Katka01
29.10.11,15:34
Dobrý deň. som živnostníčka a mala som telefonát z nejakej firmy, kde mi istá žena tvrdila, že v minulom roku som s nimi spolupracovala (že mi robili reklamu na Googli) a že aj tento rok to chcú so mnou obnoviť. Ja som skutočne spolupracovala presne v tejto oblasti (na Googli) s jednou firmou a myslela som si, že sú to oni. Tak som im na to kývla, že môžeme ísť do toho aj tento rok. Ešte predtým ma upozornila, že náš hovor nahrávajú a neskôr povedala, že naša ústna dohoda sa považuje za uzavretú, platnú a nezvratnú. Odmietla mi poslať zmluvu, aby som si ju mohla naštudovať, že mi ju pošle len rovno s faktúrou. Tak som na to nakoniec kývla, hovorím si, že zmluvu si naštudujem a keď sa mi nebude hodiť, tak im faktúru nezaplatím. Až neskôr po tomto hovore som zistila, že táto firma vôbec nebola tá, s ktorou som kedysi spolupracovala, a s týmito som nikdy nič nemala, teda ma oklamali. Chcem sa spýtať, či som teraz nútená im zaplatiť tú faktúru a spolupracovať s nimi, keďže som im to v tel. prislúbila a oni to nahrali, či sa môžu so mnou súdiť, poslať na mňa exekútora alebo niečo? Som z toho úplne na nervy. Ďakujem. PS. malo ísť o sumu 300 eur.
pepsikova
29.10.11,13:45
..

..no, telefonický rozhovor ako platný súhlas so zmluvou na súde neobstojí..poliaľ nemáš v ruke zmluvu na papieri, tak sa neboj...firma môže argumentovať, čím chce a kde chce..ale pokiaľ tam nie je tvoj podpis-smola, no...
..ešte dodám, že ani ty nemôžeš od nich nič vymáhať len na základe telefonického rozhovoru...
..a pokiaľ ti firm pošle faktúru, nezaplať,ak tam bude uvedený kontakt, pekne tam napíš, že s nimi zmluvu nemáš a nebudeš mať,takže spolupráca nebude...
Galka26
29.10.11,13:52
..

..no, telefonický rozhovor ako platný súhlas so zmluvou na súde neobstojí..poliaľ nemáš v ruke zmluvu na papieri, tak sa neboj...firma môže argumentovať, čím chce a kde chce..ale pokiaľ tam nie je tvoj podpis-smola, no...
..ešte dodám, že ani ty nemôžeš od nich nič vymáhať len na základe telefonického rozhovoru...
..a pokiaľ ti firm pošle faktúru, nezaplať,ak tam bude uvedený kontakt, pekne tam napíš, že s nimi zmluvu nemáš a nebudeš mať,takže spolupráca nebude...

Však veď p. Katka od nich ani nič už asi nechce, tak nerozumiem druhému odstavcu Vášho príspevku.

S prvým súhlasím.
pepsikova
29.10.11,13:54
Však veď p. Katka od nich ani nič už asi nechce, tak nerozumiem druhému odstavcu Vášho príspevku.

S prvým súhlasím...

..citujem z témy:Chcem sa spýtať, či som teraz nútená im zaplatiť tú faktúru a spolupracovať s nimi, keďže som im to v tel. prislúbila a oni to nahrali, či sa môžu so mnou súdiť, poslať na mňa exekútora alebo niečo? Som z toho úplne na nervy. Ďakujem. PS. malo ísť o sumu 300 eur.

..k tomuto je druhý odstavec..
220870
31.10.11,03:48
Nahráva sa to preto aby ani jeden zo zúčastnených nemohol klamať.Pokiaľ niekto klamal tak sa to považuje za neplatné.Neplatte to.Odporúčam nabudúce nikomu nič neslubovať do telefónu.Moje tel číslo je vyvesené na webe.By ste sa čudovali mi kadeaký uji vyvolávajú.