martinez
28.10.11,13:04
Ahojte. Prosim o radu. Ak dojde k poruseniu podmienok financneho prenajmu definovanych v §2,s ZDP, tak podla §17,24,a ZDP vznika povinnost upravit zaklad dane o rozdiel odpisov uplatnenych podla §26,8 v porovnani s odpismi podla §27, resp. §28.

Otazka : ak upravim zaklad dane o rozdiel vyplyvajuci z odpisov podla §26,8 a §27, upravim aj danovu zostatkovu cenu predmetu financneho prenajmu o tento rozdiel ? V zakone to nevidim upravene...
martinez
31.10.11,07:29
nikto mi nevie poradit ?
marjankaj
31.10.11,07:41
Pri porušení podmienok finančného prenájmu, sa pri odpisovaní mení postup odpisovania. Teda odpisovať sa má podľa §27 alebo §28. Teda odpisy aj zostatková cena budú podľa týchto paragrafov. Rozdiel medzi odpismi sa upraví v období, v ktorom došlo k porušeniu podmienok.
martinez
01.11.11,05:54
Pri porušení podmienok finančného prenájmu, sa pri odpisovaní mení postup odpisovania. Teda odpisovať sa má podľa §27 alebo §28. Teda odpisy aj zostatková cena budú podľa týchto paragrafov. Rozdiel medzi odpismi sa upraví v období, v ktorom došlo k porušeniu podmienok.

ano, ma to svoju logiku.... dik
Pebbles
16.01.15,12:44
čiže môže sa stať, že to nie je len v neprospech daňovníka? prípad - auto, kt. má na leasing na 60 mesiacov, ale podľa zákona prerátam odpisy na 48 mesiacov - teda mi vychádza že si daňovník ešte poníži ZD?