domacnost
24.01.06,05:41
Ahojte poradáci znova mám na vás prosbu.
SZČO v novembri zamestnával na DOVP. V decembri za neho odviedol úraz.poist., daň 19%. Mňa teraz zaujíma, aké tlačivá musí odovzdať na DÚ? V SP má už všetko podané ked odhlasoval dohodára na DÚ odovzdal prehľad o zrazen.preddavkov čo okrem toho sa musí ešte odovzdať? Niekde som tu čítala, že sa podáva ročné hlásenie je to pravda? Som z toho mimo.
Paula
24.01.06,06:00
Ahojte poradáci znova mám na vás prosbu.
SZČO v novembri zamestnával na DOVP. V decembri za neho odviedol úraz.poist., daň 19%. Mňa teraz zaujíma, aké tlačivá musí odovzdať na DÚ? V SP má už všetko podané ked odhlasoval dohodára na DÚ odovzdal prehľad o zrazen.preddavkov čo okrem toho sa musí ešte odovzdať? Niekde som tu čítala, že sa podáva ročné hlásenie je to pravda? Som z toho mimo.
Hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo záv.činnosti.......sa predkladá do troch mesiacov po uplynutí zdaňovacieho obdobia podľa §39 ods.9 písm.b) a § 49 zákona.
domacnost
24.01.06,08:05
Hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo záv.činnosti.......sa predkladá do troch mesiacov po uplynutí zdaňovacieho obdobia podľa §39 ods.9 písm.b) a § 49 zákona.


SZČO ak vyplatil dohodára v decembri tak takého hlásenie podáva do 31.3.2006? Dobre to chápem? Môhol by mi tu niekdo z vás prilepiť takéto hlásenie , aby som bola v obraze?
Denda
24.01.06,08:15
SZČO ak vyplatil dohodára v decembri tak takého hlásenie podáva do 31.3.2006? Dobre to chápem? Môhol by mi tu niekdo z vás prilepiť takéto hlásenie , aby som bola v obraze?
Najprv musíte do 30.1.2006 podať prehľad o zrazených a vyplatených príjmoch zo závislej činnosti za 4.Q.2005 a do 31.3.2006 podáte hlásenie.
domacnost
24.01.06,08:33
Najprv musíte do 30.1.2006 podať prehľad o zrazených a vyplatených príjmoch zo závislej činnosti za 4.Q.2005 a do 31.3.2006 podáte hlásenie.

Denda ďakujem, konečne tomu chápem:)
liba2
24.01.06,11:06
Pre: domacnost
Pre tvoju kontrolu - súčet všetkých údajov v Prehľadoch po mesiacoch, teda za rok sa musia rovnať údajom v Hlásení. Nemôžeš mať rozdiel.
To znamená, že ak uvedieš dohodára v Prehľade, musí byť aj v Hlásení.



Najprv musíte do 30.1.2006 podať prehľad o zrazených a vyplatených príjmoch zo závislej činnosti za 4.Q.2005 a do 31.3.2006 podáte hlásenie. O.K.
domacnost
24.01.06,11:18
Pre: domacnost
Pre tvoju kontrolu - súčet všetkých údajov v Prehľadoch po mesiacoch, teda za rok sa musia rovnať údajom v Hlásení. Nemôžeš mať rozdiel.
To znamená, že ak uvedieš dohodára v Prehľade, musí byť aj v Hlásení.


O.K.

Libi aj tebe ďakujem a posielam vám všetkým po bode, okrem dendy, ktorej som už poslala.:) Toto hlásenie ked budem vyplňovať nájdem si svoju otázku v téme a budem sa postupne pýtať, pre mňa mzdová oblasť je španielska dedina a nemám k nej ani vzťah. Ešte raz pekne ďakujem.
marcelaStanakova
24.01.06,11:31
Podáva sa aj 0 prehľad ? Keď nevyšla platiť daň? Ide o HPP.
Denda
24.01.06,11:33
Podáva sa aj 0 prehľad ? Keď nevyšla platiť daň? Ide o HPP.
Áno musíte podať prehľad aj keď Vám nevyšla platiť daň, pretože vyplácate príjmy zo závislej činnosti.
liba2
24.01.06,11:41
Libi .... Ešte raz pekne ďakujem.
:) :) :) :) :)
marcelaStanakova
24.01.06,11:56
A ešte by som sa opýtala od marca do októbra neboli žiadny zamestnanci aj tak sa podáva nulový prehľad?
liba2
24.01.06,12:02
A ešte by som sa opýtala od marca do októbra neboli žiadny zamestnanci aj tak sa podáva nulový prehľad?Ak ste boli na DU registrovaní ako zamestnávatelia v tom čase 3-10/05, potom ste mali povinnosť podať nulový prehľad.
Denda
24.01.06,12:51
A ešte by som sa opýtala od marca do októbra neboli žiadny zamestnanci aj tak sa podáva nulový prehľad?
Povinnosť podávať prehľad sa neodvíja od toho, či ste registrovaný u správcu dane ako platiteľ, ale podľa toho či vyplácate príjmy zo závislej činnosti.
Keď že ste nevyplácali žiadne príjmy zo závislej činnosti , tak ste nemali povinnosť podať prehľad.
Mali ste povinnosť oznámenia správcovi dane, že už nie ste platiteľom tejto dane.

Prikladám celý pokyn z DRSR.:)
renocka99
30.01.06,19:44
Musí sa podávať prehľad aj hlásenie aj vtedy, ak už nemáte žiadneho zamestnanca a neodhlásili ste sa na DU - ako platiteľ dane zo závislej činnosti.
Samozrejme nulové.
halibut
31.01.06,11:04
Musí sa podávať prehľad aj hlásenie aj vtedy, ak už nemáte žiadneho zamestnanca a neodhlásili ste sa na DU - ako platiteľ dane zo závislej činnosti.
Samozrejme nulové.
posledná novela 595/2003 v novom odseku 11 par.39 hovorí,že už táto povinnosť pre zamestnávateľa. ktorý nemá v danom štvrtroku v stave zamestnancov a nevypláca žiadne príjmy neexistuje. otázkou ostáva či je možné aby zamestnávateľ ostal platitelom dane aj bez toho ze nema zamestnancov povedzme s ohladom na to že ich v blizkej dobe (par mesiacov) zamestna. Teda či sa musi bezpodmienecne pod hrozbou sankcie odhlasit do 15 dni od ukoncenia posl.prac.pomeru.
Dalsou otazkou je ako budu posudzovat ulozenie sankcie za prehlady od 1.1.04 do 30.9.05. Bude stacit iba odvolávka na uz vyssie spomenutý pokyn DR? konkretne my nemame v stave zamestnancov uz dva roky ale prihlaseni ako platitel dane sme. Co s tým? Dakujem.
Denda
31.01.06,11:14
posledná novela 595/2003 v novom odseku 11 par.39 hovorí,že už táto povinnosť pre zamestnávateľa. ktorý nemá v danom štvrtroku v stave zamestnancov a nevypláca žiadne príjmy neexistuje. otázkou ostáva či je možné aby zamestnávateľ ostal platitelom dane aj bez toho ze nema zamestnancov povedzme s ohladom na to že ich v blizkej dobe (par mesiacov) zamestna. Teda či sa musi bezpodmienecne pod hrozbou sankcie odhlasit do 15 dni od ukoncenia posl.prac.pomeru.
Dalsou otazkou je ako budu posudzovat ulozenie sankcie za prehlady od 1.1.04 do 30.9.05. Bude stacit iba odvolávka na uz vyssie spomenutý pokyn DR? konkretne my nemame v stave zamestnancov uz dva roky ale prihlaseni ako platitel dane sme. Co s tým? Dakujem.
V prípade uloženia sankcie za nepodané v prehľady boli pri odvolaní odpustené.
Otázne je ako sa postavia k nesplneniu si oznamovacej povinnosti, ktorú musíte oznámiť správcovi dane do 15 dní po vyplatení posledného príjmu.