DankaLala
26.10.11,12:02
Dobrý deň. Môj otec dostal 26.10.2011 obyčajným listom predžalobnú upomienku od spoločnosti ZH KREDIT, podľa ktorej dlhuje poisťovni PERSPEKTÍVA poistné za obdobie 1.11.1997 do 9.2.1998. V tej dobe pracoval v Čechách, od 19.1.1998 bol evidovaný na úrade práce vo Svitavách. Snažíme sa všetko zdokladovať a dokázať, že upomienka bola zaslaná neprávom (a to už nehovorím o tom, že predžalobná výzva prišla obyčajnou poštou a nie doporučene a iné výzvy neboli). Máme iba 15 dní na uhradenie resp. zdokladovanie, že upomienka bola vystavená neoprávnene.

Mňa by však zaujímalo, či náhodou sa na tento prípad nevzťahuje premlčacia doba. Bohužiaľ, nevyznám sa v zákonoch a preto by som bola rada každej pomoci od ekonóma alebo človeka, ktorý sa vyzná v tejto problematike.

Aká premlčacia doba sa vzťahuje podľa zákonov na roky 1997-1998? Viete mi napísať číslo zákona?

Ďakujem za odpoveď.
topper1
26.10.11,10:11
Jasné, že sa vzťahuje premlčacia doba. Tiež mam podobnu skúsenosť s podobnou inštitúciou, spoločnosť ZH KREDIT, to len tak skúša, či sa nezlaknete a nezaplatite pri ich minimálnych nákladoch, kedže upomienku poslali len obyčajnou poštou. Mne prišla podobná výzva len na meno, bez rodného čísla, meno ešte nesprávne uvedené, žiadne podrobnosti o tom ako pohľadávka vznikla iba, že treba zaplatiť....po porade s právníkom, som im ja poslal žiadosť o doloženie pôvodu ich pohľadávky a upozornil, ich na to, že nebudem platiť niečo na základe obyčajného listu, bez uvedenia detailov v dnešnej dobe, ked si taky list môže napísať všalijaky podvodník...a oni sa už neozvali....Právnik mi poradil, že ak by aj príšlo predvolanie na súd, tak sa treba odvolať na premlčanie...predpokladám, že aj oni maju právnikov a tí vedia, že sa im žiadnu žalobu neoplatí dávať. ....ALE za pokus im to stálo
DankaLala
26.10.11,10:16
ďakujem za radu a reakciu.
andamante
07.05.12,12:16
chcem sa spytat, TOPPER1, ci Vam doposial fakt nic neposlali, lebo mojmu ocinovi tiez prisiel dnes tento list a chystame sa postupovat podla Vasich rad ... tiez si hovorime, ze len taky obycajny list a hlavne ta doba.. spred XY rokov nieco chcu, i ked by bol doklad odlozeny, z tejto doby uz davno aj vyhodeny, z r. 1997 - 1998...
5-ko99
28.05.12,07:29
Ahojte.Dna 7.5.2012 aj mne prisla upomienka od ZH KREDIT ze v roku 1998 nemam zaplatenu zdravotnu / PERSPEKTIVA /. Vie sa tu niekto vijadrit ci to mame platit alebo nie.Aka je premlcacia doba.???Mam sa s firmou ZH KREDIT skontaktovat alebo to jednoduch hodit do kosa??? Dakujem za skoru odpoved.
ivka70
28.05.12,07:31
Ahojte.Dna 7.5.2012 aj mne prisla upomienka od ZH KREDIT ze v roku 1998 nemam zaplatenu zdravotnu / PERSPEKTIVA /. Vie sa tu niekto vijadrit ci to mame platit alebo nie.Aka je premlcacia doba.???Mam sa s firmou ZH KREDIT skontaktovat alebo to jednoduch hodit do kosa??? Dakujem za skoru odpoved.

Ak ide len o zaplatneie poistneho, to uz je premlcane, ak vsak nebola splnena ohlasovacia povinnost a z toho dovodu nezaplatene poistne, tak na to sa premlcanie nevztahuje.
DankaLala
28.05.12,07:43
Ja som svoj problem nakoniec vyriesila tak, ze som obehla VsZP a aj Doveru (predtym APOLLO) a vypytala som si od oboch potvrdenia, od kedy do kedy bol otec ich poistencom. A kedze datumy navazovali na seba a nebol tam volny ani jeden den, poslala som do ZH KREDIT reklamaciu a oni mi nasledne po x urgenciach poslali pisomne potvrdenie, ze na zaklade predlozenych dokladov otca vyraduju zo zoznamu dlznikov. Skuste aj Vy tuto cestu :) Urcite si ziadajte pisomne potvrdenie o vyradeni z evidencie dlznikov, potvrdenie mailom by pri pripadnom sudnom spore nezavazilo!

Podla pravnikov, s ktorymi som sa radila, by mala byt premlcacia doba 10 rokov. Ak neziskate potvrdenia, alebo Vam nebudu sediet datumy, skuste ich list napadnut v tomto smere, ze su davno po funuse. Poproste nejakeho pravnika, nech Vam napise list s tymi ich pravnymi formulkami a najlepsie aj s prislusnym paragrafom, bude mat vacsiu vahu a aj oni zistia, ze im nepise len tak nejaky Janko Hrasko z Hornej Dolnej, ktoreho mozu lahko odzubat.... skuste. Drzim palce. Ak sa Vam podari vec nejako vyriesit, dajte nam vediet. Pomozete aj inym, ktori maju rovnaky problem.
IVETA N
28.05.12,08:13
My sme riešili problém zo ZP Dôvera v roku 2011 prišla výzva na dlžné poistené za rok 2011, keď som to kontrolovala a išla za dotyčnou p.kontrolórkou tak tam sme zistili, že presunuli platby z roku 2011 do roku 1998 /jedna platba/ a ona sama povedala , že máme podať námietku na premlčaciu dobu , že na presunutie nemali právo a ani na vymáhanie,lebo medzičasom prišiel papier aby sa to zaplatilo ,lebo to dajú na exe. Zamestnávateľ to zaplatil a teraz čakáme čo bude ďalej, respektíve , aby vrátili peniaze , lebo tam stále vyskakuje , že máme nedoplatok .
Daniel4
28.08.12,08:02
Dobrý deň, nedá mi reagovať na ZH KREDIT. Myslím, že ide o neseriózne jednanie a to je ešte pekne povedané.

AD1) Všetky pohľadávky PERSPEKTÍVY prešli na VŠZP a z tej na VERITELA, a.s.

Všeobecná zdravotná poisťovňa postupovala na spoločnosť Veriteľ, a.s. aj pohľadávky ťažko vymožiteľné. Pohľadávky zdravotnej poisťovne voči neplatičom zdravotného poistenia boli postúpené na spoločnosť Veriteľ, a.s. vrátane príslušenstva.


Doklady postúpené Veriteľom, a.s. na VšZP za záväzky Perspektívy DZP /v konkurze-likvidácii/, voči poskytovateľom zdravotnej starostlivosti sú neúplné a nie sú potvrdené konkurzným správcom. Právne nie je doriešený ani problém exekučných konaní voči Perspektíve DZP, ktoré boli uhradené prikázaním pohľadávok platiteľov poistného do Všeobecnej zdravotnej poisťovne

AD2) Vzor odpovede pre ZH KREDIT:

Vážený pán advokát,
Bola mi doručená výzva, ktorou som bola vyzvaná na úhradu pohľadávky spoločnosti ZH Kredit, s.r.o., Bratislava. Nakoľko sa necítim byť dlžníkom ani zdravotnej poisťovne Perspektíva, nie je mi zrejmé, na základe akej skutočnosti sa spoločnosť ZH Kredit, s.r.o., domáha zaplatenia sumy 3.387,77,-€ od mojej osoby.
Dovoľujem si Vás upozorniť na ust. §§ 524 a nasl. OZ. Nakoľko mi postúpenie údajnej pohľadávky neoznamuje postupca, ale postupník, mám za to, že je potrebné, aby spoločnosť ZH Kredit, s.r.o., postúpenie pohľadávky preukázala, a to najmä z dôvodu, že si nie som vedomá existencie záväzku voči zdravotnej poisťovni .
Tiež som toho názoru, že rozsudok, ktorý ste mi zaslali, nemá so mnou žiaden súvis, preto mi nie je zrejmé, z akého dôvodu mi zasielate takúto písomnosť. Pokiaľ má preukazovať opodstatnenosť Vami uplatňovaného nároku klienta, dávam Vám do pozornosti, že tento rozsudok bol jednak vydaný proti odporcovi, ktorý bol zastúpený súdom ustanoveným opatrovníkom, nakoľko jeho pobyt nie je známy, jednak sa súd nezaoberal žiadnou z okolností resp. žiadnym dôkazom, ktorý by bol na prospech odporcu, keďže tento možnosť konať pred súdom nemal. Preto takýto rozsudok za tzv. Príkladový rozsudok o priznaní nároku považovať nemožno a považujem tento Váš postup za značne neseriózny.
Napokon Vám dávam na vedomie (napriek tomu, že nie je daná existencia nároku na zaplatenie poistného a poplatku z omeškania voči mojej osobe), že podľa ust. § 32 zák. č. 580/2004 Z.z. o zdravotnom poistení a o zmene a doplnení zákona č. 95/2002 Z.z. o poisťovníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov poistné, poplatky z omeškania, poplatky za nesplnenie oznamovacej povinnosti a pokuty, ktoré bol platiteľ povinný uhradiť do účinnosti tohto zákona, sa vzťahuje desaťročná premlčacia lehota.
Vzhľadom na vyššie uvedené skutočnosti a citované zákonné ustanovenia považujem Vašu predžalobnú výzvu za bezpredmetnú.
S pozdravom


Dúfam, že pomôže :))))
kutil
10.10.12,16:27
Zdravím Vás , ja som ten istý prípad. ZH Kredit mi zaslal predžalobnú upomienku , na 490eur. Kedže som v tej dobe pracoval ,ale už teraz to neviem vydokladovať, rozhodol som sa použiť vzor odpovede pre nich od daniel4.
Odpovedali mi hneď na druhý deň nasledovné...

Vážený pán ......,

ako odpoveď na váš mail zo dňa 9.10.2012 si dovoľujeme uviesť nasledovné:

Spoločnosť ZH Kredit, s.r.o. sa zmluvou o postúpení pohľadávok zo dňa 07.07.2005 stala majiteľom pohľadávok poisťovne PERSPEKTÍVA DRUŽSTEVNÁ ZDRAVOTNÁ POISŤOVŇA „v konkurze“.
V rámci dokumentácie ktorá sa týka Vás, ako povinného, prevzala naša spoločnosť od postupcu Prílohu k znaleckému posudku č. 4/1/2005 ako aj rozpis dlžných súm poistného a poplatku z omeškania a bankové výpisy PERSPEKTÍVY DRUŽSTEVNEJ ZDRAVOTNEJ POISŤOVNE v konkurze (ďalej len „DZP“) v elektronickej podobe.
Práve doklad označený ako Rozpis dlžných súm poistného a poplatku z omeškania jednoznačne preukazuje existenciu poistného vzťahu medzi Vami a pôvodným veriteľom – PERSPEKTÍVA DZP, a tiež skutočnosť, že poistné za predmetné obdobia nebolo uhradené.

Vychádzajúc z vyššie spomínaného rozpisu ste neuhradili zákonné poistné za zdravotné poistenie v období 01/1998-09/1998. (viď príloha č. 1)

V prípade, ak sa viete za vyššie uvedené obdobie preukázať relevantným dokladom o tom, že ste nemali povinnosť platiť poistné za zákonné zdravotné poistenie, v tom prípade budeme celý váš záväzok brať ako nedôvodný.
V prípade, ak takýmto dokladom nedisponujete budeme si náš nárok voči Vám uplatňovať súdnou cestou. V rámci súdneho konania budete môcť uplatniť vaše námietky, voči ktorým sa budeme brániť právoplatnými rozhodnutiami vydanými v obdobných veciach v náš prospech s využitím legislatívy platnej v predmetnom období.

Čo sa týka zaslaného Rozsudku, nie je vydaný vočí Vám. Je prikladaný ako príloha k listu.

Avšak predžalobná výzva Vám bola zaslaná z dôvodu, že máme v záujme celú situáciu vyriešiť mimosúdnou dohodou v rámci ktorej Vám ponúkame odpustenie časti dlžnej sumy a možnosť úhrady formou splátkového kalendára.

Preto, ak je aj vašim záujmom vyriešenie tejto záležitosti mimosúdnou cestou, dovoľujem si Vás požiadať o kontaktovanie našej spoločnosť prostredníctvom t.č. 02/50106025, 02/50106027 aby sme si prípadné otázky a nezrovnalosti mohli prediskutovať.

S pozdravom
za ZH Kredit s.r.o.
...........................


Potreboval by som radu , ako mám ďalej postupovať???
Vopred ďakujem za rady.
Andyke
10.10.12,19:05
V uvedenom období 1 - 9/1998 si bol zamestnancom ? Riešil sa podobný prípad tu na Porade.
Prečítaj túto tému : http://www.porada.sk/t199173-zdravotne-poistenie.html
kutil
11.10.12,15:19
Bol som zamestancom , ale nie celu dobu. Ale pravdepodobne uz aj tak nenajdem ziadne doklady o tom.
Plati ta premlcacia doba alebo nie???
Lilu1
18.10.12,05:01
Dobrý deň,

aj mňa by zaujímalo čo v takom prípade, ak predžalobná výzva prišla a v období 1996-1997 bol dotyčný zamestnaný (doklad o tom je - pracovná zmluva) a zároveň aj nezamestnaný nebol však vedený ani na úrade práce. Tam asi premlčacia doba neplatí :-(
Llívia
18.10.12,05:45
Bol som zamestancom , ale nie celu dobu. Ale pravdepodobne uz aj tak nenajdem ziadne doklady o tom.
Plati ta premlcacia doba alebo nie???


Dobrý deň,

aj mňa by zaujímalo čo v takom prípade, ak predžalobná výzva prišla a v období 1996-1997 bol dotyčný zamestnaný (doklad o tom je - pracovná zmluva) a zároveň aj nezamestnaný nebol však vedený ani na úrade práce. Tam asi premlčacia doba neplatí :-(

Zákon o zdravotnom poistení
§ 21 Premlčanie
(4) V prípade nesplnenia povinností podľa § 6 alebo oznamovacích povinností podľa § 23 ods. 1, 2 a 5 právo zdravotnej poisťovne uplatniť si nárok na predpísanie poistného a úroku z omeškania na úrade sa nepremlčuje.
§ 32
(1) Na poistné, poplatky z omeškania, poplatky za nesplnenie oznamovacej povinnosti a pokuty, ktoré bol platiteľ povinný uhradiť do účinnosti tohto zákona, sa vzťahuje desaťročná premlčacia lehota takto:
a) na poistné odo dňa splatnosti,
b) na poplatky z omeškania odo dňa nároku zdravotnej poisťovne na predpísanie poplatkov z omeškania,
c) na poplatky za nesplnenie oznamovacej povinnosti od posledného dňa, keď mohla byť oznamovacia povinnosť riadne splnená,
d) na pokuty odo dňa nesplnenia povinnosti.

Ak si splnili oznamovaciu povinnosť a prihlásili sa zdrav. poisťovni ako platitelia poistného - už uplynula 10-ročná premlčacia lehota na vymáhanie poistného.
Ak si oznamovaciu povinnosť nesplnili a neprilhásliil sa - stále je možné vymáhať dlžné poistné, lebo v tomto prípade nie je žiadna premlčacia lehota. Môžu vymáhať len to poistné, ktoré sa vzťahuje na obdobie, kedy sa mali sami prihlásiť ako platitelia poistného.
Andyke
18.10.12,07:32
Na plynutie 10 ročnej premlčacej doby nemá vplyv splnenie oznamovacej povinnosti – na staré pohľadávky vzniknuté do 31.12.2004.

Našla som rozsudok Najvyššieho súdu SR, ktorý to potvrdzuje. (z 25.8.2011)

Vyjadrenie Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (3.3.2011)
Pohľadávky do 31. 12. 2004
Zdravotná poisťovňa si môže výkazom nedoplatkov uplatniť zaplatenie dlžného poistného a poplatkov z omeškania, ktoré bol platiteľ poistného povinný zaplatiť do 31.12.2004 aj po uplynutí desaťročnej premlčacej lehoty. Platiteľ poistného po doručení výkazu nedoplatkov na pohľadávku staršiu než desať rokov môže dlžnú sumu uhradiť alebo môže vzniesť námietku premlčania, avšak túto námietku musí u zdravotnej poisťovne uplatniť do nadobudnutia právoplatnosti výkazu nedoplatkov. Desaťročná premlčacia lehota pri týchto pohľadávkach platí aj v prípade, ak nebola splnená oznamovacia alebo iná zákonná povinnosť, pretože na danú situáciu nemožno aplikovať zákon č. 273/1994 Z. z., ktorý bol zrušený. Premlčanie pohľadávok, ktoré bol platiteľ poistného povinný zaplatiť do 31.12.2004 upravuje zákon č. 580/2004 Z. z. v § 32 ods. 1. Tento právny názor potvrdil aj krajský súd, rozsudok však nie je právoplatný, v súčasnosti prebieha odvolacie konanie na Najvyššom súde SR.
Zdroj: http://moje.hnonline.sk/node/605

Rozsudok Najvyššieho súdu SR tu : http://www.supcourt.gov.sk/data/att/3329_subor.pdf
Lilu1
18.10.12,12:31
Vedel by mi niekto vysvetliť čo znamená červeným vyznačené.

§ 526 – zákon 40/1964 Občiansky zákonník

(1) Postúpenie pohľadávky je povinný postupca bez zbytočného odkladu oznámiť dlžníkovi. Dokiaľ postúpenie pohľadávky nie je oznámené dlžníkovi alebo dokiaľ postupník postúpenie pohľadávky dlžníkovi nepreukáže, zbaví sa dlžník záväzku plnením postupcovi.
Lilu1
18.10.12,14:47
Vedel by mi niekto vysvetliť čo znamená červeným vyznačené.

§ 526 – zákon 40/1964 Občiansky zákonník


(1) Postúpenie pohľadávky je povinný postupca bez zbytočného odkladu oznámiť dlžníkovi. Dokiaľ postúpenie pohľadávky nie je oznámené dlžníkovi alebo dokiaľ postupník postúpenie pohľadávky dlžníkovi nepreukáže, zbaví sa dlžník záväzku plnením postupcovi.



Postupca je bývalá ZP, postupník je ZH Kredit? Dobre chápem?
Llívia
19.10.12,05:14
Na plynutie 10 ročnej premlčacej doby nemá vplyv splnenie oznamovacej povinnosti – na staré pohľadávky vzniknuté do 31.12.2004.

Našla som rozsudok Najvyššieho súdu SR, ktorý to potvrdzuje. (z 25.8.2011)

Vyjadrenie Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (3.3.2011)
Pohľadávky do 31. 12. 2004
Zdravotná poisťovňa si môže výkazom nedoplatkov uplatniť zaplatenie dlžného poistného a poplatkov z omeškania, ktoré bol platiteľ poistného povinný zaplatiť do 31.12.2004 aj po uplynutí desaťročnej premlčacej lehoty. Platiteľ poistného po doručení výkazu nedoplatkov na pohľadávku staršiu než desať rokov môže dlžnú sumu uhradiť alebo môže vzniesť námietku premlčania, avšak túto námietku musí u zdravotnej poisťovne uplatniť do nadobudnutia právoplatnosti výkazu nedoplatkov. Desaťročná premlčacia lehota pri týchto pohľadávkach platí aj v prípade, ak nebola splnená oznamovacia alebo iná zákonná povinnosť, pretože na danú situáciu nemožno aplikovať zákon č. 273/1994 Z. z., ktorý bol zrušený. Premlčanie pohľadávok, ktoré bol platiteľ poistného povinný zaplatiť do 31.12.2004 upravuje zákon č. 580/2004 Z. z. v § 32 ods. 1. Tento právny názor potvrdil aj krajský súd, rozsudok však nie je právoplatný, v súčasnosti prebieha odvolacie konanie na Najvyššom súde SR.
Zdroj: http://moje.hnonline.sk/node/605

Rozsudok Najvyššieho súdu SR tu : http://www.supcourt.gov.sk/data/att/3329_subor.pdf
Neplatí toto len vtedy, ak bolo poistné zo strany poisťovne vymáhané do 31.12.2008? Z rozsudku:

Proti rozsudku krajského súdu podala včas odvolanie žalobkyňa a žiadala, aby odvolací
súd rozhodnutie krajského súdu zrušil a vec mu vrátil na ďalšie konanie. Uviedla, že sa
pridržiava vyjadrení uvedených v žalobnom návrhu, pričom poukázala, že vec bola nesprávne
právne posúdená, pretože podľa jej názoru zákon č. 580/2004 Z. z. v prechodných
ustanoveniach v § 32 ods. 1 upravuje plynutie premlčacej doby bez toho, aby boli riešené
dôsledky nesplnenia oznamovacej povinnosti v súvislosti s plynutím premlčacej doby. Z toho
dôvodu bola žalobkyňa ukrátená na svojich právach, ktoré jej vznikli za účinnosti skoršieho
právneho predpisu – nepravá retroaktivita, pričom pri neskúmaní plnenia oznamovacej
povinnosti by mali zdravotné poisťovne obmedzenú možnosť vymáhať poistné (zhoršenie
právneho postavenia žalobkyne). Inštitút nepravej retroaktivity slúži na zabezpečenie princípov
kontinuity a stability spoločenských vzťahov a ich právnych úprav, aby nevznikalo právne
vákuum. Uviedla tiež, že v danom prípade zákonodarca vytvoril stav právnej neistoty, ktorý
trval do obdobia 31. decembra 2008, t.j. do účinnosti § 85h zákona č. 581/2004 Z. z. účinného
od 1. januára 2009, čím nastala vágnosť a interpretačná nejasnosť. Posudzovanie konfliktu
intertemporality by sa malo riadiť hľadiskom proporcionality a malo by viesť k záveru o takom
spôsobe legislatívneho riešenia časového stretu právnych úprav, ktoré by nenarušili princíp
právnej istoty, ako ani princíp rovnosti, ale ich primeraným spôsobom vyvažovali.
Lilu1
19.10.12,15:29
Vedel by mi niekto vysvetliť čo znamená červeným vyznačené.

§ 526 – zákon 40/1964 Občiansky zákonník

(1) Postúpenie pohľadávky je povinný postupca bez zbytočného odkladu oznámiť dlžníkovi. Dokiaľ postúpenie pohľadávky nie je oznámené dlžníkovi alebo dokiaľ postupník postúpenie pohľadávky dlžníkovi nepreukáže, zbaví sa dlžník záväzku plnením postupcovi.

Postupca je bývalá ZP, postupník je ZH Kredit? Dobre chápem?
a_je_to
19.10.12,15:51
porsche19
21.10.12,17:39
Dobry den,mam tiez taky isty problem.Tiez mi po 14 r poslala poistovna Druzap aby som zaplatil 290e dlzobu na poistnom a aj 3000e ako penale.V priebehu 14 rokov som nedostal ani jeden list, ze by som bol dlznik na poistnom. Existuje nejaka premlcana doba? Mate dakto nejaku skusenost?Neprislo to ani len doporucene,prislo to len tak hodene v schranke a je to podpisane fixkou a hlavne necitatelne.Poslali aj rozsudok v mene SR, je to prefoteny papier s prefotenym razitkom a prefotenymi podpismi, ziadne moje udaje, ani meno, ani rod. cislo, ani meno sudcu tam nie je, namiesto mien su tam zatrete cierne miesta. Je tam napisane, ze to nadobudlo pravoplatnost v r. 2010 a mne to poslali vsetko teraz v jednej obalke. V r. 2010 ma nikto o nicom neinformoval a nic mi neprislo. Vie mi niekto poradit? Dakujem
Shaga3
27.10.12,16:45
Posielam link na článok o premlčaní pohľadávok zo ZP
http://www.kelemen.sk/101/premlcanie-pohladavok-zo-zdravotneho-poistenia-od-r-1995-a-ich-vymahanie-zdravotnou-poistovnou/
skúste si v tom nájsť to svoje a každopádne namietajte premlčanie, im sa s tým ani neoplatí ísť na súd, lebo ho súd ani neprijme a rovno zamietne. Toto je jedna z našich !vychytralých slovenských s.r.o.", ktoré idú zarobiť na už aj tak vytunelovanej Perspektíve. Nedajte sa a namietajte koľko vládzete. Toť moja rada. Taktiež osobná skúsenosť
arpee@pobox.sk
27.07.15,12:20
Dobrý deň!
Viete mi poradiť, čo v prípade ak ZH kredit už to vymáha na základe rozhodnutia súdu? Moja priateľka dnes dostala do zamestnania od exekútora list, že idú jej vymáhať sumu okolo 6500€. Ona si nepamätá, že by bola niekedy v Perspektíve vôbec poistená. Je možné zastaviť exekučné konanie do vyriešenia prípadu? Ona podľa jej spomienok v danom období bola evidovaná na úrade práce ako nezamestnaná, prípadne študovala na univerzite dennou formou... Tvrdí, že celý život bola poistená v Dôvere a potom vo Všzp... Stačí keď sa doložia zmluvy z daných poisťovní??? máme dojem, že zmluvu niekto sfalšoval v jej mene... Ide o to, že už v auguste jej chcú odobrať cca 2/3 výplaty, čo by ju zruinovalo, keď sa to bude ťahať niekoľko mesiacv, alebo rokov po súdoch...
Za skoré odpovede každému ďakujem!!!!
ivka70
27.07.15,12:53
Dobrý deň!
Viete mi poradiť, čo v prípade ak ZH kredit už to vymáha na základe rozhodnutia súdu? Moja priateľka dnes dostala do zamestnania od exekútora list, že idú jej vymáhať sumu okolo 6500€. Ona si nepamätá, že by bola niekedy v Perspektíve vôbec poistená. Je možné zastaviť exekučné konanie do vyriešenia prípadu? Ona podľa jej spomienok v danom období bola evidovaná na úrade práce ako nezamestnaná, prípadne študovala na univerzite dennou formou... Tvrdí, že celý život bola poistená v Dôvere a potom vo Všzp... Stačí keď sa doložia zmluvy z daných poisťovní??? máme dojem, že zmluvu niekto sfalšoval v jej mene... Ide o to, že už v auguste jej chcú odobrať cca 2/3 výplaty, čo by ju zruinovalo, keď sa to bude ťahať niekoľko mesiacv, alebo rokov po súdoch...
Za skoré odpovede každému ďakujem!!!!

A ona cely cas nevedela, ze od nej je nejaky dlh vymahany a ze je dokonca ziadost na sude na exekuciu??
veronikasad
27.07.15,14:23
Dobrý deň!
Viete mi poradiť, čo v prípade ak ZH kredit už to vymáha na základe rozhodnutia súdu? Moja priateľka dnes dostala do zamestnania od exekútora list, že idú jej vymáhať sumu okolo 6500€. Ona si nepamätá, že by bola niekedy v Perspektíve vôbec poistená. Je možné zastaviť exekučné konanie do vyriešenia prípadu? Ona podľa jej spomienok v danom období bola evidovaná na úrade práce ako nezamestnaná, prípadne študovala na univerzite dennou formou... Tvrdí, že celý život bola poistená v Dôvere a potom vo Všzp... Stačí keď sa doložia zmluvy z daných poisťovní??? máme dojem, že zmluvu niekto sfalšoval v jej mene... Ide o to, že už v auguste jej chcú odobrať cca 2/3 výplaty, čo by ju zruinovalo, keď sa to bude ťahať niekoľko mesiacv, alebo rokov po súdoch...
Za skoré odpovede každému ďakujem!!!!
Právnym nástupcom ZP Perspektíva je VšZP. Je dosť možné, že ako poistenec štátu si v tom čase nesplnila oznamovaciu povinnosť,
Informujte sa vo VšZP ...
arpee@pobox.sk
28.07.15,11:28
ivka70 : nevedela, lebo nebývala na danej adrese, aspoňže žiadné upomienky nedostala do ruky..... rieší sa to už cez právnika, ale bude to dlhá cesta mám taký dojem.... :(