katkach
23.01.06,20:28
chcela by som vediet, ake su aktualne poplatky pri zakladani s.r.o., a takisto ci je potrebne preukazovat zakladne imanie spolocnosti.
bredikova
23.01.06,20:05
KON-EKON
24.01.06,13:41
Asi pred týždňom som to konzultovala s právnikom, tak 11 tis.Sk kolky, taraz je to oveľa jednoduchšie, už sa nerobí notárska zápisnica, ale zakladateľská listina, dokopy všetko asi 25 tis. Sk. 200 tis. nemusí vkladať na účet. Spoločník ručí za vklad. Za 5 dní je s.r.o. už hotová.
rada
24.01.06,17:25
Poplatok za návrh je presne 10 000 Sk - buď v kolkoch alebo sa k návrhu priloží doklad osvedčujúci zaplatenie súdneho poplatku. Len dopĺňam, že sa jedná o 5 pracovných dní.
ajobs
24.01.06,21:07
Ale pred zápisom do OR je potrebné ohlásiť s.r.o. na živnostenskom úrade, ktorý vydá živnostenský list. Tam je lehota na vydanie 7 dní.
adka2001
25.01.06,19:52
JE NUTNÉ SPRACOVANé MATERIÁLY PODAŤ NA OBCHODNÝ REGISTER PROSTREDNÍCTVOM PRÁVNEHO ZÁSTUPCU, ALEBO SI TOTO CELÉ MOŽEM VYBEHAŤ SAMA? KTO MI VIE V TOMTO PORADIŤ?
ajobs
25.01.06,20:25
JE NUTNÉ SPRACOVANé MATERIÁLY PODAŤ NA OBCHODNÝ REGISTER PROSTREDNÍCTVOM PRÁVNEHO ZÁSTUPCU, ALEBO SI TOTO CELÉ MOŽEM VYBEHAŤ SAMA? KTO MI VIE V TOMTO PORADIŤ?

Môžeš si to urobiť aj sama, treba len dodržať istý postup, všetky dôležité rady máš na Porade, skús pohľadať.:)
bredikova
26.01.06,18:48
JE NUTNÉ SPRACOVANé MATERIÁLY PODAŤ NA OBCHODNÝ REGISTER PROSTREDNÍCTVOM PRÁVNEHO ZÁSTUPCU, ALEBO SI TOTO CELÉ MOŽEM VYBEHAŤ SAMA? KTO MI VIE V TOMTO PORADIŤ?

Ja sa do toho akurát púšťam. Budem ťa priebežne informovať.

Do ponuky Hľadaj zadaj s.r.o. a máš tam všetko.

Takže tu som si našla zakladateľskú listinu - viacej typov. Spravila som si podľa toho svoju. Bola som na živnostenskom úrade si odsúhlasiť živnosti - lebo sa texty týchto živností stále menia. Tetušky boli veľmi úslužné a pomohli mi určiť všetky živnosti a ešte mi aj poradili. Dohodli sme sa , že keď budem mať celú zakladateľskú zmluvu pokope (ešte pred overení od notára), tak mi to ešte raz skontrolujú. Pozor na názov s.r.o., treba ho skontrolovať na internete OR, či taký už neexistuje.

Konateľ si medzitým vybavuje výpis z registra trestov a nový vlastnický list na svoju nemovitosť ( máme totiž z roku 1999), ktorá bude sídlom spoločnosti.

V prípade ak by bolo sídlo v podnájme, musí byť zmluva alebo súhlas so sídlom od majiteľa podnájmu. Vlastne zmluva o zmluve.

V prípade ak s.r.o. chce mať živnosť, ktorá je nejako viazaná (napr. opravy elektrických strojov, remeselné činnosti) musí mať zodpovednú osobu, ktorá bude poverená touto úlohou a samozrejme bude s týmto poverením súhlasiť. Na živnostenskom mi dali na to aj papier na vyplnenie. Táto osoba musí tiež mať výpis z RT a samozrejme nejaký doklad, že môže danú živnosť vykonávať.

Takže keď toto budem mať všetko pokope t.j.
- overenú zakladateľskú listinu
- výpis z RT pre konateľa
- list vlastníctva alebo zmluvu o zmluve o nájme
- kolok 1000,- sk
spolu s vypísanou žiadosťou na ŽL pojdem na Živnostenský úrad. tam by mi mali vydať živnosteneský list.

Čo dalej az nabudúce.:confused: :eek:
ajobs
27.01.06,10:57
Ja sa do toho akurát púšťam. Budem ťa priebežne informovať.

Do ponuky Hľadaj zadaj s.r.o. a máš tam všetko.

Takže tu som si našla zakladateľskú listinu - viacej typov. Spravila som si podľa toho svoju. Bola som na živnostenskom úrade si odsúhlasiť živnosti - lebo sa texty týchto živností stále menia. Tetušky boli veľmi úslužné a pomohli mi určiť všetky živnosti a ešte mi aj poradili. Dohodli sme sa , že keď budem mať celú zakladateľskú zmluvu pokope (ešte pred overení od notára), tak mi to ešte raz skontrolujú. Pozor na názov s.r.o., treba ho skontrolovať na internete OR, či taký už neexistuje.

Konateľ si medzitým vybavuje výpis z registra trestov a nový vlastnický list na svoju nemovitosť ( máme totiž z roku 1999), ktorá bude sídlom spoločnosti.

V prípade ak by bolo sídlo v podnájme, musí byť zmluva alebo súhlas so sídlom od majiteľa podnájmu. Vlastne zmluva o zmluve.

V prípade ak s.r.o. chce mať živnosť, ktorá je nejako viazaná (napr. opravy elektrických strojov, remeselné činnosti) musí mať zodpovednú osobu, ktorá bude poverená touto úlohou a samozrejme bude s týmto poverením súhlasiť. Na živnostenskom mi dali na to aj papier na vyplnenie. Táto osoba musí tiež mať výpis z RT a samozrejme nejaký doklad, že môže danú živnosť vykonávať.

Takže keď toto budem mať všetko pokope t.j.
- overenú zakladateľskú listinu
- výpis z RT pre konateľa
- list vlastníctva alebo zmluvu o zmluve o nájme
- kolok 1000,- sk
spolu s vypísanou žiadosťou na ŽL pojdem na Živnostenský úrad. tam by mi mali vydať živnosteneský list.

Čo dalej az nabudúce.:confused: :eek:

Lenka, zatiaľ super, so všetkým súhlasím.
Len si daj pozor, v zakladateľskej listine (platí aj na spoločenskú zmluvu), aby si tam uviedla 2 skutočnosti, ktoré registrový súd vyžaduje:
1. predpokladané náklady spojené so založením a vznikom spoločnosti ( § 110, ods.1, písm. j/ Obchodného zákonníka ),
2. výhody poskytnuté osobám podieľajúcim sa na založení spoločnosti ( § 110, ods.1, písm. i/ Obchodného zákonníka ).
bredikova
27.01.06,12:19
Lenka, zatiaľ super, so všetkým súhlasím.
Len si daj pozor, v zakladateľskej listine (platí aj na spoločenskú zmluvu), aby si tam uviedla 2 skutočnosti, ktoré registrový súd vyžaduje:
1. predpokladané náklady spojené so založením a vznikom spoločnosti ( § 110, ods.1, písm. j/ Obchodného zákonníka ),
2. výhody poskytnuté osobám podieľajúcim sa na založení spoločnosti ( § 110, ods.1, písm. i/ Obchodného zákonníka ).

Dík za upozornenie, mám to tam. Len sa chcem opýtať či musím tie náklady aj vyčísliť, teda aspoň predpokladané alebo stačí len tákáto veta:

Všetky náklady súvisiace so založením a vznikom spoločnosti, ktoré uhradil spoločník do vzniku spoločnosti, nesie spoločnosť, ako náklady v prvom obchodnom roku.

Alebo existujú iné formulácie. Poradte. Keď mi to schvália tak to tu hodím do placu.
ajobs
27.01.06,12:23
Dík za upozornenie, mám to tam. Len sa chcem opýtať či musím tie náklady aj vyčísliť, teda aspoň predpokladané alebo stačí len tákáto veta:

Všetky náklady súvisiace so založením a vznikom spoločnosti, ktoré uhradil spoločník do vzniku spoločnosti, nesie spoločnosť, ako náklady v prvom obchodnom roku.

Alebo existujú iné formulácie. Poradte. Keď mi to schvália tak to tu hodím do placu.

Daj tam konkrétnu sumu, niektoré registrové súdy si na tom potrpia.:eek:
Uveď napr. 15.000 Sk, nikto to aj tak nebude skúmať.:)
bredikova
27.01.06,12:26
Díky. Čo sa týka tej druhej veci môže tam byť :

Spoločnosť neposkytla žiadne výhody osobám, ktoré sa zúčastnili na založení Spoločnosti alebo na činnostiach, vykonávaných za účelom získania oprávnenia na činnosť spoločnosti.:D :D :D
ajobs
27.01.06,12:27
Díky. Čo sa týka tej druhej veci môže tam byť :

Spoločnosť neposkytla žiadne výhody osobám, ktoré sa zúčastnili na založení Spoločnosti alebo na činnostiach, vykonávaných za účelom získania oprávnenia na činnosť spoločnosti.:D :D :D

Áno, takáto formulácia je v poriadku.
bredikova
31.01.06,17:44
Tak s s.r.o. som ešte moc nepostupila, lebo zakladateľ si ešte nevybavil výpis z registera trestov.
Nas tal ale problém pri vyplňaní návrhu na zápis do OR. Nakoľko som lenivá vypisovať ručne tak som si ho stiahla zo stránky OR. Na strane 7/2 je treba vypísať činnosti. Ale dá sa ich tam vypísať len 11. Otázka. Môžem pridať list 7/2 a pokračovať v číslovani 12-20. V hornom pravom rohu, by som napísala pre prvý list 1 a druhý list 2. Počet listov Návrhu by bol 13. Alebo má niekto upravenú stranu 2. Ja stým neviem pohnúť.

Ďaľšia otázka znie či musím prikladať aj "Ustanovenie konateľa do fukcie" a "Súhlas s ustanovením do funkcie". Podľa Smernice 25/2004 § 11 By to nebolo treba . Aké máte skúsenosti.
bredikova
31.01.06,20:41
Postupujem. Poraďte. ďakujem
bredikova
31.01.06,21:13
Pozrite sa zajtra na moju otázku.

Doposiaľ sa nikto neozval, asi všetci spinkaju alebo robia niečo príjemnejšie ako je ekonomika.

Ja už idem spinkať.

Čaute a dobrú noc.
ajobs
01.02.06,17:38
Tak s s.r.o. som ešte moc nepostupila, lebo zakladateľ si ešte nevybavil výpis z registera trestov.
Nas tal ale problém pri vyplňaní návrhu na zápis do OR. Nakoľko som lenivá vypisovať ručne tak som si ho stiahla zo stránky OR. Na strane 7/2 je treba vypísať činnosti. Ale dá sa ich tam vypísať len 11. Otázka. Môžem pridať list 7/2 a pokračovať v číslovani 12-20. V hornom pravom rohu, by som napísala pre prvý list 1 a druhý list 2. Počet listov Návrhu by bol 13. Alebo má niekto upravenú stranu 2. Ja stým neviem pohnúť.

Ďaľšia otázka znie či musím prikladať aj "Ustanovenie konateľa do fukcie" a "Súhlas s ustanovením do funkcie". Podľa Smernice 25/2004 § 11 By to nebolo treba . Aké máte skúsenosti.

Lenka, začnem od konca. Tie 2 dokumenty nepotrebuješ, ustanovenie (vymenovanie) do funkcie konateľa je súčasťou zakladateľskej listiny.
V prílohe ti prikladám formulár na zápis s.r.o. s pridaným 2. listom 7/2 pre zápis viacerých predmetov podnikania.
bredikova
02.02.06,09:22
Lenka, začnem od konca. Tie 2 dokumenty nepotrebuješ, ustanovenie (vymenovanie) do funkcie konateľa je súčasťou zakladateľskej listiny.
V prílohe ti prikladám formulár na zápis s.r.o. s pridaným 2. listom 7/2 pre zápis viacerých predmetov podnikania.

Ďakujem za to tlačivo. Ja som pri tom maturovala, ale nič som nedokázala.

Ešte otázočka. To tlačivo o ustanovení do funkcie konateľa mám priložiť k zakladateľskej listine alebo stačí tá formulácia v ZL :

"Prvým a jediným konateľom je xxxxxxxxxxxx, r.č. xxxxxxxxxxx, bytom xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx, p.s.č. xxxxxx

Konateľ je oprávnený v mene spoločnosti konať a podpisovať samostatne v celom rozsahu tak, že k písanému alebo k tlačenému obchodnému menu spoločnosti pripojí svoj vlastnoručný podpis. "

Potrebujem aj súhlas konateľa s ustanovením do funkcie? Kam ho založiť? Ak konateľ nebude mať odmenu za prácu, musí byť aj nejaká zmluva medzi s.r.o. a konateľom. Dopredu ďakujem.:D :p
ajobs
02.02.06,13:40
Ďakujem za to tlačivo. Ja som pri tom maturovala, ale nič som nedokázala.

Ešte otázočka. To tlačivo o ustanovení do funkcie konateľa mám priložiť k zakladateľskej listine alebo stačí tá formulácia v ZL :

"Prvým a jediným konateľom je xxxxxxxxxxxx, r.č. xxxxxxxxxxx, bytom xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx, p.s.č. xxxxxx

Konateľ je oprávnený v mene spoločnosti konať a podpisovať samostatne v celom rozsahu tak, že k písanému alebo k tlačenému obchodnému menu spoločnosti pripojí svoj vlastnoručný podpis. "

Potrebujem aj súhlas konateľa s ustanovením do funkcie? Kam ho založiť? Ak konateľ nebude mať odmenu za prácu, musí byť aj nejaká zmluva medzi s.r.o. a konateľom. Dopredu ďakujem.:D :p


Tá formulácia v ZL stačí, súhlas na ustanovenie do funkcie nepotrebuješ.
Treba mať zmluvu o výkone funkcie konateľa (nemusí byť nevyhnutne, ale je dobre, keď je) s tým, že tam uvedieš nulovú odmenu konateľa.
bredikova
02.02.06,15:31
Ďakujem za rady.
jjendro
14.03.06,11:51
chcem sa spýtať čo všetko treba overiť:

zakladateľskú listinu
návrh na zapis do OR
ustanovenie konatela s podpisovym vzorom
vyhlasenie §105a OZ
vyhlasenie spravcu vkladu
vyhlasenie §136 OZ

co z toho musi byt overene? su to vsetky veci k zapisu (samozrejme este kolok) co sa tyka sidla, staci ak tam mam trvaly pobyt a uz nemusim nic dokladat?
ajobs
14.03.06,19:00
chcem sa spýtať čo všetko treba overiť:

zakladateľskú listinu
návrh na zapis do OR
ustanovenie konatela s podpisovym vzorom
vyhlasenie §105a OZ
vyhlasenie spravcu vkladu
vyhlasenie §136 OZ

co z toho musi byt overene? su to vsetky veci k zapisu (samozrejme este kolok) co sa tyka sidla, staci ak tam mam trvaly pobyt a uz nemusim nic dokladat?

1. zakladateľská listina (v 2 vyhotoveniach) - overený podpis zakladateľa
2. návrh na zápis do OR ( 1x )- overený podpis konateľa
3. podpisový vzor konateľa ( 2x ) - overený podpis konateľa
4. vyhlásenie § 105a OZ ( 1x ) - overený podpis zaklateľa
5. vyhlásenie správcu vkladu ( 2x ) - overený podpis správcu vkladu (zakladateľa, ak ide o fyzickú osobu)
6. vyhlásenie podľa § 136 OZ o zákaze konkurencie je potrebné zakomponovať do zakladateľskej listiny, potom nie je potrebný režim ďalšieho overovania podpisov.
7. živnostenský list o ohlásení právnickej osoby ( 2x ) - ak si necháš originál, prikladáš 2 overené kópie.
Sú to všetky veci k zápisu. Čo sa týka sídla spoločnosti, to dokladáš na živnostenský úrad pri ohlásení PO.
jjendro
15.03.06,10:01
1. zakladateľská listina (v 2 vyhotoveniach) - overený podpis zakladateľa
stačí mi 2x ak jedno mi zoberú na živnostenskom - na zápis do OR pošlem len 1 exemplár zakladateľskej listiny?
bredikova
15.03.06,10:08
Zakladateľskú potrebuješ najmenej 4x - 1x živnostenský, 2x OR a jeden krát pre teba.
ajobs
15.03.06,11:07
stačí mi 2x ak jedno mi zoberú na živnostenskom - na zápis do OR pošlem len 1 exemplár zakladateľskej listiny?

Iba dopĺňam súhlas s Lenkou, že 2 vyhotovenia sú IBA pre registrový súd, pričom jedno vyhotovenie sa ukladá do zbierky listín.
enzo
15.03.06,14:46
Tá formulácia v ZL stačí, súhlas na ustanovenie do funkcie nepotrebuješ.
Treba mať zmluvu o výkone funkcie konateľa (nemusí byť nevyhnutne, ale je dobre, keď je) s tým, že tam uvedieš nulovú odmenu konateľa.
Dobrý deň prajem,

už mám skoro všetko skompletizované na s.r.o. až na tú zmluvu o výkone f-cie konateľa. Medzi kým sa tá zmluva uzatvára, keď s.r.o. ešte nie je zapísaná v OR? Nemáte prosím Vás nejakú vzorovú zmluvu o výkone f-cie konateľa? Keby ste mi ju mohli prosím poslať, popr. prilepiť, popr. nejaký link. Ešte jedna otázka, tých 200.000 Sk, ktoré "mám" v pokladni a som správcom vkladu nechce vidieť notár pri overovaní podpisu správcu vkladu?
Ďakujem a myslím, že s Vašou pomocou k 1.4. tú sro-čku fakt otvorím :rolleyes: .
ajobs
15.03.06,14:56
Dobrý deň prajem,

už mám skoro všetko skompletizované na s.r.o. až na tú zmluvu o výkone f-cie konateľa. Medzi kým sa tá zmluva uzatvára, keď s.r.o. ešte nie je zapísaná v OR? Nemáte prosím Vás nejakú vzorovú zmluvu o výkone f-cie konateľa? Keby ste mi ju mohli prosím poslať, popr. prilepiť, popr. nejaký link. Ešte jedna otázka, tých 200.000 Sk, ktoré "mám" v pokladni a som správcom vkladu nechce vidieť notár pri overovaní podpisu správcu vkladu?
Ďakujem a myslím, že s Vašou pomocou k 1.4. tú sro-čku fakt otvorím :rolleyes: .

Zmluva o výkone funkcie konateľa - od lenkyk je tu http://www.porada.sk/showpost.php?p=86483&postcount=14.

Tá zmluva sa uzatvára medzi s.r.o. (až po zápise do OR) a konateľom ako fyzickou osobou. Tých 200.000 Sk v pokladni nebude chcieť vidieť notár vidieť, on overuje len podpis na spoločenskej zmluve (ZL) a na vyhlásení správcu vkladu. Nič viac a nič menej.
bredikova
15.03.06,15:57
Dobrý deň prajem,

Ďakujem a myslím, že s Vašou pomocou k 1.4. tú sro-čku fakt otvorím :rolleyes: .

Nechcem ti pokaziť radosť,:eek: ale ak máš už živnostenský list tak ten termín je reálny. Ak živnostenský ešte nemáš:confused: , tak u nás to trvalo skoro 5 dni kým mi vydali živnostenský. Na OR to bolo do 5 dní. :D
enzo
15.03.06,16:01
Ďakujem za odpoveď :)
Žofa
19.03.06,07:22
Dobrý deň všetkým,
chcela by som Vás poprosiť o radu. Chceme založiť s.r.o., zakladné imanie vo výške 210 000 Sk, traja spoločníci vložia po 70 000 Sk. Nakoľko sa nedá presne percentuálne vyčísliť obchodný podiel spoločníkov, môžem do spoločenskej zmluvy uviesť namiesto %, že obchodný podiel každého spoločníka predstavuje 1/3 obchodného podielu?
Ďakujem za odpoveď
STRELEC
19.03.06,07:30
Prečo chceš uvádzať nejaký %-tuálny podiel? Stačí uviesť výšku podielov v Sk.
STRELEC
19.03.06,07:38
Pre názornosť prikladám vzor zo skutočnej zmluvy. OR ju zapísal, aj keď je tam drobná chybas (viď "slovom"). Nie je to zmluva mnou vypracovaná. Zmluva klienta, ktorý prišiel už so zmluvou.
Žofa
19.03.06,07:51
Vďaka Peťo.
bredikova
21.03.06,17:19
Mám len malú otázočku.
Keď sú traja spoločníci - konatelia, musia ísť všetci traja na obchodný register podať návrch na zápis, alebo stačí jeden? Keď pôjde jeden , musí mať splnomocnenie od tých dvoch? Potrebujem to vedieť, lebo jeden z nich je zamestnaný a má problém sa uvoľniť. Prosím poraďte skúsenejší.
bredikova
21.03.06,18:32
Prosím. posúvam
bredikova
21.03.06,19:27
Prosím, poraďte niekto. Potrebujem to vedieť. ďakujem dopredu.
ajobs
21.03.06,21:03
Prosím, poraďte niekto. Potrebujem to vedieť. ďakujem dopredu.

Lenka, stačí jeden z nich.
lenovo
27.03.06,18:22
[quote=bredikova]Tak s s.r.o. som ešte moc nepostupila, lebo zakladateľ si ešte nevybavil výpis z registera trestov.
Nas tal ale problém pri vyplňaní návrhu na zápis do OR. Nakoľko som lenivá vypisovať ručne tak som si ho stiahla zo stránky OR. Na strane 7/2 je treba vypísať činnosti. Ale dá sa ich tam vypísať len 11. Otázka. Môžem pridať list 7/2 a pokračovať v číslovani 12-20. V hornom pravom rohu, by som napísala pre prvý list 1 a druhý list 2. Počet listov Návrhu by bol 13. Alebo má niekto upravenú stranu 2. Ja stým neviem pohnúť.

S tymi listami je to popisane v navode k vyplnanie, ktory je pri tom wordowskom dokumente bud na orsr alebo na stranke ministerstva spravodlivosti. Pokial to vyplnas cez word, mal by ti to ocislovat sam.
zdendo
30.03.06,09:26
Ahojte.
Neviete ako je to ked si dam sidlo s.r.o. doma v byte.
Jasne ze si za to nebudem platit.
Ide mi o to, ze ked budem chciet byt predat musim to nejako zdanit len pre to ze som tam mal sidlo s.r.o.?

Dik
ajobs
30.03.06,19:58
Ahojte.
Neviete ako je to ked si dam sidlo s.r.o. doma v byte.
Jasne ze si za to nebudem platit.
Ide mi o to, ze ked budem chciet byt predat musim to nejako zdanit len pre to ze som tam mal sidlo s.r.o.?

Dik

Nepíš jednu otázku do viacerých tém, je to kontraproduktívne. Odpovedal som ti v inej téme.
zdendo
31.03.06,05:56
ok. polepsim sa