kackakacka
28.10.11,09:49
Ahojte poradaci. Mame ohlásenú danovú kontrolu na rok 2009 dan z príjmnov pravnických osob. Mám veľký strach. Môžte mi poradiť čo mám nachystať pred príchodom danovej kontroly? Treba im vytlačiť denník vstupných dokladov? je to prvá moja kontrola a vôbec neviem čo nachystať. ( doklady VPD, PPD, DF, VF, bankové výpisy to viem) ale čo im vytlačiť z účtovníctva?

Ďakujem veľmi pekne
Ivenka
28.10.11,07:53
Ohlásili sa telefonicky ? Mohli Ti povedať čo máš doniesť. Ak je písomne oznamené malo by to tam byť uvedené. Kniha analytickej evidencie, hlavná kniha, karty HIM. Prípadne Ti určite povedia čo ešte treba dodať.
kackakacka
28.10.11,07:56
Pisomne to máme oznámené a nie je tam uvedené nič len vykonanie kontroly dane z príjmy právnických osob za rok 2009.
kackakacka
28.10.11,08:03
v účtovníctve neviem nájsť knihu analitickej evidencie, mám tam len denník vstupných dokladov, obraty na účtoch
Ivenka
28.10.11,08:05
Tak potom ako som písala, že ešte priebežne budú pýtať, keď spíšu zápisnicu o odovzdaní dokladov. Zoznam DFA, VFA, účtovný rozvrh, nejaký číselník aké používaš skrátky alebo druhy dokladov.... držím palce. Ja mám tiež jednu dožiadačku za rok 2010 DPPO a kontrolu na SP 2009-2011.
Dáša_
28.10.11,08:05
ja vždy pripájam interné smernice aj s číselnými radmi dokladov, inventúry pokladne 4x ročne, cesťáky
Ivenka
28.10.11,08:06
vytlač, daj, uvidíš.
Ivenka
28.10.11,08:07
Súhlasím s Dášou.
mimotemy po tých blbých Úpravach na Porade neviem dať súhlas. :mee:
kackakacka
28.10.11,08:14
tak im vytlačím hlavnú knihu, denník vstupných doklad kde je všetko rozpísané ako je účtované po položkách, účtovný rozvrh . To by im malo stačiť nie? v tom denníku budú asi odsúhlasovať doklady či nie?
Sany
28.10.11,08:21
Hlavne nestresuj...ja som mala v apríli kontrolu a nepripravovala som vopred nič...telefonicky sme dohodli termín, kedy začnú kontrolu, prišli, zahájili a spísali zápisnicu o začatí, o tom, čo chcú vidieť, dohodli sme termín, kedy zase prídu a odišli...a na prípravu som mala kopu času...