real-art-gallery.com
26.10.11,19:47
ahojte,

som zivnostnik, kupujem a predavam obrazy od umelcov. je pre mna lepsie uplatnit si pausalne vydavky alebo si radsej viest uctovnictvo? resp. musim viest uctovnictvo ked kupujem a predavam umelecke diela?


vdaka
Tweety
26.10.11,18:48
ahojte,

som zivnostnik, kupujem a predavam obrazy od umelcov. je pre mna lepsie uplatnit si pausalne vydavky alebo si radsej viest uctovnictvo? resp. musim viest uctovnictvo ked kupujem a predavam umelecke diela?


vdaka
Pri tzv. paušálnych výdavkoch nemusíš viesť účto. Či sa ti oplatí, to si musíš prepočítať sám. Ak sa rozhodneš pre skutočné výdavky, účto už musíš mať. Ale stačí JÚ.
KEJKA
26.10.11,18:56
paušálne výdavkjy sú 40%. Ked kupuješ a predávaš, máš určitú maržu. Musel by si mať maržu 60% a viac, aby sa ti oplatili paušálne výdavky.
real-art-gallery.com
26.10.11,19:15
do konca tohto roka by som chcel zostat na pausalnych vydavkoch. musim toto rozhodnutie nejako dat na vedomie danovemu uradu, alebo si len pri podani danoveho priznania za tento rok, odratam z dane 40 percent?
real-art-gallery.com
26.10.11,19:16
a ako to je potom s DPH ked budem na pausalnych vydavkoch a nie som platca DPH?
KEJKA
26.10.11,19:19
kým nie si a nemusíš byť platiteľom DPH, tak DPH neriešiš. DPH neriešiš ani pri JU.
Zaregistruješ sa , až ked dosiahneš obrat, či chceš byť dobrovoľne?
Pri tejto činnosti sa ti to podľa mňa neoplatí.
Tweety
26.10.11,19:19
do konca tohto roka by som chcel zostat na pausalnych vydavkoch. musim toto rozhodnutie nejako dat na vedomie danovemu uradu, alebo si len pri podani danoveho priznania za tento rok, odratam z dane 40 percent? DÚ teraz neoznamuješ nič, podáš DP a k príjmom si uplatníš 40% výdavky. Daň budeš platiť zo základu dane.
KEJKA
26.10.11,19:22
do konca tohto roka by som chcel zostat na pausalnych vydavkoch. musim toto rozhodnutie nejako dat na vedomie danovemu uradu, alebo si len pri podani danoveho priznania za tento rok, odratam z dane 40 percent?
no to máš nejaké popletené. Paušálne výdavky sú 40% z príjmov.
takže
príjem 100 000,-
výdavky paušálne 40 000,-
rozdiel 60000,- je tvoj čiastkový základ dane...............
to znamená, všetky tvoje nákupy, to je výdavky za nákup tovaru, PHM, iné, neviem aké skutočné platby sa ti musia zmestiť do tých 40000, inak sa ti paušálne neoplatia.