olkos
29.10.11,21:44
ahojte poradaci:)

prosim Vas este o radu ohladne nasledovneho:


SRO vedie ako spravcovska spolocnost /jedna s predmetov cinnosti sro/ viacej vlastnikov bytov a moja otazka je :


ked vedie vlastnikov viacerych spolocenstiev na kazde musi mat samostatne uctovnictvo??? alebo ???
spravca si vedie svoje uctovnictvo kde vystavuje fakturu za svoju pracu ?? je platca DPH alebo to fakturuje bez DPH??? /niekde som cital ze je to poskytovanie financnych sluzieb podľa § 28-41 zakona DPH a ma ist koeficientom.ale to pisem len to co som cital./
Halli
31.10.11,11:09
ahojte poradaci:)

prosim Vas este o radu ohladne nasledovneho:


SRO vedie ako spravcovska spolocnost /jedna s predmetov cinnosti sro/ viacej vlastnikov bytov a moja otazka je :
ked vedie vlastnikov viacerych spolocenstiev na kazde musi mat samostatne uctovnictvo??? alebo ???
spravca si vedie svoje uctovnictvo kde vystavuje fakturu za svoju pracu ?? je platca DPH alebo to fakturuje bez DPH??? /niekde som cital ze je to poskytovanie financnych sluzieb podľa § 28-41 zakona DPH a ma ist koeficientom.ale to pisem len to co som cital./



fúha, to vy ste iní borci, keď spravujete domy a nepoznáte zákon 182/1993 a jeho cca 15 noviel....:confused: a tiež účtovníctvo firmy...takže sorry, ale to je nadlho...
peton
31.10.11,14:53
A takýchto "borcov" zisťujem žiaľ na každom kroku. A človek čo sa aj vyzná a aj by chcel nemá šancu uspieť, pretože je veľmi "drahý" (vie totiž čo všetko to obnáša) na rozdiel od borcov, ktorí potom len zvyšujú cenu za správu a vlastníci sa nestačia čudovať. Potom sú ich plné porady, že jo?
olkos
31.10.11,19:17
nic si sice nepomohla ale aj tak dik aj to je nazor a vpodstate stebou suhlasim
olkos
31.10.11,19:22
A takýchto "borcov" zisťujem žiaľ na každom kroku. A človek čo sa aj vyzná a aj by chcel nemá šancu uspieť, pretože je veľmi "drahý" (vie totiž čo všetko to obnáša) na rozdiel od borcov, ktorí potom len zvyšujú cenu za správu a vlastníci sa nestačia čudovať. Potom sú ich plné porady, že jo?

Ahoj dakujem za nazor a suhlasim drahy strasne drahy:) preto som sa oto zacal zaujmat co to obnasa a urobit si prehlad lebo ako vlastnik bytu sa nestiham cudovat. vid odpoved vyssie

ale este raz dakujem
sito
31.10.11,19:25
ahojte poradaci:)

prosim Vas este o radu ohladne nasledovneho:


SRO vedie ako spravcovska spolocnost /jedna s predmetov cinnosti sro/ viacej vlastnikov bytov a moja otazka je :


ked vedie vlastnikov viacerych spolocenstiev na kazde musi mat samostatne uctovnictvo??? alebo ???
spravca si vedie svoje uctovnictvo kde vystavuje fakturu za svoju pracu ?? je platca DPH alebo to fakturuje bez DPH??? /niekde som cital ze je to poskytovanie financnych sluzieb podľa § 28-41 zakona DPH a ma ist koeficientom.ale to pisem len to co som cital./



Nooo, môže sa stať, že niekoho zavrú. To je ta lepšia správa ....
olkos
31.10.11,19:27
Nooo, môže sa stať, že niekoho zavrú. To je ta lepšia správa ....

no sprava mozno lepsia len zial ze ja ako vlastnik bytu ztoho nic mat nebudem.
sito
31.10.11,19:43
no sprava mozno lepsia len zial ze ja ako vlastnik bytu ztoho nic mat nebudem.

No vidíš. Ale nie, hovno vidím ja, ale už viem, nie si sro, si vlastník a chceš vedieť čo môže sro?

Bez poznania tohto to nepôjde.

http://www.porada.sk/t79228-zakon-o-vlastnictve-bytov-a-nebytovych-priestorov-aktualne-znenie.html
lubica_02
31.10.11,19:56
SRO vedie ako spravcovska spolocnost /jedna s predmetov cinnosti sro/ viacej vlastnikov bytov a moja otazka je :


ked vedie vlastnikov viacerych spolocenstiev na kazde musi mat samostatne uctovnictvo??? alebo ???
spravca si vedie svoje uctovnictvo kde vystavuje fakturu za svoju pracu ?? je platca DPH alebo to fakturuje bez DPH??? /niekde som cital ze je to poskytovanie financnych sluzieb podľa § 28-41 zakona DPH a ma ist koeficientom.ale to pisem len to co som cital./
-SVB je právnická osoba, teda správca vedie samostatné uct. pre SVB .
- správca vystavuje faktúry na základe mandátnej zmluvy, ak je platca DPH, tak aj s DPH - ide tu vždy o dohodu dvoch strán
lubica_02
31.10.11,19:57
OLKOS :
SRO vedie ako spravcovska spolocnost /jedna s predmetov cinnosti sro/ viacej vlastnikov bytov a moja otazka je :
  1. ked vedie vlastnikov viacerych spolocenstiev na kazde musi mat samostatne uctovnictvo??? alebo ???
  2. spravca
    si vedie svoje uctovnictvo kde vystavuje fakturu za svoju pracu ?? je
    platca DPH alebo to fakturuje bez DPH??? /niekde som cital ze je to
    poskytovanie financnych sluzieb podľa § 28-41 zakona DPH a ma ist
    koeficientom.ale to pisem len to co som cital./


  3. -SVB je právnická osoba, teda správca vedie samostatné uct. pre SVB .

  4. - správca vystavuje faktúry na základe mandátnej zmluvy, ak je platca DPH, tak aj s DPH - ide tu vždy o dohodu dvoch strán
olkos
31.10.11,19:58
No vidíš. Ale nie, hovno vidím ja, ale už viem, nie si sro, si vlastník a chceš vedieť čo môže sro?

Bez poznania tohto to nepôjde.

http://www.porada.sk/t79228-zakon-o-vlastnictve-bytov-a-nebytovych-priestorov-aktualne-znenie.html


ok dik za nasmerovanie urcite budem/e stym zakonom pracovat. vsetko co som sa pytal bolo zhrnutie ozatazok asi 6 ludi - vlastnikov bytov. niektore som dokonca nenapisal lebo som sam usudil ze to nie je nateraz dolezite.

diky este raz
lubica_02
31.10.11,19:59
OLKOS :
SRO vedie ako spravcovska spolocnost /jedna s predmetov cinnosti sro/ viacej vlastnikov bytov a moja otazka je : <br> <ol class="decimal"><li>ked vedie vlastnikov viacerych spolocenstiev na kazde musi mat samostatne uctovnictvo??? alebo ???</li><li>spravca

si vedie svoje uctovnictvo kde vystavuje fakturu za svoju pracu ?? je

platca DPH alebo to fakturuje bez DPH??? /niekde som cital ze je to

poskytovanie financnych sluzieb podľa § 28-41 zakona DPH a ma ist

koeficientom.ale to pisem len to co som cital./<br></li><li>
-SVB je právnická osoba, teda správca vedie samostatné uct. pre SVB .<br></li><li>
- správca vystavuje faktúry na základe mandátnej zmluvy, ak je platca DPH, tak aj s DPH - ide tu vždy o dohodu dvoch strán<br></li></ol>
lubica_02
31.10.11,20:04
Prepáčte 2x sa mi to opakuje - nedá sa vymazať
olkos
31.10.11,20:06
OLKOS :
SRO vedie ako spravcovska spolocnost /jedna s predmetov cinnosti sro/ viacej vlastnikov bytov a moja otazka je : <br> <ol class="decimal"><li>ked vedie vlastnikov viacerych spolocenstiev na kazde musi mat samostatne uctovnictvo??? alebo ???</li><li>spravca

si vedie svoje uctovnictvo kde vystavuje fakturu za svoju pracu ?? je

platca DPH alebo to fakturuje bez DPH??? /niekde som cital ze je to

poskytovanie financnych sluzieb podľa § 28-41 zakona DPH a ma ist

koeficientom.ale to pisem len to co som cital./<br></li><li>
-SVB je právnická osoba, teda správca vedie samostatné uct. pre SVB .<br></li><li>
- správca vystavuje faktúry na základe mandátnej zmluvy, ak je platca DPH, tak aj s DPH - ide tu vždy o dohodu dvoch strán<br></li></ol>or


ahoj dakujem velmi pekne za odpoved. opytam sa na tvoj nazor odporucila by si mne/ nam trapit sa kvazi samovzdelavanim alebo zajst za pravnikom pripadne danovym poradcom ktory nam aspon v kocke vysvetli ako to cele funguje ake su nase prava povinnosti Dakujem
Mária27
31.10.11,20:13
Zákon si naštuduj, prečítaj si niektoré témy v tejto porade, prípadne sa spýtaj na nejasnosti. Naši poradáci radi poradia, sú to odborníci, len niektoré otázky ich na prvé čítanie zarazia. Ani právnik či daňový poradca ti neporadí lepšie.
sito
31.10.11,20:14
ok dik za nasmerovanie urcite budem/e stym zakonom pracovat. vsetko co som sa pytal bolo zhrnutie ozatazok asi 6 ludi - vlastnikov bytov. niektore som dokonca nenapisal lebo som sam usudil ze to nie je nateraz dolezite.

diky este raz

A čo je pre vás dôležité?

:confused: Správca, alebo správa?
lubica_02
31.10.11,20:17
or


ahoj dakujem velmi pekne za odpoved. opytam sa na tvoj nazor odporucila by si mne/ nam trapit sa kvazi samovzdelavanim alebo zajst za pravnikom pripadne danovym poradcom ktory nam aspon v kocke vysvetli ako to cele funguje ake su nase prava povinnosti
Dakujem
Myslím, že Mária to vystihla super - píš študuj, všetci sem chodíme pre rady - prax je najväčší právnik a veľa hláv = viac rozumu. Ja ako správca poradu tiež rada navštevujem, ak mi niečo nie je jasné a aj cez ss - sa dá radiť. Takže v pohode píš a všetko sa dozvieš.
olkos
31.10.11,20:20
A čo je pre vás dôležité?

:confused: Správca, alebo správa?

v prvom rade sa vtom zorientovat. len aby si mal mozno cely obraz. ja som uctovnik v sro kedze to vsetci v panelaku vedia tych par ludi ktorym sa nieco nepozdava automaticky prisli za mnou s otazk ktore som niektore aj napisal lebo ja naozaj aj ked som uctovnik neviem odpovedat lebo stym nemam skusenost ale som slubil ze skusim nieco zistit
lubica_02
31.10.11,20:22
No vidíš. Ale nie, hovno vidím ja, ale už viem, nie si sro, si vlastník a chceš vedieť čo môže sro?

Bez poznania tohto to nepôjde.

http://www.porada.sk/t79228-zakon-o-vlastnictve-bytov-a-nebytovych-priestorov-aktualne-znenie.html

Si Ty náš Sito - stále tie básničky.....

Ja by som navrhla v prvom rade naštudovať Zmluvu o výkone správy so správcom a bude jasnejšie aj v platbách a vystavených FA.
olkos
31.10.11,20:26
Myslím, že Mária to vystihla super - píš študuj, všetci sem chodíme pre rady - prax je najväčší právnik a veľa hláv = viac rozumu. Ja ako správca poradu tiež rada navštevujem, ak mi niečo nie je jasné a aj cez ss - sa dá radiť. Takže v pohode píš a všetko sa dozvieš.

dakujem tak ideme nato zajtra to vsetkym prednesiem

priznam sa ze trocha ma zaskocili niektore reakcie dost negativne ak nie az agresivne. sam som uz dlhsie na porade a nikdy som taky utok nikde necital tu na porade. Islo mi len oto aby niekto dal odkaz linku a pod a nie ako a kolky robia spravcou su sprosty pytaju vela penazi a pod.

Dakujem tebe aj vsetkym za rady a usmernenia
lubica_02
31.10.11,20:36
Hlúposti si nevšímaj, bohužiaľ aj takí sme ľudia. Dajte hlavy dohromady a všetko vyriešite - vyriešime.
sito
31.10.11,21:47
Hlúposti si nevšímaj, bohužiaľ aj takí sme ľudia. Dajte hlavy dohromady a všetko vyriešite - vyriešime.

Noo, práve tie hlúpostí si začali všímať, čo robí sro. Čí nie? :);)
sito
01.11.11,05:53
dakujem tak ideme nato zajtra to vsetkym prednesiem

priznam sa ze trocha ma zaskocili niektore reakcie dost negativne ak nie az agresivne. sam som uz dlhsie na porade a nikdy som taky utok nikde necital tu na porade. Islo mi len oto aby niekto dal odkaz linku a pod a nie ako a kolky robia spravcou su sprosty pytaju vela penazi a pod.

Dakujem tebe aj vsetkym za rady a usmernenia

Alééééé, olkos zas si to tak neber. Nie všetkých treba stať. Kos, ale čo je, tých užitočných okos. :) :D:D:D ;)




v prvom rade sa vtom zorientovat. len aby si mal mozno cely obraz. ja som uctovnik v sro kedze to vsetci v panelaku vedia tych par ludi ktorym sa nieco nepozdava automaticky prisli za mnou s otazk ktore som niektore aj napisal lebo ja naozaj aj ked som uctovnik neviem odpovedat lebo stym nemam skusenost ale som slubil ze skusim nieco zistit


No, práve, to! Treba sa zorientovať vo vlastníkoch domu, v dome, jeho správe, správcovi, v zákonoch okolo správy. Jednoducho najprv poznať svoje povinnosti a samozrejme aj práva. A aj na PORADE, sa treba! Vieš, tu sa ti dozvieš všeličo, aj sa ti hlava zakrúti. To môže, len potom to treba využiť na to, ako zatočiť so správcom vášho domu, sro, ak si neplní svoje povinnosti zo zákona a zmluvy o výkone správy. A možno si plní, treba sa pozrieť čo ste podpísali.

Bože ti pomáhaj a dnes, aj všetci svätí. :);)