Sesa
29.10.11,09:24
Zdravim poradaci,

som tu nova a chcela by som sa opytat na vas nazor. Kupila som po internete hodinky (ako vianocny darcek), ktore pri popise tovaru boli oznacene ako hodinky adidas a druhe hodinky diesel,kazde v nakupnej cene 29E. Ked mi prisli a otvorila som zasielku,neverila som svojim ociam. Ten predajca mi poslal evidentne falzifikaty. Kedze som z rovnakeho mesta,ako uvadza tento podnikatel,tak som sa vybrala reklamovat tovar,ale na danej adrese nebola ani len zmienka,ze tam sidli dotycna firma (evidentne opusteny rodinny dom,bez menovky). Tak som cez e-mail predajcovi oznamila,ze odstupujem od zmluvy z dovodu,ze tovar nezodpoveda popisu a ziadala som peniaze spat. Aby som to nenatahovala,predajca mi napokon peniaze vratil,ale stale sa nemozem stotoznit stym,ze som bola zavadzana (vnimam to ako umysel) a neda mi aby som nieco neurobila,aby takyto predajca sklamal aj inych (hlavne ked su tu vianoce)

Otazka je,ci by ste to niekde nahlasili,alebo nechali tak...:mad:
arizona
29.10.11,07:42
A co si cakala za 29 € ? :rolleyes::eek:

Ked chces kupovat originaly, tak nakupuj v overenych,znackovych obchodoch.
buchač
29.10.11,07:46
Zdravim poradaci,

som tu nova a chcela by som sa opytat na vas nazor. Kupila som po internete hodinky (ako vianocny darcek), ktore pri popise tovaru boli oznacene ako hodinky adidas a druhe hodinky diesel,kazde v nakupnej cene 29E. Ked mi prisli a otvorila som zasielku,neverila som svojim ociam. Ten predajca mi poslal evidentne falzifikaty. Kedze som z rovnakeho mesta,ako uvadza tento podnikatel,tak som sa vybrala reklamovat tovar,ale na danej adrese nebola ani len zmienka,ze tam sidli dotycna firma (evidentne opusteny rodinny dom,bez menovky). Tak som cez e-mail predajcovi oznamila,ze odstupujem od zmluvy z dovodu,ze tovar nezodpoveda popisu a ziadala som peniaze spat. Aby som to nenatahovala,predajca mi napokon peniaze vratil,ale stale sa nemozem stotoznit stym,ze som bola zavadzana (vnimam to ako umysel) a neda mi aby som nieco neurobila,aby takyto predajca sklamal aj inych (hlavne ked su tu vianoce)

Otazka je,ci by ste to niekde nahlasili,alebo nechali tak...:mad:
...už len tá cena Ti mohla napovedať niečo v tom význame , že je to fejk ...

Pre druhý krát radšej poriadne pozri a porovnaj ceny ...
...od strany 3 ...
http://www.najnakup.sk/hodinky-panske?pageIndex=2



...ozaj a čo chceš urobiť ???...myslím si , že aj tak nič neporiešiš ...
Sesa
29.10.11,07:51
No myslela som nahlasit SOI,ze tovar prezentuje ako znackovy. To ze to stalo 29E sice je podozrive,ale niekedy sa daju vystihnut aj nejake akcie,hlavne pred vianocami...
buchač
29.10.11,07:56
No myslela som nahlasit SOI,ze tovar prezentuje ako znackovy. To ze to stalo 29E sice je podozrive,ale niekedy sa daju vystihnut aj nejake akcie,hlavne pred vianocami...
SOI ...????.....aj tak sa dá ......no hentí majú toľko roboty , že nevedia , kde im hlavy pobehujú....

Akcie ???....hej , dá sa ...len je potrebné poriadne si rozmyslieť , aby jeden nenaletel ......
Gina Er
29.10.11,08:29
kľudne to nahlás na SOI,prípadne aj na colnú správu.
padro
30.10.11,18:36
alebo policajtom ak chces zazit trosku humoru :D s nimi je aspon sranda
murgasr
03.11.11,11:54
Môžeš napísať e-mail tejto slečne: Zuzana Jugova
Brand protection manager

REACT CZ & SK
Ostrovského 30
150 00 Praha 5

Tel/Fax:+420 251 552 990
Mobil: +420 773 600 613
Email: slovakia@react.org, zjugova@react.org.
Je to firma zaoberajúca sa ochranou duševného vlastníctva so zastúpením aj na Slovensku a zastupuje niekoľko firiem, ktoré si chránia ochrannú známku. Určite sa bude tou vecou zaoberať.
Aankaa
04.11.11,05:41
Ako jej mohlo napadnúť, že výrobky sú originál. Že v akcii?? :confused: Vysoký stupeň naivity, či premyslený zámer kúpiť si ten tovar?
Myslím si, že pri ponuke výrobku určite nebolo napísané "ZĽAVA zo 199 € na 29 €."

http://www.1010.sk/kategoria/diesel/page/2/?gclid=CI7EwIyunKwCFYRqfAodcVJY_Q
mlisa
04.11.11,06:16
Ako jej mohlo napadnúť, že výrobky sú originál. Že v akcii?? :confused: Vysoký stupeň naivity, či premyslený zámer kúpiť si ten tovar?
Myslím si, že pri ponuke výrobku určite nebolo napísané "ZĽAVA zo 199 € na 29 €."

http://www.1010.sk/kategoria/diesel/page/2/?gclid=CI7EwIyunKwCFYRqfAodcVJY_Q
Napadnut jej to mohlo preto, ze to tam predajca napisal. Oznacenie vyrobku podozrivo nizkou cenou nezbavuje predajcu povinnosti tovar spravne oznacit (tj ze je to napodobenina a znacka nie je znacka). Tuto povinnost si nesplni tym, ze da nizku cenu a zakaznik domysli si to. Nerozumiem preco vsetci riesite naivitu kupujucej a to ze predajca zamerne uvadza zakaznikov do omylu beriete ako nieco uplne bezne a v poriadku...
Aankaa
04.11.11,07:20
Napadnut jej to mohlo preto, ze to tam predajca napisal. Oznacenie vyrobku podozrivo nizkou cenou nezbavuje predajcu povinnosti tovar spravne oznacit (tj ze je to napodobenina a znacka nie je znacka). Tuto povinnost si nesplni tym, ze da nizku cenu a zakaznik domysli si to. Nerozumiem preco vsetci riesite naivitu kupujucej a to ze predajca zamerne uvadza zakaznikov do omylu beriete ako nieco uplne bezne a v poriadku...

Vieme, či predajca skutočne použil originál logo značiek? Veď nech sem hodí zadávateľka odkaz na e-shop a potom raďme, zvažujme a odsudzujme....
profesional
30.12.11,19:37
Predavanie takychto falzifikatov je podla platneho pravneho zakona TRESTNE. A to aj za predpokladu ze predavajuci kupujuceho o takejto skutocnosti oboznami.
Predaj takychto falzifikatov je zakazany.
misoft
30.12.11,19:51
zk24
30.12.11,20:04
Chcela by som sa spýtať Sesy ako zistila že išlo o falzifikáty? Nebola tam uvedená značka, alebo z čoho to bolo rozoznať? Bez krabičky, bez manuálu,....
buchač
30.12.11,20:05
...už len tá cena Ti mohla napovedať niečo v tom význame , že je to fejk ...

Pre druhý krát radšej poriadne pozri a porovnaj ceny ...
...od strany 3 ...
http://www.najnakup.sk/hodinky-panske?pageIndex=2

...ozaj a čo chceš urobiť ???...myslím si , že aj tak nič neporiešiš ...

...ešte doplním ...

...to , čo Tebe ten predajca vykonal ...hm , faky za 29 € ...inak by som nazval ...

Tu sú fejky a za iné ceny ...

http://www.hq-replica.co/

http://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=watch+feke&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest
zk24
30.12.11,20:08
Ok, ale zreplikovať rolexky, ktoré stoja tisic dolárov a predávať za 200 je asi to isté ako ked stoja 150 euro adidas a predávať ich za 30....