misstka
29.10.11,23:20
Mám starší 10 ročný televízor a satelit magio od t-comu. asi pred tromi dňami sa mi stalo, že som pozerala natočený program a na obrazovke sa zjavil v strede asi polcentimetrový farebný pásik, ostatná časť obrazovky bola čierna, ale zvuk išiel. Po úplnom vypnutí televízora- magiobox som nereštartovala mi išiel znova normálne.
Dnes som mala zapnutý tv, objavil sa ten pásik, chcela som vypnúť zo zástrčky satelit, aby som videla čo to urobí, ale vypla som omylom televízor. tak som ho zapla, znova tam bol ten pásik a ked som chcela vypnúť zo zástrčky ten satelit, predlžovačka zaiskrila a vyhodilo poistky. aby to bolo dobre pochopené, to vyťahovanie a zastrčenie do predlžovačky som robila ked nebol televízor ani magiobox na dialkovom vypnutý a predlžovačka bola zapojená v elektrine, čo asi nebolo tiež správne.
Ale pokročilá hodina, uvedomila som si to až potom...
Chcela by som vedieť, že čo môže byť s tým televízorom a či mohol aj vyhodiť poistky, po nahodení poistiek sa stále ukazuje ten pás a teraz som magiobox pripojila k inému tv a ide normálne.
misoft
30.10.11,15:02
A) starší 10 ročný televízor = CRT televízor (po našom - klasická obrazovka)
B) pásik uprostred obrazovky = odchádzajú vychyľovacie cievky = televízor odchádza
C)
Dnes som mala zapnutý tv, objavil sa ten pásik, chcela som vypnúť zo zástrčky satelit, aby som videla čo to urobí, ale vypla som omylom televízor. tak som ho zapla, znova tam bol ten pásik a ked som chcela vypnúť zo zástrčky ten satelit, predlžovačka zaiskrila a vyhodilo poistky. aby to bolo dobre pochopené, to vyťahovanie a zastrčenie do predlžovačky som robila ked nebol televízor ani magiobox na dialkovom vypnutý a predlžovačka bola zapojená v elektrine, čo asi nebolo tiež správne.
pekná nerozvážnosť ,všetko zapnuté, pod prúdom, veľká prúdová záťaž (TV pre prácu s CRT obrazovkou potrebuje vysoké napätie [má na to menič vo vnútri]) = prúdový náraz = vyhodenie poistiek. To veru nebolo!


Chcela by som vedieť, že čo môže byť s tým televízorom a či mohol aj vyhodiť poistky, po nahodení poistiek sa stále ukazuje ten pás a teraz som magiobox pripojila k inému tv a ide normálne.= kúpiť nový, tento do zberného dvora.Oprava bude drahšia, ako nový televízor (nehľadiac na to, že možno sa ani nová obrazovka nebude dať zohnať!)
najag
30.10.11,15:08
Podla prejavu poruchy je vadny modul vertikalneho rozkladu. Bud koncovy stupen, alebo budiaci. Vertikalne cievky maju minimalnu poruchovost, ak nejde o medzizavitovy skrat. Oprava nebude az taka draha, nehladiac na to, ze je mozne uhnat nahradne diely za facku.
tom_NR
30.10.11,21:13
Toto sa mi stalo pred časom na TV značky OVP a problém bol studený spoj na "plošáku" pätice obrazovky - na Orave sa asi šetrilo cínom. :)
Treba zohnať majstra, ktorý sa na to pozrie. Ak je problém len v tom, tak Vám TV môže slúžiť ešte dlhé roky.
Taserda
31.10.11,09:43
Dnes sa vraj nesmie používať cin s obsahom olova, preto vraj dochádza k studeným spojom častejšie (s olovom sa smie používať iba v letectve).Ak by oprava bola drahá určite sa oplatí sa pozrieť po bazároch.
misstka
31.10.11,09:51
dakujem za odpovede, máme ešte jeden televízor čo nemá ani rok, skúsim sa opýtať v oprave, ak to bude stáť pár €, tak ho dáme opraviť a ak nie, tak nám zatiaľ bude stačiť ten jeden a časom kúpime aj druhý.
najag
31.10.11,16:28
Dnes sa vraj nesmie používať cin s obsahom olova, preto vraj dochádza k studeným spojom častejšie (s olovom sa smie používať iba v letectve).Ak by oprava bola drahá určite sa oplatí sa pozrieť po bazároch.

Suhlasim, pre tuto hlupost som mal Sony uz v oprave styri razy. Vzdy sa pokazil pred Víanocami. Oprava spocivala vzdy v precinovani spojov, ale casto odpochodovali v tejto suvislosti aj nejake diody. Cin s obsahom olova, ako za socializmu, pouziva NASA v kozmickych raketach, aby nemuseli opravovat plosne spoje :-)))))))