MiroslavaMagdalena
23.01.06,22:05
Potrebovala by som radu , ako správne účtovať denú tržbu u maloobchodníka , predávajúceho cez registračnú pokladňu tovar , ak má predajňu otvorenú 6 dní v týždni . Vznikol u nás spor , či je možné účtovať danú tržbu mesačne , podľa mesačných uzávierok , alebo sa nevyhnutne musí účtovať podľa denných užávierok registračnej pokladne . Tiež by bolo zaujímavé vedieť , či sa dahá tržba pokladne môže spočítavať , ak daný podnikateľský subjekt má dve predajne .
liba2
23.01.06,21:08
Potrebovala by som radu , ako správne účtovať denú tržbu u maloobchodníka , predávajúceho cez registračnú pokladňu tovar , ak má predajňu otvorenú 6 dní v týždni . Vznikol u nás spor , či je možné účtovať danú tržbu mesačne , podľa mesačných uzávierok , alebo sa nevyhnutne musí účtovať podľa denných užávierok registračnej pokladne . Tiež by bolo zaujímavé vedieť , či sa dahá tržba pokladne môže spočítavať , ak daný podnikateľský subjekt má dve predajne .Táto téma sa tu už rozoberala. Záver bol taký že denne, no a môj názor je že za každú predajňu zvlášť (inak by bol z toho guláš a nie účtovníctvo)
evina
23.01.06,21:14
Napr. tento link. http://www.porada.sk/showthread.php?t=14825&highlight=tr%BEbyv
Ja osobne účtujem tie tržby mesačne, prevádzky by som rozdelila ako píše Liba.
MiroslavaMagdalena
23.01.06,21:14
Ďakujem , to bol aj môj názor , takže som rada , že som sa nemýlila .