radorohal
24.01.06,06:59
Zdravim,

moze danove zaujimat co robim s PC ktore nakupujem? Ak trebars nakupujem notebook do 30 000 kazdy stvrtrok. Ak pridu na kontrolu mozu ma poziadat o vysvetlenie alebo aby som im tie notebooks ukazal? Ak ano, nie je tam nejaka lehota? Neviem o tom vela, len som si uvedomil ze v priebehu roka som mal 5 netobookov a z ich hladiska by to mohlo byt chapane ako "znizovanie danovej povinnosti"??? Neviem.
Zita5
24.01.06,06:04
Zdravim,

moze danove zaujimat co robim s PC ktore nakupujem? Ak trebars nakupujem notebook do 30 000 kazdy stvrtrok. Ak pridu na kontrolu mozu ma poziadat o vysvetlenie alebo aby som im tie notebooks ukazal? Ak ano, nie je tam nejaka lehota? Neviem o tom vela, len som si uvedomil ze v priebehu roka som mal 5 netobookov a z ich hladiska by to mohlo byt chapane ako "znizovanie danovej povinnosti"??? Neviem.


Môžeš otázku doplniť , že či si predajca , alebo k čomu slúži 5 notebookov ?
anto
24.01.06,06:05
Závisí od rozhodnutia účtovnej jednotky, čo kúpi. Má to byť majetok, ktorý slúži na zabezpečenie, udržanie príjmov. Ak má podnikateľ 5 zamestnancov, môže im trebárs kúpiť aj po 2 notbooky. Ak je sám, daňový úrad môže skúmať, či výdavok bol oprávnený. Ak sa správnca dane ocitne v dôkaznej núdzi, čo sa tu dá predpokladať, je povinný dbať na vysvetlenie daňového subjektu prečo nakúpil také množstvo majetku.
bepo
24.01.06,06:10
Ahoj,nabudúce zadaj taký názov témy aby bolo jasné o čo sa jedná,každá téma sa môže volať Poprosím radu a tvoja je 17 945ta v poradí tak by sa mohla volať Poprosím radu č 17 945.
Preukázateľnosť výdavkov-nákladov je na strane daňovníka tak je na tebe či si dokážeš obhájiť 5 notebookov za rok,ak nie tak pri kontrole ti ich vyhodia z výdavkov a dorubia daň.Ešte je možnosť že neprídu na kontrolu,premlčacia lehota je 6 rokov.
Zita5
24.01.06,06:11
Daňový kontrolór môže vyzvať podnikateľský subjekt , aby im ukázal majetok , ktorý vedie v evidencii . U teba majú byť zaradené v evidencii drobného majetku . Tam eviduješ majetok do 30 000,- Sk .
Si povinný im tie notebooky preukázať a môžu kontrolovať aj výrobné číslo . To v prípade , že by mali podozrenie z úmyselného znižovania si príjmov .
radorohal
24.01.06,06:16
V poriadku. Ak som mal notebook kt., bol slaby a netahal mi aplikacie, tak som musel kupit iny. Co s nim? Mozem ho darovat? predat za 20 korun? Alebo co s nim? Musim ho mat 6 rokov? Nie je tam nejaka lehota ze napr. po 1 roku sa to berie ako .......- ze im jednoducho jedno co s nim urobim?