troch po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov, do zvolenia nového predsedu vykonáva funkciu predsedu člen rady určený radou.
Halli
26.10.11,12:44
Ahojte Poradaci,som tu uplne novy člen,ani som sa nestihol predstavit a uz hned ZIADAM O POMOC.....som predsedom SVB,chystam sa predat byt a prestahovat do rod.domu v tom istom meste-RK..Mozem stale vykonavat funkciu predsedu spolocenstva?resp.za akych podmienok ju mozem vykonavat??(mam mandat este na 2 roky)Nie som živnostnik,pracujem a som bezuhonny....Vopred dakujem za radu...s pozdravom Robert


Robo ospravedlňuje ťa len to, že si predsedom od 23.11.2010, čiže nejaký rok :D, ale také podstatné veci si si už mal naštudovať v 182ke, lebo dlho dobrým predsedom nebudeš :D....ale ja dúfam, že hej, tak veľa šťastia ;)...aj keď budeš cezPOĽNÝ :D :D
verkaz
29.10.11,19:58
Možno to bude mať aj výhody, že Ťa nebudú otravovať pre každú maličkosť ale naučia sa niektoré veci riešiť sami. Hovorím z vlastnej skúsenosti. Robím predsedu už 11 rokov a stále sa čudujem s akými problémami (doslova blbosťami) za mnou chodia.