derek191919
28.10.11,12:29
Zdravim,
potreboval by som poradiť. Som živnostník, čiže názov firmy je Jožko Mrkvička, ale pôsobím pod mnou vymyslenou značkou povedzme ze BoardSEN (nemam ju ešte zaregistrovanu- viem ze je to chyba). Rozširujem pôsobnosť a chcem zobrať človeka na živnosť, čo sa bude starať o určity region. Otázka znie, či môže aj on vystupovať pod tou značkou BoardSEN. Podotazka, asi by bol problem keby vystavoval faktury na moju živnosť čo? Bude musieť vystavovať faktury na seba čo?
Ak môže vystupovať pod tou značkou BoardSEN, treba na to nejaky dokument aby sme spolu podpisali?
Za dalšie, ako ochraniť, aby on ako živnostnik ma neobišiel a neprebral mi klientov? (preto by bolo dobre aby vystavoval faktury na moje meno, aby klienti poznali mna)
Diki moc za odpovede :)
derek191919
31.10.11,10:06
posúvam
sroservis
31.10.11,12:32
Váš spolupracujúci živnostník môže vystavovať faktúry aj na Vaše obchodné meno, ak sa tak dohodnete a poskytnete mu príslušné plnomocenstvo.

V tom prípade bude na faktúre (zmluve so zákazníkom a pod.) uvedené Janko Mrkvička - Boardsen, zastúpený splnomocneným zástupcom Jožkom Petržlenom, to však znamená, že služba (tovar) bude poskytovaný vo Vašom mene a na Vašu zodpovednosť.
Jožkovi P. budete za jeho činnosť platiť dohodnutú odmenu.
Takéto riešenie má svoje výhody (vytvorenie siete poskytovateľov pod jedným obch. menom), ale aj nevýhody (v zmluve je potrebné presne vymedziť, čo p. JP môže a čo nesmie, a čo sa stane, ak takýto zákaz poruší + musíte si vytvoriť systém kontroly.
Nezabudnite tiež, ak budete služby poskytovať fyzickým osobám a zároveň spracúvať ich osobné údaje, na poverenie sprostredkovateľa podľa zákona o ochrane osobných údajov.

V konečnom dôsledku z takýchto obchodov môže profitovať alebo opačne byť poškodené práve Vaše obchodné meno a záujmy.

Pekný deň.
derek191919
31.10.11,13:01
Dakujem velmi za odpoved, to ste ma potešili, lebo som si myslel, ze už to je na hrane kvôly tomu, ze to bude vyzerať že je moj zamestnanec. Teraz by tu mohol dať niekto nejaky vzor toho splnomocnenia, pripadne vzor zmluvy medzi dvomi živnostnikmi :P