fialka m
27.10.11,11:21
Ahojte, ceska firma, so sidlom v Cechach zamestnava na Slovensku zamestnanca. Zamestnanec je obcan SR, pracu bude vykonavat na uzemi SR. Ceska firma ho bude zamestnavat na zaklade Slovenskej legislativy. Tato ceska spolocnost ma na Slovensku uz zriadenu organizacnu zlozku, ale zamestnavatelom bude ceska spolocnost so sidlom v CR.
Prihlasky som spravila normalne do socialnej a zdravotnej poistovne na Slovensku s tym, ze som prihlasila tu cesku firmu.
Jedna sa mi o danovy urad, lebo panie sa tam nevedeli dohodnut, ze ci prihlasit cesku firmu alebo organizacnu zlozku.

Mozem prihlasit na DU organizacnu zlozku, ktora bude platit dan z prijmov zo zavislej cinnosti, aj ked zamestnavatelom bude ceska spolocnost, so sidlom v CR?

dakujem
zk24
27.10.11,09:25
My máme zamestnaných rakúšanov na slovensku. S tým, že odvody platíme do Rakúska, ale dane na Slovensku ! Takze si myslím, že dan z príjmov zo závislej cinnosti by ste mali platit na český daňový úrad.

Mýlim sa?
fialka m
27.10.11,11:01
No to povedali aj na danovom urade, ale ked som spomenula organizacnu zlozku, tak, ze treba prihlasit tu organizacnu zlozku. Na DU na Slovensku.

Ja uz neviem :-(
zk24
27.10.11,11:05
No tak ja neviem. My organizačne zložky nemáme, ale ked vravíte ze zamestnávatelom bude spoločnosť v ČR, tak ja osobne by som myslela ze má byt povinný platit dane v ČR.

Netipujte, dajte si poslat pisomne stanovisko, nech nad tym pouvazuju skor ako sa vyjadria...