maturantka
28.10.11,19:18
Dobrý deň, vážení poraďáci, bola by som vám veľmi vďačná, keby ste si pozreli priložený návrh pracovnej zmluvy na výkon činnosti zodpovedného zástupcu (ZZ) v oblasti realít. Nepodarilo sa mi nájsť nič konkrétne k právam a povinnostiam ZZ. Preto som vložila do návrhu zmluvy aspoň bod 13. Funkciu chcem vykonávať zodpovedne, i keď odmena sa vám možno bude zdať skôr symbolická. Pravdou však je, že uvedená pani zamestnávateľka sa vyzná v predpisoch i účtovníctve celkom dobre, moja funkcia bude naozaj iba dozerať na ňu. V našom regióne nie je ľahké podnikať či zamestnať sa, preto sme sa dohodli takto. Rada by som však chránila aj seba, aby som sa pre pár eur nedostala do problémov so zákonom.
Ešte raz ďakujem za každú podnetnú kritiku či nápad.
maturantka
29.10.11,14:20
Skúsim ešte raz...
Janka215
29.02.12,08:54
Dobrý deň,ja by som sa chcela opýtať aké práva a povinnosti má zodpovedný zástupca vo väčšej výrobnej firme,kde sa momentálne mení vnútropodnikový poriadok, ktorý nie je vyhovujúci pre zamestnancov ale neovplyvňuje výrobu.Má nejaké práva na takomto rozhodovaní ?Môže firma zneužiť zodpovedného zástupcu napr.firma má dlhy,alebo reklamácie a hodiť zodpovednosť na neho?Ako sa ochrániť pred zneužitím,,,zástupca je zamestnaný vo firme na plný uväzok,má dostávať nejaké odmeny za to ,že robí zástupcu?Lebo nedostáva nič a nemá ani nijaké výhody.Ďakujem za každý príspevok