sowage
28.10.11,16:58
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či mám aj ja nárok na získanie podpory v nezamenstnanosti,hoci som nedovŕšila ešte 25 rokov? A ako je to s odrobenými rokmi? Pretože ja mám odpracované 2 z 3 rokov, z toho rok aj pár mesiacov v zahraničí,a potom som sa zamestnala na Slovensku a pracujem doteraz. Len mi končí prac.zmluva, tak ma zaujíma, či mi vôbec nejaká podpora prisluhuje. Vopred ďakujem za odpoveď.
lujza.j
28.10.11,15:12
sowage
29.10.11,09:51
no dakujem ale aj tak mi to velmi nepomohlo,pretoze nikde som sa nedocitala nic o veku. Lebo mi par ludi tvrdi, ze ak memam este 25, tak musim mat odrobene 3 roky zo 4.A uz mam z toho chaos. Prosim ak niekto nieco viete napiste. Diky
babi2
29.10.11,10:49
no dakujem ale aj tak mi to velmi nepomohlo,pretoze nikde som sa nedocitala nic o veku. Lebo mi par ludi tvrdi, ze ak memam este 25, tak musim mat odrobene 3 roky zo 4.A uz mam z toho chaos. Prosim ak niekto nieco viete napiste. DikyNikde si sa o podmienke veku 25 nedočítala zrejme preto, lebo to podmienka nie je, podmienka nároku na dávku v nezamestnanosti je, že poistenec v posledných troch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie bol poistený v nezamestnanosti najmenej dva roky, t. j. 730 dní. Predpoklad nároku na dávku v nezamestnanosti je podmienený dobou účasti na poistení v nezamestnanosti.
http://www.socpoist.sk/davka-v-nezamestnanosti/1361s#kto-ma-narok
sowage
29.10.11,14:19
Super dakujem. Neviem preco mi potom niektori tvrdili, ze musim mat na to vek a podobne. Velmi ste mi pomohli. Dakujem este raz