ronak
27.10.11,20:30
Dobrý deň. Som Szčo a nemocenskú platím 20 Eur môj obvodný doktor ma ženie marodovať a vyzerá to na dlhšiu marodku. Aby som úplne nezkrachoval chcem ešte zajtra tj piatok 28,10, 2011 ísť na sociálnu poistovňu a zvýšiť si na maximálne nemocenské poistenie. Viete mi povedať kolko budem teraz o 01, novembra platit a či ked pôjedem hned 02 novembra marodovať či dostanem zvýšenú marodku a kolko to asi bude, potrebujem si rozkalkulovať "život" Dakujem za odpoved.
Mila123
27.10.11,18:34
Dobrý deň. Som Szčo a nemocenskú platím 20 Eur môj obvodný doktor ma ženie marodovať a vyzerá to na dlhšiu marodku. Aby som úplne nezkrachoval chcem ešte zajtra tj piatok 28,10, 2011 ísť na sociálnu poistovňu a zvýšiť si na maximálne nemocenské poistenie. Viete mi povedať kolko budem teraz o 01, novembra platit a či ked pôjedem hned 02 novembra marodovať či dostanem zvýšenú marodku a kolko to asi bude, potrebujem si rozkalkulovať "život" Dakujem za odpoved.
zbytočne.....ak by si mal mať zvýšenú DNP musíš platiť 26 týždňov....predpokladám, že si dobrovoľne poistený...povinné poistenie ti nevzniklo.....mýlim sa?
Xanti
27.10.11,18:43
Ronak,
platíš povinné odvody do SP ako SZCO?
ALebo platíš si dobrovolné nemocenské poistenie ako dobrovolne nemocensky poistená osoba?

Lebo z tvojho príspevku sa nedá výjsť.
Katy a R
27.10.11,20:31
Ak ťa doktor "ženie na PN" ... tak asi je na to dôvod :confused: ... nepodceňovala by som to - aj keď bude málo peňazí:mee:. Zdravie máš len jedno !!

No a k tým peniazom .. ak máš povinné poistenie szčo - nárok máš na nemocenské bez akejkoľvek doby poistenia ... ale zvýšiť si VZ nemôžeš. (VZ sa stanovuje z posledného DP).
Ak máš v úmysle, žeby si sa prihlásil na DNP .. tak tam je pre nárok na nemocenskú dávku potrebné splniť základnú podmienku - 270 dní poistenia. Ak by sa náhodou našlo nejaké ukončené poistenie za posledné 2 roky (napr ukončený PP):confused: .. doba tohto poistenia sa môže pripočítať k dobe DNP.:)
DNP = dobrovoľné nemocenské poistenie
ronak
31.10.11,12:03
Ano som len dobrovolne poistený.