arpad
23.01.06,18:08
Prosím poraďte mi, budem prvýkrát odovzdávať daň.priznanie DPH a neviem, či nákup kolkov a poštovné ako platby oslobodené od DPH treba uviesť v DP ? ak áno v ktorom riadku ?
Moja druhá otázka by sa týkala faktúry od ORANGE, na ktorom mám 30,- Sk za audiotex.hovory. Mám na faktúre znížiť základ dane a aj DPH o 30,- Sk ?
ALBO
23.01.06,18:02
nákup kolkov a poštovné neuvádzate v DP,nemáte tam na to riadok.
rovnako aj Z fA oRANGE do DP ide len daň.
Iné je to z výkazom podľa § 70. Tam podľa 1. vety by ste asi mali dať všetko.
Podľa druhej vety údaje rozhodujúce pre správne určenie dane ( no ale napr. to poštovné je síce oslobodené ale rozhoda sa pošta dobre? Nie všetky poštovné poplatkzy sú oslobodené).
Takže mne z toho vychádza že do výkazov dáte všetko účtovníctvo. Neviem či to tak bolo myslené ako je to napísané.
liba2
23.01.06,22:33
Prosím poraďte mi, budem prvýkrát odovzdávať daň. priznanie DPH a neviem, či nákup kolkov a poštovné ako platby oslobodené od DPH treba uviesť v DP ? ak áno, v ktorom riadku ?
Moja druhá otázka by sa týkala faktúry od ORANGE, na ktorom mám 30,- Sk za audiotex. hovory. Mám na faktúre znížiť základ dane a aj DPH o 30,- Sk ?
1/ Do daňového priznania DPH do r. 14 sa uvádza len daň (!) z tovarov a služieb kúpených v tuzemsku. Keďže na kolky a poštovné sa vzťahuje oslobodenie, nakupujú sa bez DPH a teda nie je čo do daňového priznania uviesť.
2/ Nechápem otázku. Audiotextové hovory je služba určite zdaňovaná 19 %-nou DPH. Prečo by sa mal upravovať základ dane aj daň ? môžeš to upresniť ?
Paula
23.01.06,22:49
Nebudú tie audiotextové hovory súkromného charakteru, ako napr žiaľ bežné používanie firemného telefónu na hlasovanie do zábavných relácií? Zrejme preto uvažuje zadávateľ otázky aj o neuplatnení DPH.
sara-ke
24.01.06,08:11
chcem sa opytat ohladom fa od Orange to sa nema zapocitavat zaklad, ale len dan sa ma pripocitat, ci ako ste to mysleli, mohli by ste to vysvetlit tak "po lopate" ? :)
este mam otazku zaklady dane pocitam vsetky, ktore mam na odoslanych aj vystavenych fa, nezalezi na tom, ci boli uhradene? prosim o odpoved

dakujem
Paula
24.01.06,08:23
chcem sa opytat ohladom fa od Orange to sa nema zapocitavat zaklad, ale len dan sa ma pripocitat, ci ako ste to mysleli, mohli by ste to vysvetlit tak "po lopate" ? :)
este mam otazku zaklady dane pocitam vsetky, ktore mam na odoslanych aj vystavenych fa, nezalezi na tom, ci boli uhradene? prosim o odpoved

dakujem
V prípade, že sa na faktúre vyskytujú položky, ktoré nesúvisia s podnikaním, do výdavkov OZD v JÚ ich nemôžeš účtovať (v PÚ sú pripočítateľnou položkou k ZD). Ani nárok na odpočet DPH v tomto prípade nie je.
kira
24.01.06,08:30
este mam otazku zaklady dane pocitam vsetky, ktore mam na odoslanych aj vystavenych fa, nezalezi na tom, ci boli uhradene? prosim o odpoved

dakujem[/quote]

Myslené je to vo vzťahu odpočtu DPH? Ak áno- tak nezáleží na úhrade.
Manual
24.01.06,08:36
http://www.porada.sk/showthread.php?p=169872#post169872
Myslím že tu máš čo ťa zaujíma a zrozumiteľne.
sara-ke
24.01.06,09:43
Dakujem Vam vsetkym za odpovede, ale mam este otazku:asi je to uplna blbost, ale uz si niesom nicim ista: to mi program (Omega) zapocitava vsetky DFA (myslim tym na vypocet dph)nezavisle od toho kde su zauctovane(spotreba,sklad,obstar.DHM) ? a ako je to s dobropismi, kde ide dph?
a este mam fa kde je
zaklad 4364,10
dph 829,20
spolu 5193,30 a od toho je odpocitane -1200,- takze k uhrade bolo 3 993,50 budem zaratavat zaklad ten 4364,10 alebo ako?
dakujem
liba2
24.01.06,11:08
Dakujem Vam vsetkym za odpovede, ale mam este otazku:asi je to uplna blbost, ale uz si niesom nicim ista: to mi program (Omega) zapocitava vsetky DFA (myslim tym na vypocet dph)nezavisle od toho kde su zauctovane(spotreba,sklad,obstar.DHM) ? a ako je to s dobropismi, kde ide dph?
a este mam fa kde je
zaklad 4364,10
dph 829,20
spolu 5193,30 a od toho je odpocitane -1200,- takze k uhrade bolo 3 993,50 budem zaratavat zaklad ten 4364,10 alebo ako?
dakujem
mimotemy Choď do témy: sw... Omega a tam vyhľadaj, to sme tiež už preberali a nie je jednoduché ti na túto otázku odpovedat jednou vetou.
Roxi
24.01.06,16:37
Kde v D. priznaní je potrebné uviesť DPH pri faktúre z iného členského štátu EU, t.j. samozdanenie.
Veľmi pekne ďakujem
Jana Acsová
24.01.06,16:54
Kde v D. priznaní je potrebné uviesť DPH pri faktúre z iného členského štátu EU, t.j. samozdanenie.
Veľmi pekne ďakujem
Samozdanenie:
nadobudnutie tovaru: r. 04
služby: r. 09
Daň týkajúca sa odpočítania:
z nadobudnutia tovaru: r. 16
zo služieb: r. 15
Súčtové a ostatné riadky podľa predtlače a podmienok pre uplatnenie odpocitania.