vladinko2
28.10.11,12:30
Dobrý deň.
Prosím Vás mohli by ste mi poradiťvo veci. Potrebujem potvrdenie o výške výživného kvôlisociálnemu štipendium. Maturoval som v roku 2010. potom skoro roksom bol na úrade, v júny a júly som pracoval na dohodu, v auguste som bol iba na brigáde. Tento roksom začal chodiť na VŠ. Otec mi výživné neplatí od kedy somzmaturoval. Neviem či si mám podať o výživné sám alebo platíešte to predošle (neviem či si podal žiadosť o zrušenievýživného).
A kde by som mohol to potvrdenie dostať ak platí ešte to predošlé.
Ďakujem.
lujza.j
28.10.11,15:25
a nemá rozsudok o výživnom tvoja matka tak na mieste príslušnom OS na poručenskom oddelení, by si mohol získať tento rozsudok ak si teda myslel toto ako potvrdenie o výživnom.
ivka70
28.10.11,15:32
A z akeho dovodu otec prestal platit vyzivne?
Si dospely, mal by si si ho vymahat sam. Nakolko maturitou nekonci vyzivovacia povinnost.
Ak bolo otcovi vyzivne nariadene sudom, tak jedine ziadost na sud ho mohla zrusit.
vladinko2
28.10.11,18:46
Mám namysli iba to potvrdenie o výškevýživného o výživné ako také mi nejde chcem iba soc.Štipendium. Potvrdenie by malo byť aktuálne neviem akurát kde hodostanem, na súde?
ivka70
30.10.11,05:32
Mám namysli iba to potvrdenie o výškevýživného o výživné ako také mi nejde chcem iba soc.Štipendium. Potvrdenie by malo byť aktuálne neviem akurát kde hodostanem, na súde?

Na sude - ak si o vyzivne poziadas a sud ti vyzivne schvali.

Mozno trochu mimotemy a mozno nie:
O vyzivne, na ktore mas narok, zaujem nemas, ale o socialne stipendium ano.
To je cesta lahsieho odporu ako vyzivne od vlastneho otca?
vladinko2
30.10.11,09:53
Prečo tahať peniaze od rodičov keď môžem od štátu.
Xanti
30.10.11,10:03
Toť Vladinko
uvediem ťa do obrazu.
Štát sa chráni, ako prvé musíš požiadať o výživné od rodiča, tým že študuješ je povinný Ti platiť a je jedno či bude výživné minimálne alebo 500 eurové.
A potom až môžeš požiadať o sociálne štipendium.

Takže šup sa s návrhom na súd na určenie výživného od otca ... aby si si mohol čím skôr vybaviť štipendium.
vladinko2
01.11.11,12:09
Dík za info uz si stim poradim.
Dakujem za odpovede.