bogi_7
30.10.11,14:00
Ahojte,
Idem podat na obchodny register navrh na zmenu udajov s.r.o. (potrebujem nahradit jedneho konatela inym),
vedel by mi niekto potvrdit, ci toto je kompletny zoznam priloh, ktore potrebujem:
- zapis z valneho zhromazdenia o zmene zakladateľskej listiny (ide o s.r.o. s jedinym spolocnikom) ...(2 rovnopisy)
- úplné nove znenie zakladateľskej listiny (obsahujuce uz data noveho konatela ....(2 rovnopisy)
- podpisovy vzor noveho konatela ....(2 rovnopisy) ?

Vopred vdaka!
:-)
mattto
30.10.11,14:48
je to ok, len spoločník ako valné zhromaždenie musí rozhodnúť o odvolaní starého konateľa a vymenovaní nového
bogi_7
30.10.11,16:23
dik za feedback
ano tak to mam v zapisnici z VZ - VZ (jediny spolocnik) odvolava stareho a menuje noveho konatela

este mam otazniky v tychto veciach:
-niekde som cital, ze podpisovy vzor noveho konatela staci v jednom vyhotoveni a podpis nemusi byt uradne overeny
-aky datum mam zadat do kolonky "Údaje obsiahnuté v tomto návrhu na zápis zmeny zapísaných údajov o spoločnosti s ručením obmedzeným do obchodného registra navrhujem (navrhujeme) zapísať k" ...ak VZ prebehlo 28.10.2011 a návrh do OR chcem podať 31.10? má to byť dátum o 14 dní neskorší? ...nemam šajnu...

bogi
Economic
30.10.11,17:21
Ahojte,
Idem podat na obchodny register navrh na zmenu udajov s.r.o. (potrebujem nahradit jedneho konatela inym),
vedel by mi niekto potvrdit, ci toto je kompletny zoznam priloh, ktore potrebujem:
- zapis z valneho zhromazdenia o zmene zakladateľskej listiny (ide o s.r.o. s jedinym spolocnikom) ...(2 rovnopisy)
- úplné nove znenie zakladateľskej listiny (obsahujuce uz data noveho konatela ....(2 rovnopisy)
- podpisovy vzor noveho konatela ....(2 rovnopisy) ?

Vopred vdaka!
:-)

Ak je to jedno osobovka, robí sa Rozhodnutie jediného spoločníka, nie zápisnica z VZ V rozhodnutí jediného spoločníka uvedieš dátum, ku ktorému dátumu starého konateľa odvolávaš a tak isto nového akým menuješ. Tieto dátumy dávaš potom do návrhu.
ostatné je O.K. = úplné znenie + podpisový vzor konateľa

Pri elektronickom podaní Návrhu do OR sa dá ušetriť 50 %, ale to asi vieš. V takomto prípade ti aj rovnopisov stačí menej, pretože sa skenujú a ostávajú ti.
bogi_7
30.10.11,19:03
do navrhu sa dava len jeden datum...t.j. ku ktoremu dnu sa maju zapisat zmeny v spol. zmluve...a preto este stale neviem aky datum dat do navrhu ak napr. k 31.10. odvolavam stareho a od 1.11. menujem noveho konatela...
Economic
30.10.11,19:42
do navrhu sa dava len jeden datum...t.j. ku ktoremu dnu sa maju zapisat zmeny v spol. zmluve...a preto este stale neviem aky datum dat do navrhu ak napr. k 31.10. odvolavam stareho a od 1.11. menujem noveho konatela...

Na strane P8/3 vypisuješ dátum vzniku aj zániku funkcie starého konateľa 31. 10. a na tej istej strane zápis vznik funkcie nového konateľa : 1. 11. /ja robievam tak, že v jeden deň odvolávam a ten istý deň aj menujem, aby bolkonateľ stále nejaký v spoločnosti,
Návrh môžeš datovať aj týždeň po vymenovaní nového konateľa.
Už je to hádam jasné.