Petra Jakušová
27.10.11,10:54
Dobrý deň,prosila by som niekoho o urýchlenú radu ,týkajúcu sa prenájmu nebytových priestorov (účel služieb,obchodov...)...Zmenili nám nájomné zmluvy z dôvodu úpravy cien....ale zakomponovali nám tam podmienky s ktorými nesúhlasíme ,všetko je spísané ,,po vzájomnej dohode,, ku ktorej nedošlo,je to len ich návrh a nikoho sa nepýtali na názor....Ide o toto: vlastník budovy je mesto,správca a PRENAJÍMATEĽ je Mestská poliklinika,ktorá určila tieto podmienky:drobné opravy spojené s užívaním predmetu nájmu vykonájú nájomcovia na vlastné náklady ,tzn.do výšky 350 eur za jeden prípad,všetky náklady za vykonané revízie ( elektro.,blezkozv.,PO ,VTZ ) prefaktúrujú nájomcom v pomere podľa prenajatej plochy,nájomca súhlasí ,že bude vykonávať údržbu chodníka v zimných mesiacoch...Sú to možno banálne problémy ale myslím si, že v konečnom dôsledku nám ako nájomcom ,môžu veľmi uškodiť...má prenajímateľ právo takto sa zbavovať zodpovednosti za budovu ,ktorú má v správe od mesta?Pekne ďakujem za odpoveď...
Economic
28.10.11,05:38
No ak s týmto nájomca nesúhlasí, nemôže to podpísať. A zrejme sa jedná o nejaké ordinácie. To sa mi zdá, ako keby napríklad sestrička mala ísť odhŕňať napadaný sneh ? To je ozaj hlúposť, to si musí majiteľ alebo správca zabezpečiť ! Nepodpísala by som a napísala protinávrh.
Mila123
28.10.11,05:41
Dobrý deň,prosila by som niekoho o urýchlenú radu ,týkajúcu sa prenájmu nebytových priestorov (účel služieb,obchodov...)...Zmenili nám nájomné zmluvy z dôvodu úpravy cien....ale zakomponovali nám tam podmienky s ktorými nesúhlasíme ,všetko je spísané ,,po vzájomnej dohode,, ku ktorej nedošlo,je to len ich návrh a nikoho sa nepýtali na názor....Ide o toto: vlastník budovy je mesto,správca a PRENAJÍMATEĽ je Mestská poliklinika,ktorá určila tieto podmienky:drobné opravy spojené s užívaním predmetu nájmu vykonájú nájomcovia na vlastné náklady ,tzn.do výšky 350 eur za jeden prípad,všetky náklady za vykonané revízie ( elektro.,blezkozv.,PO ,VTZ ) prefaktúrujú nájomcom v pomere podľa prenajatej plochy,nájomca súhlasí ,že bude vykonávať údržbu chodníka v zimných mesiacoch...Sú to možno banálne problémy ale myslím si, že v konečnom dôsledku nám ako nájomcom ,môžu veľmi uškodiť...má prenajímateľ právo takto sa zbavovať zodpovednosti za budovu ,ktorú má v správe od mesta?Pekne ďakujem za odpoveď...
neobávate sa výpovede z priestorov?
Petra Jakušová
28.10.11,10:11
Ďakujem za reakciu...bojíme sa toho,že nám dajú výpoveď z priestorov,a to nieje nič príjemné...ved si ani neviem predstaviť ako by sme realizovali odhrňanie snehu,keďže nás je tam 11 subjektov-skúsime protinávrh a uvidíme...(má obsahovať naše podmienky,návrhy....? )
Economic
28.10.11,10:17
Ďakujem za reakciu...bojíme sa toho,že nám dajú výpoveď z priestorov,a to nieje nič príjemné...ved si ani neviem predstaviť ako by sme realizovali odhrňanie snehu,keďže nás je tam 11 subjektov-skúsime protinávrh a uvidíme...(má obsahovať naše podmienky,návrhy....? )

Áno, v protinávrhu by mali by Vaše návrhy.
babythomi
02.12.11,19:57
Pekný deň, prosím o radu.... mám prenajatý nebytový priestor na dobu neurčitú. Prevádzkujem pohostinstvo a nájomná zmluva je urobená tak, že prenajímateľ je oprávnený vypovedať nájomnú zmluvu do 7 dní z X dôvodov a ja som oprávnený vypovedať nájomnú zmluvu až po 24 mesiacoch so 6 mesačnou výpovednou lehotou. Priestory mám prenajaté už rok, ale musím zrušiť živnosť a prenajímateľ ma aj tak nechce pustiť a povedal, aby som túto prevádzku držal "načierno". Keď som mu vysvetľoval, že táto činnosť je naviazaná na Daňový úrad - registračná pokladňa, Colný úrad - povolenie predávania alkoholu atď, tak mi povedal, že si mám nájisť niekoho, na koho tú živnosť napíšem a že mám prevádzku "držať" ďalej, čo je samozrejme pre mňa neprípustné. Moja otázka teda znie, že keď musím teda živnosť zrušiť, stácam spôsobilosť na prevádzkovanie takéhoto podniku. Keď je v jednom z článkov nájomnej zmluvy napísané, že priestory sa prenajímajú "výlučne za účelom podnikania a to ohlasovacej živnosti - pohostinskej činnosti, stravovacích služieb a hudobno - zábavnej činnosti." , môžem zmluvu ako nájomca vypovedať bez ďalších konzekvencií v podobe pokút, pokiaľ nie sú uvedené v zmluve? Vopred ďakujem.