miloslav13
28.10.11,11:13
Dobry den.
Svokrovci chcu mojej manzelke prepisat chalupu, ale do darovacej zmluvy uviedli iba jej meno.
mam narok na tuto chalupu aj ja? a ked to je napisane uba na nu, ona musi prepisat vsetko? elektrika, plyn, voda...?
Gabca
28.10.11,09:28
Ak svokrovi chalupu darovali len manželke, tak je len jej, nakoľko ak je to dar nespadá to do bepodielového vlastníctva manželov. Prepis energií by mala vykonať ona, ak tým nesplnomocní vás.
buchač
28.10.11,09:42
Dobry den.

Svokrovci chcu mojej manzelke prepisat chalupu, ale do darovacej zmluvy uviedli iba jej meno.
mam narok na tuto chalupu aj ja? a ked to je napisane uba na nu, ona musi prepisat vsetko? elektrika, plyn, voda...?
Chalupa ako nehnuteľnosť je evidovaná na katastri nehnuteľností .
Inžinierske siete táto inštitúcia nerieši ....

Takže pri prepise darovacou zmluvou iba na manželku na túto nehnuteľnosť nárok nemáš ...
Inžinierske siete ????...môže , nemusí ...záleží od okolností ...

Ak som ale dobre pochopil , tak sa Ti jedná aj o platby ....a tam je to už trochu iné , nakoľko tie už idú zo spoločnej kasy a to je už trochu iná záležitosť ...

Budeš využívať ???
Áno alebo nie ???...
Ak áno , niet o čom diskutovať ...
Ak nie , ...detto ....

Ozaj ...ale ...hm , ako by som to ???..........pri normálnom vzťahu je predsa jedno , na koho je napísané to alebo ono ...teda ,môj názor...
miloslav13
28.10.11,09:47
ale ona je moja manzelka, a co ona dostane na to mam narok aj ja nie?
ked vyhram milion € ona bude mat tiez narok na polovicu,...
Gabca
28.10.11,10:01
Morálny nárok hádam áno, ale právny nie. Ak je to vyslovene darované len jej, tak je to len jej. Dar ako i dedičstvo nespadá do bezpodielového vlastníctva manželov. Ak by manželka zdedila tú chalupu po svojich rodičoch, tak tiež je len jej, ty niesi dedič po jej rodičoch.
buchač
28.10.11,11:17
ale ona je moja manzelka, a co ona dostane na to mam narok aj ja nie?
....he .....a keby prepadnutá alebo znásilnená bola ????......aj vtedy by si si NÁROK uplatňoval ????
ked vyhram milion € ona bude mat tiez narok na polovicu,...
...sorry , ale máš trt a nie nárok ...

Manželka dostala tiež darom byt ...
Ja tiež ...
Aj spoločné dačo ešte máme okrem dievčat ...;)

No a ???......ako som vravel .....v NORMÁLNOM vzťahu sa takéto veci neriešia ...

...výhra je predsa tiež akože spoločná .............ale ak by si bol šikovný , tak ....:rolleyes:...


...ozaj ....keby si Ty niečo darom dostal , zdedil ....tiež by si prepísal na svoju polovičku ???