tanicka218
26.10.11,07:43
V prihlaske pohladavky do konkurzu som omylom vyplnila zle kolonku obec v casti dlznik. MOzem ocakavat nejhorsie? a teda ze nebude ta nasa pohladavka uspokojena??? prosim o nazory skusenosti... lehota na prihlasovanie uz uplynula
Zita5
26.10.11,05:52
Skúsenosť : bol vyhlásený konkurz na môjho klienta .Dvaja veritelia podali prihlášky na pohľadávku. Z toho jeden veriteľ bola súdna exekútorka.V jej prihláške bola chyba(nezadala v prihláške jeden krížik "X") , súd ju neakceptoval a považoval ju ako keby nebola podaná . Nakoľko zostal len jeden veriteľ súd konkurz zrušil .

Pozrite si sprievodcu konkurzným právom
http://www.porada.sk/t158018-pohladavky-do-konkurzu.html#post1636545
tanicka218
26.10.11,05:58
presne toho sa obavam, ale ....ked sa nevyplni poradie (predpokladam ze islo o nevyplnený krížik v kolonke poradie) ako v tomto Vasom Pripade, neni o com, v prihlaske je pisane...."* ak sa poradie uspokojovania pohľadávky zo všeobecnej podstaty nevyznačí, na prihlášku sa nebude prihliadať!" Len neviem ako beru zle vyplnenu adresu, ak ide iba o obec a plati ze * ak sa bydlisko alebo sídlo dlžníka neuvedie, na prihlášku sa nebude prihliadať!. Ja som uviedla spravne ulicu cislo ICO ale zlu obec
Zita5
26.10.11,06:13
no to je dôležité - uviesť obec , však ak som predsa z BB tak nemôžem uviesť BA
tanicka218
26.10.11,07:48
takze si myslíte, že nám pohladavku nepriznaju....:-(

velmi by ma zaujimalo kto tuto formalnu prisnost vymyslel... ked sa pomyli sudkyna je to v poriadku ale ked navrhovatel, prihlasovatel a pod. tak smola
Zita5
26.10.11,07:51
Spojte sa so správcom konkurznej podstaty a spýtajte sa telefonicky na tento problém
jurmiro
26.10.11,18:58
Myslím, že toto by nemusel byť problém, správca by to riešiť nemusel, otázka ešte je či táto chyba je na všetkých rovnopisoch (teda dvoch u správcu a jednom na súde)
Dobrá správa : novela účinná od 1.1.2012 túto formálnu prísnosť v mnohom odstraňuje
tanicka218
27.10.11,03:54
no bohuzial je to uplne vsade, spravna obec je len na vyhlaseni o evidencii v uctovnictve a samozrejme v prilohach.
jurmiro
27.10.11,15:58
No paradoxne si myslím, že to je lepší prípad, že sa nemôže namietať ani neidentickosť jednotlivých prihlášok