veverica123
28.10.11,14:37
Prosim o radu. Kupujem si prave novu registracnu pokladnicu. Budem posobit v dvoch prevadzkach a pojde o kozmeticke sluzby. Pri prihlaseni kasy na Danovom urade mam povedat, ze budem mat dve prevadzky? Vraj kazda prevadzka ma byt ohlasena do 15 dni. Je jasne, ze na pokladnicnom bloku nemozu byt napisane dve prevadzky.Je mozne pouzivat jednu kasu na dve prevadzky? Ako sa to da vyriesit bez toho, aby som musela mat kasu na kazdej prevadzke zvlast. DAKUJEM
Economic
28.10.11,17:02
Prosim o radu. Kupujem si prave novu registracnu pokladnicu. Budem posobit v dvoch prevadzkach a pojde o kozmeticke sluzby. Pri prihlaseni kasy na Danovom urade mam povedat, ze budem mat dve prevadzky? Vraj kazda prevadzka ma byt ohlasena do 15 dni. Je jasne, ze na pokladnicnom bloku nemozu byt napisane dve prevadzky.Je mozne pouzivat jednu kasu na dve prevadzky? Ako sa to da vyriesit bez toho, aby som musela mat kasu na kazdej prevadzke zvlast. DAKUJEM


Tak to sa asi nedá. Jedine, že by prevádzky boli na jednom mieste. Každá prevádzka musí mať svoju pokladňu.
Economic
30.10.11,18:03
Otázky k ERP uverejnené na stránke drsr.sk 28. 10. 2011

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/a_data/erp_2012_otazky.pdf
Economic
30.10.11,18:16
Prosim o radu. Kupujem si prave novu registracnu pokladnicu. Budem posobit v dvoch prevadzkach a pojde o kozmeticke sluzby. Pri prihlaseni kasy na Danovom urade mam povedat, ze budem mat dve prevadzky? Vraj kazda prevadzka ma byt ohlasena do 15 dni. Je jasne, ze na pokladnicnom bloku nemozu byt napisane dve prevadzky.Je mozne pouzivat jednu kasu na dve prevadzky? Ako sa to da vyriesit bez toho, aby som musela mat kasu na kazdej prevadzke zvlast. DAKUJEM


vyberám pre teba z otázok :

Podnikateľ predáva tovar na dvoch predajných miestach. Môže na evidenciu tržieb používať
len jednu ERP ?
Odpoveď:
Podľa zákona o ERP podnikateľ je povinný používať ERP na všetkých predajných miestach.
Podnikateľ je povinný viesť knihu ERP, v ktorej sa v rámci identifikačných údajov uvádza aj
predajné miesto, ktoré je podnikateľ povinný vyplniť na účely pridelenia daňového kódu
ERP.
Ak nejde o trvalé miesto predaja, ale ide o dve miesta, na ktorých dochádza k evidovaniu
tržieb v odlišnom čase; v takomto prípade je možné používať jednu ERP, pričom v knihe ERP
budú uvedené dve predajné miesta a takáto ERP sa bude používať a označovať ako prenosná.
Ak však podnikateľ predáva tovar a prijíma tržbu v hotovosti na dvoch resp. viacerých
miestach súčasne, t. j. v rovnakej dobe, musí používať ERP na všetkých miestach, v ktorých
dochádza k úhrade v hotovosti.
SalveQ
04.11.11,14:16
Tu si dovolím uviesť príklad. Mám zákazníčku, ktorá riešila podobný problém s pokladnicou (zhodou okolností sa takisto jednalo o kozmetické služby). V jej prípade sa však jednalo o to, že síce má 2 prevádzky, ale nikdy nie sú otvorené v rovnaký čas. Na daňovom úrade sa kvôli tomuto prípadu dosť zapotili, napokon jej dovolili uviesť do pokladni obe adresy prevádzky, ktoré som jej naprogramoval do hlavičky účtenky a môže tak používať na tento účel iba jednu pokladnicu. Ak by sa ale prekrývala otváracia doba, verím tomu, že by jej to daňový úrad nedovolil a ako už bolo písané, musela by mať 2 pokladnice.

Určite doporučujem každý obdobný prípad konzultovať priamo na daňovom úrade.
KEJKA
04.11.11,14:28
uvedené riešenie je prípustné, zákon na to pamätá. tety na DU o tom asi ešte nevedeli.
Dve prevádzky s rôznym časom pracovnej doby = prípustný štandard.