patres86
27.10.11,15:07
Ahojte poraďáci,:), mám taký problém alebo skôr by ma to zaujímalo, tak snáď tu niekoho nájdem, kto sa do toho rozumie:) v júli som dal žiadosť do Zboru väzenskej a justičnej stráže, v auguste ma pozvali na informatívny pohovor, ktorý zahŕňal, lekárske testy + fyzické testy + testy zo slovenského jazyka a literatúri, cca o 10 dní na to ma pozvali na psychotesty, po ktorých cca zas o 10 dní na to sa mi ozvali, aby som šiel ku nim a doniesol doklady, ktoré ešte potrebovali odomňa, čo som bral, že som prijatý. Z osobných dôvodov som sa tam nedostavil žiaľ a teraz to ľutujem, ale inak to nešlo...zavolali mi potom, že som neprišiel a musel som im oznámiť, že sťahujem žiadosť moju no a teraz k mojim otázkam, ktoré mám: 1. chcem sa spýtať, či ešte po psychotestoch je nejaké lekárske vyšetrenie alebo len to jedno, čo bolo pred fyzickými testami? lebo sa mi to zdalo, že to bolo málo, boli sme tam každí u lekára len niečo vyše 5 minút, bol to ich lekár, tak či ešte dajaké podrobnejšie vyšetrenie by ma nečakalo...
2. dokedy mám platné fyzické testy, testy zo SJ a psychotesty? pýtam sa preto hlavne, keby tam bolo zas voľné miesto - v čo dúfam, lebo ma to bude ešte dlho štvať http://www.specnaz.cz/forum/images/smiles/icon_sad.gif - a ja by som sa tam chcel dostať, tak či musím to celé znova absolvovať alebo mi stačí poslať žiadosť a zavolať, že som to robil a mal by som to mať platné...
Ďakujem veľmi pekne vopred, ktorí si to prečítate a pomôžete mi s mojim problémom a ešte sem dávam tretiu otázku pre tých, ktorí v ZVJS pracujú, že práca "referenta režimu činností je vcelku fajn alebo veľmi náročná, kde sa mení aj osobnosť toho referenta po čase (trošku sa obávam aby som po čase nebol vypatlaný) alebo ktorá je príťažlivejšia podľa nich samostatný strážnik eskorťák alebo referent režimu. Ďakujem, prajem Vám pekný deň. a sry za dlhý príspevok. http://www.specnaz.cz/forum/images/smiles/icon_wink.gif
lujza.j
27.10.11,13:20
patres86
27.10.11,13:26
Tak lujza, vďaka za odpoveď, ale myslíš si, že keď som už absolvoval fyzické a psychotesty u zvjs, tak o tejto stránke neviem? a nemám tieto podmienky prijatia prečítané? ale snaha sa cení, aj keď mi toto nič, ale vôbec nič nedalo na moje 2 otázky poprípade na tretiu...ale vďaka no, snáď mi niekto poradí:)
buchač
27.10.11,13:31
že práca "referenta režimu činností je vcelku fajn alebo veľmi náročná, kde sa mení aj osobnosť toho referenta po čase (trošku sa obávam aby som po čase nebol vypatlaný) alebo ktorá je príťažlivejšia podľa nich samostatný strážnik eskorťák alebo referent režimu.
...len k tomuto ....

Poznám troch chlapíkov ...vcelku sú normálni ...niektoré historky boli vcelku úsmevné ...
Neviem síce ,čo myslíš pod pojmom " vypatlaný " , dá sa vyložiť všeliako ...
Aj tá " príťažlivosť " je rôznorodá ...
Každá činnosť je svojim spôsobom zaujímavá ,alebo aj nie ......" náročná "....
Záleží aj od rôznych okolností ...t.j. , v akej base budeš - konkrétnejšie , o akú nápravnú skupinu sa jedná ...

Predsa len , je to síce práca s ľudmi ...ale ...
Ruka v ruke ide psychická náročnosť spolu s okolitým svetom ( za mrežami...)...
lujza.j
27.10.11,13:42
.....a určite je rozdiel medzi ústavom na výkon väzby a na výkon trestu
patres86
27.10.11,13:45
...len k tomuto ....

Poznám troch chlapíkov ...vcelku sú normálni ...niektoré historky boli vcelku úsmevné ...
Neviem síce ,čo myslíš pod pojmom " vypatlaný " , dá sa vyložiť všeliako ...
Aj tá " príťažlivosť " je rôznorodá ...
Každá činnosť je svojim spôsobom zaujímavá ,alebo aj nie ......" náročná "....
Záleží aj od rôznych okolností ...t.j. , v akej base budeš - konkrétnejšie , o akú nápravnú skupinu sa jedná ...

Predsa len , je to síce práca s ľudmi ...ale ...
Ruka v ruke ide psychická náročnosť spolu s okolitým svetom ( za mrežami...)...
dík, no tú vypatlanosť som myslel tak, že či neskôr sa to neprejaví (a to nemyslím po roku alebo dvoch, ale napríklad po 5-10 atď.), že musíš byť neustále v strehu pred ľuďmi, ktorí sa predsalen nevedia adaptovať do spoločnosti, spolupráca je dosť mizivá, sú agresívni, vysoká recidíva a predsalen pracovné podmienky nie sú priamo vo vnútri s odsúdenými najlepšie (aj hygiena)...tak či nebudem mať nejakú poruchu osobnosti atď, nechcel by som mať deformovanú osobnosť neskôr alebo napríklad to dusiť v sebe a doma vypustiť na manželku alebo aj deti neskôr, preto ma to zaujíma, bo potom to za to nestojí...čítal som aj diplomovú prácu predvčerom a bachari sa v priemere dosť krátko dožijú oproti priemeru Slovenska, tak ma to zaujímalo či náhodou tu nenájdem niekoho, kto priamo pracuje v ZVJS alebo pozná dobre niekoho:)...nápravná skupina to je 1.,2., ale aj 3, keďže sú preplnené slovenské väznice, aj tu ako som čítal, tak je odsúdených viac ako má kapacitu väzenie... mňa tá práca aj zaujíma, aj platovo a aj inak a štve ma, že som to spravil aj by som mohol, ale musel som to zrušiť kvôli osobným dôvodom, tak ktovie dokedy mám tie testy platné a hlavne, či mi to stojí za úsilie znova to celé prejsť.
patres86
27.10.11,13:48
Neviem ako editovať, tak sorry...
Lujza je to Ústav na výkon trestu...UVTOS
lujza.j
27.10.11,13:54
Neviem ako editovať, tak sorry...
Lujza je to Ústav na výkon trestu...UVTOS
asi nevieš, ale je aj ústav na výkon väzby napr. v BA!http://www.zvjs.sk/?ustav-vykon-vazby-bratislava bola som tam nie raz!
patres86
27.10.11,14:01
asi nevieš, ale je aj ústav na výkon väzby napr. v BA!http://www.zvjs.sk/?ustav-vykon-vazby-bratislava bola som tam nie raz!
viem dobre, že je aj UVV, ale hovorím ja konkrétne o UVTOS...nechápem aj tak čo s týmto má spoločné UVV, keď sa pýtam na 3 veci :) a podľa mňa aj na UVV a aj na UVTOS sú rovnaké podmienky prijatia, keď už porovnávať chceš, ale u mňa sa jedná o UVTOS! kde som robil prijímačky... a tie 3 veci v skratke: 1. lekár z väzenia ma prebehol, nič nevyšetril len prebehol kartotéku aj to skôr prelistoval a spýtal sa ma, či mám nejaký problém, povedal som, že nie a on, že OK, zdá sa mi to oničom oproti napr. polícii, tak ma zaujíma, či po psychotestoch je ešteraz nejaké podrobnejšie vyšetrenie alebo to je všetko...2. platnosť psychotestov a fyzickej previerky - dokedy to mám platné:) 3. ak niekto pracuje v ZVJS alebo má známych, tak ich skúsenosti konrkétne na otázky v prvom príspevku...vďaka:)