Dáša_
26.10.11,12:47
Mám otázku: sro má veriteľa, ktorému dlhuje niekoľko tisíc €. SRO nemá majetok. Veriteľ sro žaloval o zaplatenie pohľadávky. SRO chce svoj dlh platiť v splátkach. Veriteľ si chce svoju pohľadávku poistiť a navrhuje, aby jeden zo spoločníkov sro zabezpečil záväzok svojej sro záložným právom k svojmu rodinnému domu. Toto záložné právo by sa malo zriadiť dohodou schválenou ako súdny zmier. Dá sa to?
tictac7
26.10.11,10:56
dá sa to, všetko sa dá. Ale ja byť na mieste spoločníka, ktorého sa to týka... Čo keď s.r.o. nebude mať na to, aby dodržiavala splátkový kalendár, alebo druhý spoločník proste spraví niečo, že sa nebude splácať....a ja prídem o dom a on bude v pohode?! A spoločníci sú aj konatelia? Lebo ak nie, v mene spoločnosti koná asi konateľ, a jeho v podstate tiež nemusí zaujímať, či spoločník príde o dom alebo nie.
Dáša_
26.10.11,11:04
spoločníci sú dvaja, jeden z nich je konateľom. Dom patrí spoločníkovi, ktorý konateľom nie je. Tento spoločník je synom konateľa, obaja bývajú v tom dome. Tento dom stavala sro, ktorá je dlžníkom a dlží práve za materiál, ktorý sa použil na stavbu tohto domu.
Dáša_
26.10.11,20:01
nikto nič?