eržibet
26.10.11,19:26
za akú dobu je povinný predajca vybaviť reklamáciu,sedacej zostavy.
arizona
26.10.11,17:33
Max.do 30 dni.
hugho
27.10.11,09:07
do troch dni sa musi vyjadrit predajca ci uznava reklamaciu...v tom pripade ma 30 dni na odstranenie......ked neuzna tak na svoje naklady musi dat posudit vyrobok odborne poverenej osobe, sposobilej na tento ukon.
eržibet
13.02.12,18:21
s predajcom sme sa dohodli,že ho neoznámime OI a on dá sedačku občalumniť nanovoale od vtedy už prešli skoro 2mesiace a keď sa ho opýtame kedy to už bude tak ma stále vyhovorky chcem sa opoýtať ako by sme mali postupovť ďalej
tokoska
13.02.12,20:18
OI nevybavuje reklamácie, môže iba posúdiť správny postup predajcu.
1. Pri nahlásení reklamácie sa spíše reklamačný protokol. Maximálne do 30 dní je povinný predajca dať konečné vyjadrenie.
2. Ak reklamáciu uznal, môže vymeniť vadný tovar za ten istý, odstrániť závadu, prípadne vrátiť kúpnu cenu, či poskytnúť zľavu. Ak ste sa dohodli na oprave výrobku - prečalúnenie, v protokole má byť uvedený spôsob odstránenia závady a termín.
Ak predajca nedodržal termín, môžete žiadať vrátenie kúpnej ceny. Samozrejme, všetko písomne.
Preštudujte si: Zákon na ochranu spotrebiteľa.
Inak nerozumiem formulácii, že ste sa dohodli, že ho neoznámite OI. Podivné. :-)
chrust 76
15.03.12,14:33
Dobry den,
a v prípade, že ma má predajca informovať písomne o vybavení reklamácie, musí mi do tých 30 dní prísť fyzicky vyjadrenie, alebo stačí ak dátum odoslania na pečiatke je ten 30-ty deň a pošta mi v skutočnosti príde až na 32 deň? To sa nikde totiž neviem dopátrať v zákone.


Ďakujem
pavol36
15.03.12,19:24
Stačí, ak je dátum odoslania na pečiatke 30-ty deň.