jarkakon
28.10.11,18:55
Prosím Vás, účtujem v alfe , keď je faktúra zaplatená šekom ako to tam správne zaúčtujem, keď za šek sa platí 0,40 €.
Ďakujem
Mila123
28.10.11,17:34
Prosím Vás, účtujem v alfe , keď je faktúra zaplatená šekom ako to tam správne zaúčtujem, keď za šek sa platí 0,40 €.
Ďakujem
fa bola Vašou pohľadávkou či záväzkom?
Ivana Š
28.10.11,17:39
ak ste poštovné platili vy, tak v Alfe je to kód - 26 prevádzková réžia
ak platil niekto vám, tak o tom neúčtujete
Mila123
28.10.11,17:42
pravdepodobne im došla úhrada na účet v zníženej sume, ako oni poukázali šekom.....pošta má poplatok 0.40 € a poštová banka další poplatok, kt. inkasuje z poukázanej sumy....
Ivana Š
28.10.11,17:48
ak tomu dobre rozumiem, bola to pohľadávka, uhradená poštovou poukážkou, a suma bola znížená o poštové poplatky?
Mila123
28.10.11,17:49
ja netuším čo to bola, nie som zadávateľkou.....iba tipujem....
Ivana Š
28.10.11,17:52
snáď nám to zadávateľka objasní :)
Ivana Š
28.10.11,18:00
pravdepodobne im došla úhrada na účet v zníženej sume, ako oni poukázali šekom.....pošta má poplatok 0.40 € a poštová banka další poplatok, kt. inkasuje z poukázanej sumy....

a toto sa mi nezdá, veď predsa keď šekom platím trebárs za elektrinu, tak platím vyfakturovanú sumu + poštovné k tomu mi pošta automaticky priráta (napr. platím 68€ za energiu to ide elektrárňam + 0,40€ poštovné ide pošte )
jarkakon
29.10.11,13:11
ja keď platím nap. faktúru za telefón mám ho v záväzkoch a do výdavkov to dám aj s tými 0,40€ a uhradím záväzok tam tam je rozdiel. Tak by som chcela vedieť či sa to dá rozčleniť. Keď som to robila ručne tak som to rozdelila 0,40 išlo do réžie.
Mila123
29.10.11,13:54
a toto sa mi nezdá, veď predsa keď šekom platím trebárs za elektrinu, tak platím vyfakturovanú sumu + poštovné k tomu mi pošta automaticky priráta (napr. platím 68€ za energiu to ide elektrárňam + 0,40€ poštovné ide pošte )
iba na okraj viem čo píšem.....pracujem aj s takými to úhradami....
rodina1
29.10.11,14:37
ja keď platím nap. faktúru za telefón mám ho v záväzkoch a do výdavkov to dám aj s tými 0,40€ a uhradím záväzok tam tam je rozdiel. Tak by som chcela vedieť či sa to dá rozčleniť. Keď som to robila ručne tak som to rozdelila 0,40 išlo do réžie.

V Alfe musíš takýto výdavok zaúčtovať na 2x.
1) Úhrada záväzku - suma faktúry
2) Úhrada poštovného - poštovné za šek
jarkakon
30.10.11,11:54
Aha, takže budem mať dva výdavkové a tie oba pripnem na faktúru so šekom, asi dávam triviálne otázky , ale chcem to mať správne
rodina1
30.10.11,12:06
Aha, takže budem mať dva výdavkové a tie oba pripnem na faktúru so šekom, asi dávam triviálne otázky , ale chcem to mať správne

Záleží na tebe, aký systém zakladania dokladov si zaužívaš.
Zvyčajne bývajú dodávateľské faktúry založené zvlášť a VPD tiež zvlášť.
jarkakon
30.10.11,12:44
aj v jed. účt. ja som myslela, že to musí ísť za sebou podľa poradového čísla
rodina1
30.10.11,13:04
aj v jed. účt. ja som myslela, že to musí ísť za sebou podľa poradového čísla

Zvykne sa, aby to bolo prehľadnejšie, zakladať si zvlášť záväzky, zvlášť pohľadávky, zvlášť PPD, zvlášť VPD.
Zvlášť sa čísľujú záväzky, zvlášť pohľadávky, zvlášť zase PPD a zvlášť VPD.
Teda, ak danú faktúru máš zaevidovanú pod por. č. napr. DF11xxxxx a zaplatíš ju, tak VPD bude pod číslom VPD xxxxxxx, úhradu spáruješ s príslušnou faktúrou a založíš si k VPD šek z pošty, k tomu ešte zaúčtuješ zvlášť poštovné, číslo VPD bude nasledovať v poradí a tento VPD tiež priložíš k danému šeku.
jarkakon
30.10.11,14:26
ja som vždy na faktúru pripla šek , alebo doklad , ktorým to bolo zaplatené a na to som pripla VPD a ukladám to podľa poradového čísla , mohlo to byť aj tak , alebo je to zle
rodina1
30.10.11,15:31
ja som vždy na faktúru pripla šek , alebo doklad , ktorým to bolo zaplatené a na to som pripla VPD a ukladám to podľa poradového čísla , mohlo to byť aj tak , alebo je to zle

Záleží na tebe, aký systém si zvolíš. Hlavne, aby to bolo prehľadné.
jarkakon
02.11.11,09:33
Ešte by som ťa chcela poprosiť. Na výpise z účtu je úhrada, ale faktúra chýba , účtujem to ako výdavok neovpl. zákl. dane, alebo čo s tým?
Ďakujem
mondes
15.11.11,19:57
Ja to dávam do osobnej spotreby, poprípade, ak mám na BU nejaký príjem, ku ktorému nemám doklad, tak to účtujem ako osobný vklad podnikateľa.