mumakovic
30.10.11,11:02
Zdravím rozhodol som sa ošetriť a vystierkovať jednu miestnosť a hlavne okolookien podktorími je samozrejme aj radiátor. Idú mi robiť plastové okná a tedanech to aj nejak pekne vyzerá adám to do čistého. Ale potreboval by som dať radiátor dole, aby sa za ním dala pohodlne zoškrabať a natiahnúť nová stierka. Len sa chcem opýtať, či ho doma možemdať dole sám a potom následne nahodiť naspäť. Jedná sa o ten starť rebrový radiátor s reg. ventilom hore.
A teda keby som ho zavrel nebude do radiatora privod a teda ostane voda v radiatoe. jedná sa mi o ten spodný ventil ako ho možem dať dole a následňe zaslepit odbočku na odtok bez toho aby som odstavil rozvod vody. Teda keď dám dole radiator.. reg.ventil tam ostanie nie?
Xanti
30.10.11,10:11
No neviem,
u nás v bytovke namontovali termoregulačné ventily. A tak nie je problém odstaviť cez ventil prívod vody a odtok vody.
Radiator sme v pohode dali dole, akurát trebalo dať pozor pri lapaní vody čo vyteká z radiatora aby sme sa nevytopili, a detto susedov.

Myslím, že ak nemáš dole ventil , tak radiator tak lahko nedáš dole, lebo zaslepiť sústavu pod tlakom je temer nemožné. To by trebalo spustiť stupačku, a to sa Ti susedia nepoďakujú. Zavolaj si vodára, kúrenára či je to možné urobiť. Nerob to sám.
mumakovic
30.10.11,10:16
A aj odtok je pod tlakom ? resp. takým že by mohol narobiť veľké škody a nezvládol tam dať záslepku?
220870
30.10.11,10:48
Prívod aj odtok sú pod rovnakým talkom.Ak máte ventil aj na spiatočke stačí zatvoriť oba ventili,z radiátoru vypusťiť tlak cez odvzdušňovací ventil.Až keď bude bez tlaku tak ho môžete začať demontovať.Vzhľadom na to ,že o tom nemáte ani páru odporúčam to nechať na niekoho kto to už robil.Ak strhnete závit alebo poškodíte tesnenia na ventiloch tak môžete vytopiť susedov pod sebou.Záleží od toho na ktorom poschodí ste ,môže vytiecť aj 500 litov vody.
sito
30.10.11,11:38
Ak je vrchný aj spodný ventil tak sa vypustí len radiátor. Ak nie tak stúpačka minimálne o jedno poschodie nižšie. Môže sa aj cela, ale to už niečo stojí a dozvedia, pocítia to aj susedia. A potom za radiátor radšej reflexnú, odrazovú fóliu, tá na seba zarobí.
Indeed
30.10.11,12:10
Vyskúšaj,

uvidíš ako to pojde...

práve ,skúsenosti posúvajú človeka dopredu.