mlisa
27.10.11,08:00
mám dilemu ohľadom zápisu zmien do obchodného registra a chcela by som sa poradiť s ľuďmi ktorí s tým pracujú častejšie. Mám spoločnosť, ktorá funguje 15 rokov. Idem dať zapísať dve novovytvorené živnosti do obchodného registra a popri tom by som chcela nejakým spôsobom zosúladiť označenie živností, ktoré existujú už od začiatku podnikania, ale neviem prečo majú v OR úplne iné označenie ako v ŽR (a teda aj na živnostenských listoch). Príklad: mám 4 živnosti ohľadom dopravy (viem že momentálne to už nie je živnosť, ale fungujeme ešte na staré živnostenské listy), vnútroštátna nákladná cestná doprava, vnútroštátna nepravidlená autobusová doprava, nákladná cestná doprava, osobná cestá doprava, ale v OR ich mám všetky zhrnuté pod dvoma názvami cestná nákladná doprava a cestná osobná nepravidelná doprava. Netuším, prečo sa to v minulosti zapísalo takto, ale nemyslím, že je to úplne ok (veď mi nesedí ani počet činností, nie len označenie) a preto by som to chcela nejako opraviť. Je lepšie dať to do klasického tlačiva na zmenu, s tým že vymažem staré označenia a dám zapísať tie správne (prípadne im to ešte nejako vysvetlím v sprievodnom liste) a priložím aktuálny výpis zo ŽR, alebo použiť tlačivo Návrh na začatie konania o zhode?
Ďakujem za všetky názory
zalobaba
27.10.11,08:11
Vyžiadaj si zo ŽR 2x úplný výpis (2 x 3,- € kolok), kde budú všetky predmety podnikania (aj tie nové). V návrhu do OR vymaž neaktuálne znenie predmetov a zapíš ich správne. 2x výpis zo ŽR prikladám (okrem iných povinných príloh pri zmene) k návrhu + kolok 66,- €.
mlisa
27.10.11,08:55
Ďakujem :-)