munchen1
28.10.11,09:05
dobrý deň, chcem sa opýtať, či môže neznáma osoba používať moju fotku na internetovej stránke bez môjho súhlasu, aj ked ma ona fotila a ja som v tedy s tým súhlasil ,aby ma fotila, ale nesuhlasil som s jej zverejňovaním. dakujem
tanicka218
28.10.11,08:14
moze, ma autorske prava
terezamaria
28.10.11,08:25
dobrý deň, chcem sa opýtať, či môže neznáma osoba používať moju fotku na internetovej stránke bez môjho súhlasu, aj ked ma ona fotila a ja som v tedy s tým súhlasil ,aby ma fotila, ale nesuhlasil som s jej zverejňovaním. dakujem
Určite si jej nezakázal, že ju nemôže zverejniť. Myslím, že o tom ste sa ani nerozprávali.
No keď si sa dal odfotiť neznámej osobe, dostala Tvoj súhlas na fotenie, tak to asi nie je chyba, či?
Pokiaľ chceš, aby tú fotku odstránila, tak ju o to požiadaj.
Gina Er
28.10.11,09:55
dobrý deň, chcem sa opýtať, či môže neznáma osoba používať moju fotku na internetovej stránke bez môjho súhlasu, aj ked ma ona fotila a ja som v tedy s tým súhlasil ,aby ma fotila, ale nesuhlasil som s jej zverejňovaním. dakujem
ak si nesúhlasil,nemala by tvoju fotku používať,vyzvi ju na odstránenie fotky.
Gina Er
28.10.11,10:03
Zitulda
31.10.11,10:30
moze, ma autorske prava
Tánička, to sa naozaj mýliš...pozri si v príspevku predo mnou pridaný link. Ak aj dám niekomu súhlas na fotenie, bez môjho súhlasu o ich zverejnenie nesmie ich použiť, aj keď je autorom fotiek .
Zitulda
31.10.11,10:34
...požiadaj ju ako Ti tu dievčatá radia a ak neodstráni, môžeš to riešiť súdnou cestou, ale to je zdĺhavé. Držím Ti palce.
misoft
31.10.11,13:30
Autorské právo a právo zverejniť niekoho podobizeň verejne sú dve úplne rozdielne veci.
Súhlas s vytvorením podobizne (fotky) nedáva automaticky súhlas na jej zverejnenie. Takéto dielo je len chránené autorským právom pre tvorcu. Ak by ju chcel zverejniť, musí subjekt (model) požiadať o toto zverejnenie.
V základnom zadaní problému:

či môže neznáma osoba používať moju fotku na internetovej stránke bez môjho súhlasu, aj ked ma ona fotila a ja som v tedy s tým súhlasil ,aby ma fotila, ale nesuhlasil som s jej zverejňovaním
Subjekt súhlasil s fotením, fotka podlieha autorskému právu pre fotografa - je to jeho dielo, výtvor. Zverejniť verejne na internete nemôže, pretože subjekt nedal povolenie na zverejnenie. Autor fotografie porušil zákon o ochrane osobných údajov (aj tvár je identifikovateľná!), mal by okamžite fotografiu stiahnuť z internetu. V opačnom prípade podať trestné oznámenie pre porušenie ochrany osobných údajov.
miro24679
01.12.11,18:08
napr. na stránke www.fotka.mci.sk (http://www.fotka.mci.sk) sa dá online odfotiť. Keď sa tam niekto odfotí, tak mu urcite nebude vadiť to, že tam zostane ikonka jeho fotky.