Stevo_Alex19
30.10.11,22:13
Zdravím.

Mám menší problém. Kúpil som auto dňa 16.04.2011... Zmluva je podla: Paragraf 588 zakona c.40/1964 zb. opbčiansky zakonnik. začalo sa kaziť jedna radosť, volal som predávajúcemu... Len naťahoval čas, teraz nemôže, potom príde... Ale neprišiel ani raz. Neviem či chce získať čas alebo čo. Preto sa chcem spýtať na čo všetko mám nárok a či mám nárok aj na vrátenie peňazí za auto, prípadne čo mám vlastne robiť... Na tom aute odchádza pomaly všetko, od bŕzd po tesnenia, po kladky na remeni, nápravy... Agregát samotný je na nič, ešte mi aj zatajil že bolo búrané.

V zmluve v článku IV - Stav predmetného motorového vozidla je uvedené:

predávajúci vyhlasuje, že predmetné motorové vozidlo
- bolo používané
- bolo riadne udržiavané ( prvé klamstvo )
- ku dňu podpisu má najazdených 154 000 km
- je v dobrom stave ( vydržalo necelý týždeň )
- nemá žiadne vady ( tie vady by som mohol písať román )

Snažil som sa s predávajúcim kontaktovať, no neúspešne. Po určitom čase som použil iné číslo, stále som bol prakticky odbíjaný.
Po čase mi už začal sľubovať že príde a spraví to... Ale ostalo len pri sľuboch a ja už neviem čo mu mám povedať alebo na čo mám právo.
Teraz mi najnovšie sľúbil, že príde zajtra a auto vezme a spraví... Ale podľa mňa to bude ako doteraz - NIČ Z TOHO...

Hľadal som ten zákon na internete ale som z neho taký jeleň že koniec...

Ďakujem za všetky rady.
tom_NR
30.10.11,21:28
Bol sa na to auto pred kúpou pozrieť aj niekto znalý? Zo zákona je záručná doba na použité veci 12 mesiacov, nevzťahuje sa však na spotrebné diely.
Ak predajca nepríde, zverejnite jeho meno, prípadne ho skúste "zastrašiť" medializáciou.
Stevo_Alex19
30.10.11,21:47
Predajca prišiel o pol tretej nad ranom s autom, ja som ho čakal s kamarátom.

Prehliadka sa konala až za týždeň po kúpe.

Čo je považované za spotrebné diely ?

Menené boli brzdy... Tesnenie pod vekom lebo vytekal olej, sviečky lebo boli zničené... ( je to ALFA ROMEO 2.0 twinsparkový motor - 8 sviečok, poriadne drahé )

V dosledku toho ze bolo burane bola pohnuta karoseria - prasklo mi v lete celne sklo na parkovisku za ktore som dal 195 eur... Remen piskal, musel som kupit DAYCO, jeden z tych lepsich. Klimatizacia nefunguje - toto mi tiez zatajil. Ukazoval mi ze to ma airbagy na strane spolujazdca aj vodica, no v servise mi zistili ze tam NIEJE ABSOLUTNE NIC... Su proste strelene lebo auto bolo burane. Tych vad tam bolo neurekom ja neviem co su ale spotrebne diely...
tom_NR
30.10.11,22:00
Spotrebné diely sú napr. aj brzdy, aj sviečky, aj remeň.
Takže si kúpil auto, až potom si si ho obhliadol??? Dosť "neštandardný" postup... :eek:
Stevo_Alex19
30.10.11,22:11
Neštandardný nakoľko som mal s predávajúcim dohodu, že auto je v TOP STAVE...
Ja keď poviem niečo, tak moje slovo platí. Bral som to z toho istého pohľadu, predávajúci pôsobil dobrým dojmom.

Povedal som mu že nech to porobí, ak bude motor v super stave tak to hneď vezmem. Povedal mi že motor bol na výbruse, že je celý po generálke, tak som to tak aj bral. Navyše sme tým autom už šli, šlo krásne, ako hodinky. Odviezol Tak sme sa dohodli že mi ho dovezie domov, čo sa asi po dvoch týždňoch aj stalo. A ako vravím, odvtedy samý problém.
misoft
31.10.11,13:40
V dosledku toho ze bolo burane bola pohnuta karoseria
Ako si zistil, že bolo "búrané"? Bola táto skutočnosť v zmluve zaznačená? Ak ti zistili deformáciu rámu (karosérie) v dôsledku havárie (predchádzajúcej) a toto nebolo v zmluve spomenuté - je to dôvod na úplné odstúpenie od zmluvy - predávajúci, vedomý si chýb, ti predal vozidlo so závadami, dopustil sa podvodu (vydával vozidlo s chybami ako bezchybné). Písomne ho vyzvi, že odstupuješ od zmluvy, doplníš, kedy mu predmetné vozidlo vrátiš, budeš žiadať späť celú kúpnu cenu + všetky tvoje vynaložené prostriedky. Ak by na toto nereflektoval - podať žalobu pre tr. čin podvodu.

A nesrať sa s nim! Sorry za výraz.
Stevo_Alex19
31.10.11,14:26
No zistil som to tak, že keď som ho kúpil na druhý deň som šile sk amrátom na ňom, a zdochlo počas jazdy na neutrále. Tým pádom nešli brzdy a ako narokom v čase keď predo mnou šla matka s kočiarikom. Vyhol som sa na trávu a použil ručnú brzdu na zastavenie. Chválabohu sa nič nestalo. Tak som sa zľakol a zamieril do servisu čo to má znamenať. Tam mi hneď po prehliadke povedali že auto je búrané, že ma vystrelené airbagy. Ostal som v nemom úžase. Niekoľko dní na to som prišiel na parkovisko a našiel som prasknuté predné sklo na vodičovej strane a poriadne veľkú prasklinu. Musel som to ísť dať vymeniť čo ma vyšlo 195 €. Tam mi bolo povedané, že je to v dôsledku toho, že auto bolo havarované a vznikalo tam pnutie, a pri zmene teplôt kvôli tomuto pnutiu prasklo sklo. Prvá dva mesiace som sa nedovolal vôbec predávajúcemu, potom sam mu zavolal z iného čísla, stále len sľuboval že príde, že dá dokopy čo bolo treba... Ale ostalo pri sľuboch. Ostatne aj dnes mal prísť ( 31.10.2011 ) a o 15:45 mi zavolal že nepríde. Ale to som čakal... Povedal mi že príde o týždeň, že kvôli firme nemôže prísť teraz. Tak som sa rozhodol že to bude posledná kvapka v mori. V zmluve nieje nič napísané o tom že auto je búrané. A ani náznakom mi to nespomenul, dokonca mi ešte ukazoval že auto má 2 airbagy. A ani tie tam nie sú. Pokiaľ teda nepríde budúci týždeň t.j. 7.11.2011 som pripravený začať konať, treba ma však nasmerovať kam mám ísť... Na políciu ? Alebo kam ?

Na právnika zrovna teraz moc nemám...
Indeed
31.10.11,18:27
To je vysledok nerealneho očakávania kupujúceho.

Vždy sa nájde niekto kto dá ponuku,pretože reaguje na DOPYT.

Majte REALNE očakávania a nikdy nebudete SKLAMANÍ.

Inými slovami niečo iné treba očakávať od auta s cenovkou 25 000 eur, niečo iné od auta za 10 000 eur a celkom niečo iné od auta za 3000 eur a menej.

Teda auto za "výhodnú" cenu je stále niečím podozrivé.
lujza.j
31.10.11,18:55
mimotemy som síce žena, ale toto by sa mi nikdy nestalo!!! ja len zíram:eek: a čo si robil od apríla????? prešlo 1/2 roka!!
Stevo_Alex19
31.10.11,19:25
Ak by som ti dal výpis hovorov, pochopila by si ze od aprila som sa mu 1500 krat snazil dovolat.. A stale to bolo pridem o dva tyzdne o dva tyzdne... Tak som cakal a chodil po servisoch... To je to co som robil od aprila... Dnes mal prsit zase a zase neprisiel, ale dnes som bol prekvapeny lebo si dal tu namahu a sam mi zavolala a citujem: " Asi vas porazi, ale musim vam povedat ze nemozem prist... " a tipoval dobre lebo ma skoro zase porazilo. Telefonat zakoncil tym ze pride buduci pondelok... Takze jednoznacne sa tu spekuluje... A nepaci sa mi to.
arizona
31.10.11,19:28
Mne by bolo hned podozrive uz aj to, ze sa obhliadka auta konala po polnoci ! Co to moze byt za obhliadka?

A dokladnejsie prehliadka prehliada az tyzden po kupe? No, takych kupujucich sa tiez moc nenajde...

A tiez nechapem vyjadrenie : "...nakoľko som mal s predávajúcim dohodu, že auto je v TOP STAVE"
To je dohoda?

Chapem, ze si nahnevany,ale prepac,mozes si za vela aj sam.
Netreba naivne verit cudziemu cloveku,ktoreho vidis prvy krat v zivote. Aj ked sa teraz pustis do riesenia problemu,bude ta to stat vela energie,nervov a casu...
buchač
31.10.11,20:23
Započúvaj sa do textu .........jak vyšité .........;)...

http://www.youtube.com/watch?v=VtbGORHn1oQ&feature=related
lujza.j
31.10.11,20:46
Mne by bolo hned podozrive uz aj to, ze sa obhliadka auta konala po polnoci ! Co to moze byt za obhliadka?

A dokladnejsie prehliadka prehliada az tyzden po kupe? No, takych kupujucich sa tiez moc nenajde...

A tiez nechapem vyjadrenie : "...nakoľko som mal s predávajúcim dohodu, že auto je v TOP STAVE"
To je dohoda?

Chapem, ze si nahnevany,ale prepac,mozes si za vela aj sam.
Netreba naivne verit cudziemu cloveku,ktoreho vidis prvy krat v zivote. Aj ked sa teraz pustis do riesenia problemu,bude ta to stat vela energie,nervov a casu...

ale oni vedeli prečo bola:) to že má zadávateľ témy také auto ako má je len jeho chyba!!!! to kde si videl kupovať auto v noci čo si chcel v tej tme vidieť:eek: a to že bolo búrané??? ved to už aj ja by som videla:--- nemusela by som ísť ani do servisu. /to by muselo byť inak vypiplané, aby to vidieť nebolo a to že chýbajú airbagy a sú tam len "záslepky" tak díky/ škoda že si nenapísal aká cena bola toho auta a aký ročník. mne úplne stačí značka.
Ľubomír
01.11.11,05:37
Zdravím.

Mám menší problém. Kúpil som auto dňa 16.04.2011... Zmluva je podla: Paragraf 588 zakona c.40/1964 zb. opbčiansky zakonnik. začalo sa kaziť jedna radosť, volal som predávajúcemu... Len naťahoval čas, teraz nemôže, potom príde... Ale neprišiel ani raz. Neviem či chce získať čas alebo čo. Preto sa chcem spýtať na čo všetko mám nárok a či mám nárok aj na vrátenie peňazí za auto, prípadne čo mám vlastne robiť... Na tom aute odchádza pomaly všetko, od bŕzd po tesnenia, po kladky na remeni, nápravy... Agregát samotný je na nič, ešte mi aj zatajil že bolo búrané.

V zmluve v článku IV - Stav predmetného motorového vozidla je uvedené:

predávajúci vyhlasuje, že predmetné motorové vozidlo
- bolo používané
- bolo riadne udržiavané ( prvé klamstvo )
- ku dňu podpisu má najazdených 154 000 km
- je v dobrom stave ( vydržalo necelý týždeň )
- nemá žiadne vady ( tie vady by som mohol písať román )

Snažil som sa s predávajúcim kontaktovať, no neúspešne. Po určitom čase som použil iné číslo, stále som bol prakticky odbíjaný.
Po čase mi už začal sľubovať že príde a spraví to... Ale ostalo len pri sľuboch a ja už neviem čo mu mám povedať alebo na čo mám právo.
Teraz mi najnovšie sľúbil, že príde zajtra a auto vezme a spraví... Ale podľa mňa to bude ako doteraz - NIČ Z TOHO...

Hľadal som ten zákon na internete ale som z neho taký jeleň že koniec...

Ďakujem za všetky rady.

Každá rada je v tomto prípade ťažka, ale ja by som začal na policii. Už by som sa nesnažil o priamy kontakt z bývalým majiteľom. Podal by som trestné oznámenie na policii. Podľa mňa ide o premyslený podvod. Poradil by som sa aj s právnikom.
buchač
01.11.11,08:58
mimotemy

Stevo_Alex19


neužitočné (1)

...Števo alebo Alex ...podľa čísla dedukujem ,že máš tých 19 rokov ;)..

..ja som Ti dal ten link priamo ...na plné pecky to , čo si iní myslia a pekne to zaobalili ...

V tomto prípade Ťa hádam len vek trochu ospravedlňuje ...no ani to veľmi neberiem , poznám totiž poniektorých mladých , čo sa takých skutkov ( doslovne hlúpych ) pri kúpe auta vyvarovali ...

Ale aby som nebol za príliš múdreho ....kupoval som aj ja jazdenky ...no vždy som sa poradil a aj následne vzal so sebou človeka , ktorý je vo svojom fachu odborník ...


Stevo_Alex19
Re: Kúpa auta - skryté vady
Predajca prišiel o pol tretej nad ranom s autom, ja som ho čakal s kamarátom.

Prehliadka sa konala až za týždeň po kúpe.

Čo je považované za spotrebné diely ?

Menené boli brzdy... Tesnenie pod vekom lebo vytekal olej, sviečky lebo boli zničené... ( je to ALFA ROMEO 2.0 twinsparkový motor - 8 sviečok, poriadne drahé )

V dosledku toho ze bolo burane bola pohnuta karoseria - prasklo mi v lete celne sklo na parkovisku za ktore som dal 195 eur... Remen piskal, musel som kupit DAYCO, jeden z tych lepsich. Klimatizacia nefunguje - toto mi tiez zatajil. Ukazoval mi ze to ma airbagy na strane spolujazdca aj vodica, no v servise mi zistili ze tam NIEJE ABSOLUTNE NIC... Su proste strelene lebo auto bolo burane. Tych vad tam bolo neurekom ja neviem co su ale spotrebne diely...

....a na základe tohoto si myslím všeličo :eek:....ale radšej nič .......nehodí sa to ...:rolleyes:
Stevo_Alex19
01.11.11,09:01
buchač: tu nemám čo dodať :) Ľahko človeku čo má skúsenosti povedať niečo... Teraz som už takto poučený aj ja.

lujza.j (http://www.porada.sk/member.php?u=160313): Samozrejme že aj ja si priznávam že som blbec. Ale ja som človek ktorý neoklame ani o cent, proste podla seba sudim inych. Mozno sa to nehodi do tejto doby, ale som taky. A navyse ta radost ze konecne prve vlastne auto... Tazko vysvetlit preco som konal ako som konal... Na to auto som sa bol pozriet v SL dva tyzdne pred kupou. Proste sudil som knihu podla obalu. Pozrel som sa zvonku, predajca mi povedal ze je to super stav, ze karoseria a vsetko je okej, ukazal mi kde su airbagy, ze sa daju vypnut a podobne. Auto bolo neskutocne zachovale. To by trebalo vidiet, to vyzeralo akokeby vyslo prave z vyroby... Nebolo co vytknut. Skutocne ma vtedy ani len nenapadlo ze by toto mohlo byt havarovane. Navyse ako vravim, majitel povedal top stav, mne sa to na oko skutocne top zdalo, nasli sa drobne chybicky lebo piskal remen. Tak sme sa dohodli ze to da dokopy a auto mi potom dovezie. Dal som mu zalohu ( prvy chybny krok lebo som nebral ziadne potvrdenie o zalohe - dal som zalohu a siel som domov ) Potom ubehol tyzden a pol a auta nikde... No nastal prvy taky strach ze co sa deje... Nakoniec ale po dalsom tyzdni mi povedal ze uz ide z trencina sem, ze je to spravene... Cesta trvala nejako dlho, prisiel az o pol tretej nad ranom. ( taky mam cas na fotke 02:34, pretoze som si hned spravil prvu fotku auta ) Podpisali sme tu zmluvu, odovzdal mi kluce a ja som spokojny zalahol s dobrym pocitom. Povedal mi ze keby nahodou nieco on to opravi lebo on sa aj tymto zivy, ze robi s ALFAMI... Neskor mi este aj vybavil pani na poistku na to auto, takze sa to zdalo vsetko seriozne. Ale akonahle sa vyskytol rpvy problem a ja som mu to oznamil... Uz bolo mrtvo.. Bez zdvihania telefonov, posuvanie o tyzden o dva ... A co sa tyka zaslepiek... Neviem o akych zaslepkach vravis, pretoze palubovka vyzerala ako cistonova, nic lepene, volant taktiez.. Az neskor sa poodlepil a uz som videl ze je tam vzduch... Skutocne majstovske dielo ako to zamaskovat. A čo sa týka značky... Ja si nemôžem pomôsť to auto je strašne krásne !

Ľubomír: Už som sa kontaktoval na právnika, ktorý riešil problém kamarátovi. Dnes mu idem odniesť zmluvu a uvidíme čo sa dá robiť. Pretože moja radosť z toho že auto je krásne upadá... A upadá logaritmicky...
lujza.j
01.11.11,09:31
buchač: tu nemám čo dodať :) Ľahko človeku čo má skúsenosti povedať niečo... Teraz som už takto poučený aj ja.

lujza.j (http://www.porada.sk/member.php?u=160313): Samozrejme že aj ja si priznávam že som blbec. Ale ja som človek ktorý neoklame ani o cent, proste podla seba sudim inych. Mozno sa to nehodi do tejto doby, ale som taky. A navyse ta radost ze konecne prve vlastne auto... Tazko vysvetlit preco som konal ako som konal... Na to auto som sa bol pozriet v SL dva tyzdne pred kupou. Proste sudil som knihu podla obalu. Pozrel som sa zvonku, predajca mi povedal ze je to super stav, ze karoseria a vsetko je okej, ukazal mi kde su airbagy, ze sa daju vypnut a podobne. Auto bolo neskutocne zachovale. To by trebalo vidiet, to vyzeralo akokeby vyslo prave z vyroby... Nebolo co vytknut. Skutocne ma vtedy ani len nenapadlo ze by toto mohlo byt havarovane. Navyse ako vravim, majitel povedal top stav, mne sa to na oko skutocne top zdalo, nasli sa drobne chybicky lebo piskal remen. Tak sme sa dohodli ze to da dokopy a auto mi potom dovezie. Dal som mu zalohu ( prvy chybny krok lebo som nebral ziadne potvrdenie o zalohe - dal som zalohu a siel som domov ) Potom ubehol tyzden a pol a auta nikde... No nastal prvy taky strach ze co sa deje... Nakoniec ale po dalsom tyzdni mi povedal ze uz ide z trencina sem, ze je to spravene... Cesta trvala nejako dlho, prisiel az o pol tretej nad ranom. ( taky mam cas na fotke 02:34, pretoze som si hned spravil prvu fotku auta ) Podpisali sme tu zmluvu, odovzdal mi kluce a ja som spokojny zalahol s dobrym pocitom. Povedal mi ze keby nahodou nieco on to opravi lebo on sa aj tymto zivy, ze robi s ALFAMI... Neskor mi este aj vybavil pani na poistku na to auto, takze sa to zdalo vsetko seriozne. Ale akonahle sa vyskytol rpvy problem a ja som mu to oznamil... Uz bolo mrtvo.. Bez zdvihania telefonov, posuvanie o tyzden o dva ... A co sa tyka zaslepiek... Neviem o akych zaslepkach vravis, pretoze palubovka vyzerala ako cistonova, nic lepene, volant taktiez.. Az neskor sa poodlepil a uz som videl ze je tam vzduch... Skutocne majstovske dielo ako to zamaskovat. A čo sa týka značky... Ja si nemôžem pomôsť to auto je strašne krásne !

Ľubomír: Už som sa kontaktoval na právnika, ktorý riešil problém kamarátovi. Dnes mu idem odniesť zmluvu a uvidíme čo sa dá robiť. Pretože moja radosť z toho že auto je krásne upadá... A upadá logaritmicky...
úplne ZLE do dnešnej doby.akékoľvek riešenie danej situácie je na dlho na veľmi dlho!neviem ako si sa dostal k tejto kúpe, ale bol si pre nich-neho ten správny koreň, ktorý ked uvidí nablýskané auto tak prestane dýchať a kúpi.to čo povedal Buchi, je pravda ak sa nevyznám beriem zo sebou machra ktorý kukne a aspoň očnou kontrolou urobí prvotnú obhliadku+ neskôr druhú v servise. vieš veľa krát sa pri požiadavke zobrať auto do servisu predávajúci prejaví a tento tvoj by sa prejavil určite,samozrejme myslím servis, ktorý by si mal TY vopred dohodnutý! čudujem sa ti ked v dnešnej dobe sa o takých prípadoch hovorí veľa.
Stevo_Alex19
01.11.11,10:00
úplne ZLE do dnešnej doby.akékoľvek riešenie danej situácie je na dlho na veľmi dlho!neviem ako si sa dostal k tejto kúpe, ale bol si pre nich-neho ten správny koreň, ktorý ked uvidí nablýskané auto tak prestane dýchať a kúpi.to čo povedal Buchi, je pravda ak sa nevyznám beriem zo sebou machra ktorý kukne a aspoň očnou kontrolou urobí prvotnú obhliadku+ neskôr druhú v servise. vieš veľa krát sa pri požiadavke zobrať auto do servisu predávajúci prejaví a tento tvoj by sa prejavil určite,samozrejme myslím servis, ktorý by si mal TY vopred dohodnutý! čudujem sa ti ked v dnešnej dobe sa o takých prípadoch hovorí veľa.

No áno bol som hlúpy... Priznávam si to :)) Ale aj toto je pre mňa krok vpred, nabudúce takúto chybu nespravím. Dúfam, že toto dopadne dobre. Auto som kúpil podla zmluvy pri 154 000 km, dnes som auto napojil na diagnostiku a stav je 154 958,7 km ... Za pol roka dosť málo. Co je jasnym dokazom toho ze bolo v kuse pokazene, jazdil som otcovym pretoze moje stalo v servise - to mi potvrdi cele osadenstvo servisu lebo moje auto tam uz poznaju velmi dobre... Ale ja viem ze ani tolko som nespravil, tankoval som totiz len 4 krat. Takze som ho kupil pocitam tak s cca 154 200 km najazdenými...

Hlupy som bol, priznavam ale prisiel som sa skutocne poradit ako z tejto blbosti co najelegantnejsie vyjst, ale zatial som sa dockal len vysmechu a ziadnej rady... Skuste mi niekto aj pomcot, neieln mi vynadat a zabavat sa nad tym ako raz znova seriozny clovek s vierou v ludi naletel ..... nemam vyraz uz na toho cloveka.
buchač
01.11.11,10:09
Zdravím.

Mám menší problém. Kúpil som auto dňa 16.04.2011... Zmluva je podla: Paragraf 588 zakona c.40/1964 zb. opbčiansky zakonnik.
§ 588

Z kúpnej zmluvy vznikne predávajúcemu povinnosť predmet kúpy kupujúcemu odovzdať a kupujúcemu povinnosť predmet kúpy prevziať a zaplatiť zaň predávajúcemu dohodnutú cenu.
začalo sa kaziť jedna radosť, volal som predávajúcemu... Len naťahoval čas, teraz nemôže, potom príde... Ale neprišiel ani raz. Neviem či chce získať čas alebo čo. Preto sa chcem spýtať na čo všetko mám nárok a či mám nárok aj na vrátenie peňazí za auto, prípadne čo mám vlastne robiť... Na tom aute odchádza pomaly všetko, od bŕzd po tesnenia, po kladky na remeni, nápravy... Agregát samotný je na nič, ešte mi aj zatajil že bolo búrané.

V zmluve v článku IV - Stav predmetného motorového vozidla je uvedené:

predávajúci vyhlasuje, že predmetné motorové vozidlo
- bolo používané
...a nebolo ?
- bolo riadne udržiavané ( prvé klamstvo )
...dokáž..
- ku dňu podpisu má najazdených 154 000 km
- je v dobrom stave ( vydržalo necelý týždeň )
...TEBE...
- nemá žiadne vady ( tie vady by som mohol písať román )
...aj skryté vady sú vady ....

Snažil som sa s predávajúcim kontaktovať, no neúspešne. Po určitom čase som použil iné číslo, stále som bol prakticky odbíjaný.
Po čase mi už začal sľubovať že príde a spraví to... Ale ostalo len pri sľuboch a ja už neviem čo mu mám povedať alebo na čo mám právo.
Teraz mi najnovšie sľúbil, že príde zajtra a auto vezme a spraví... Ale podľa mňa to bude ako doteraz - NIČ Z TOHO...

Hľadal som ten zákon na internete ale som z neho taký jeleň že koniec...

Ďakujem za všetky rady.

...preštuduj ...

http://www.etrend.sk/pravo/zaruka-plati-aj-pri-kupe-ojazdeneho-auta.html
avalik
01.11.11,10:47
No áno bol som hlúpy... Priznávam si to :)) Ale aj toto je pre mňa krok vpred, nabudúce takúto chybu nespravím. Dúfam, že toto dopadne dobre. Auto som kúpil podla zmluvy pri 154 000 km, dnes som auto napojil na diagnostiku a stav je 154 958,7 km ... Za pol roka dosť málo. Co je jasnym dokazom toho ze bolo v kuse pokazene, jazdil som otcovym pretoze moje stalo v servise - to mi potvrdi cele osadenstvo servisu lebo moje auto tam uz poznaju velmi dobre... Ale ja viem ze ani tolko som nespravil, tankoval som totiz len 4 krat. Takze som ho kupil pocitam tak s cca 154 200 km najazdenými...

Hlupy som bol, priznavam ale prisiel som sa skutocne poradit ako z tejto blbosti co najelegantnejsie vyjst, ale zatial som sa dockal len vysmechu a ziadnej rady... Skuste mi niekto aj pomcot, neieln mi vynadat a zabavat sa nad tym ako raz znova seriozny clovek s vierou v ludi naletel ..... nemam vyraz uz na toho cloveka.

a tvoj prispevok v inej teme:


Zdravím.

Chcel by som sa spýtať. Mám živnosť. Kúpil som si auto ( nie je písané na živnosť ale na mňa ), ale veľa ním jazdím za zákazníkmi a nieje to najlacnejší špás. ( 114kW benzín - 12l/100km )

Niekde som sa dopočul že auto nemusí byť písané na firmu ( teda živnosť ) ale že si ho môžem nejako dať do používania firmy a odpisovať benzín.

Je to možné ? A ak áno, čo všetko k tomu treba ? Alebo ako sa to robí. Bločky od benzínu mám, ako vravím nieje to lacný špás keď zákazka má hodnotu 400 eur a ja prepálim 60 na benzíne a nemôžem si z toho vyrobiť náklad.

Vďaka.

nesedi mi to :eek:
lujza.j
01.11.11,10:57
misomiso
01.11.11,11:19
buchač: tu nemám čo dodať :) Ľahko človeku čo má skúsenosti povedať niečo... Teraz som už takto poučený aj ja.

lujza.j (http://www.porada.sk/member.php?u=160313): Samozrejme že aj ja si priznávam že som blbec. Ale ja som človek ktorý neoklame ani o cent, proste podla seba sudim inych. Mozno sa to nehodi do tejto doby, ale som taky. A navyse ta radost ze konecne prve vlastne auto... Tazko vysvetlit preco som konal ako som konal... Na to auto som sa bol pozriet v SL dva tyzdne pred kupou. Proste sudil som knihu podla obalu. Pozrel som sa zvonku, predajca mi povedal ze je to super stav, ze karoseria a vsetko je okej, ukazal mi kde su airbagy, ze sa daju vypnut a podobne. Auto bolo neskutocne zachovale. To by trebalo vidiet, to vyzeralo akokeby vyslo prave z vyroby... Nebolo co vytknut. Skutocne ma vtedy ani len nenapadlo ze by toto mohlo byt havarovane. Navyse ako vravim, majitel povedal top stav, mne sa to na oko skutocne top zdalo, nasli sa drobne chybicky lebo piskal remen. Tak sme sa dohodli ze to da dokopy a auto mi potom dovezie. Dal som mu zalohu ( prvy chybny krok lebo som nebral ziadne potvrdenie o zalohe - dal som zalohu a siel som domov ) Potom ubehol tyzden a pol a auta nikde... No nastal prvy taky strach ze co sa deje... Nakoniec ale po dalsom tyzdni mi povedal ze uz ide z trencina sem, ze je to spravene... Cesta trvala nejako dlho, prisiel az o pol tretej nad ranom. ( taky mam cas na fotke 02:34, pretoze som si hned spravil prvu fotku auta ) Podpisali sme tu zmluvu, odovzdal mi kluce a ja som spokojny zalahol s dobrym pocitom. Povedal mi ze keby nahodou nieco on to opravi lebo on sa aj tymto zivy, ze robi s ALFAMI... Neskor mi este aj vybavil pani na poistku na to auto, takze sa to zdalo vsetko seriozne. Ale akonahle sa vyskytol rpvy problem a ja som mu to oznamil... Uz bolo mrtvo.. Bez zdvihania telefonov, posuvanie o tyzden o dva ... A co sa tyka zaslepiek... Neviem o akych zaslepkach vravis, pretoze palubovka vyzerala ako cistonova, nic lepene, volant taktiez.. Az neskor sa poodlepil a uz som videl ze je tam vzduch... Skutocne majstovske dielo ako to zamaskovat. A čo sa týka značky... Ja si nemôžem pomôsť to auto je strašne krásne !

Ľubomír: Už som sa kontaktoval na právnika, ktorý riešil problém kamarátovi. Dnes mu idem odniesť zmluvu a uvidíme čo sa dá robiť. Pretože moja radosť z toho že auto je krásne upadá... A upadá logaritmicky...


No StevoAlex, ak je to naozaj tak ako pises, (napr. ze si mu dal zalohu bez papiera) tak to znamena ze si naozaj velmi dovercivy az naivny, ale nie v tom zlom slova zmysle, ale v tom dobrom, teda s cistou dusou. Ak plati ze "podla seba sudim teba" tak s tebou sa mozno da ustne dohodnut a to aj plati, takych ludi mam rad.

Na druhej strane muselo to pris,t musel si dostat facku od zivota. Som presvedceny ze ti to pomoze a o par rokov na to budes iba spominat a mozno budes rad, ze ta zivot usetril vacsich pruserov tym ze ta takto "vycvicil"

Ja som sa tiez musel spamatat z naivnych snov. Este pred par rokmi som dal skoro vsetky svoje peniaze (niekolko stotisic Sk) do fondov ako Drukos a BMG a myslel som si, ze ma to bude zivit. Asi vies, kde tie peniaze skoncili. Dnes riadim vlastnu slovensku firmu, zamestnavam ludi a exportujem vlastne slovenske vyrobky do celeho sveta. Aby som bol schopny tak "maknut", musel som dostat par faciek od zivota, ta facka s tymi BMG fondami bola iba jednou z mnohych.

Zatial asi tolko, ze aj ked hladas radu ako zatocit s byvalym majitelom a prinutit ho dodrzat nejake zavazky, tak ja som presvedceny, ze iba minas cas a energiu , ktoru by si mohol vyuzit zmysluplnejsie. Casom pochopis.

Ak budes niekedy este kupovat auto, tak si skus vopred nastudovat aka je realita a podla toho sa zariadit. Prva a najdolezitejsia informacia je, ze prave biznis s autami pritahuje najviac grazlov a podvodnikov. Nenajdes ich tolko nikde inde v ziadnom inom segmente, snad iba v drogach a medzi pasakmi. Dokonca este zalezi na tom, ake auto kupujes, Alfa Romeo smrdi nejakym pruserom urcit viac, ako Renault Thalia.

Ja tiez obcas dam niekmu peniaze bez papiera, stale doverujem ludom. Je tu ale maly rozdiel. Za tie roky som sa naucil mozno trocha lepsie rozoznavat ludi ako ty, a tiez - ak niekomu dam par tisic EUR bez papiera, tak mu ich dam iba vtedy, ak to nie su moje jedine peniaze, ak bez nich dokazem zit - keby nieco.

Nie je lahke preplavat zivotom tak, aby si sa vyhol podobnym pruserom a suasne sa nestal podozrievavym paranoikom nedoverujucim nikomu. No treba sa snazit trocha sa v tom zorientovat, ty si prave zacal zbierat skusenosti. Kazdopadne - ako pojde o auta, tak radsej nedoverovat.

A este - toto som dopisal dodatocne, aby bolo jasne, co som tym vlastne myslel: Ten chalpik ti dal za 6 mesiacov jasne najavo ako sa k tomu stavia a co zneho vyrazis, ci nevyrazis, pripadne za aku cenu. Teda ak investujes tolko energie, (kolko by si na to potreboval) do nejakeho vlastneho biznisu, tak si o par rokov, mozno uz o par mesiacov budes moct kupit Alfa Romeo uplne nove a kazdy predajca okolo teba bude obskakovat a pobiehat, aby si to kupil prave u neho.
Stevo_Alex19
01.11.11,15:49
a tvoj prispevok v inej teme:
nesedi mi to :eek:

Zákazník číslo 1. - Boris L. - 3km, áno častejšie som k nemu jazdieval - ale 3km smerom SL ??? To je smiešne. ( po ukonceni zakazky - www.rekonstrukciesk.sk (http://www.rekonstrukciesk.sk) - ANI RAZ )
Zákazník číslo 2 - Obecný úrad Šarišské michaľany - správca webu a siete. - 3km opačný smerom, smer PO. Zase smiešne :) Podotýkam že som jazdil autobusom. Takže tam som autom nebol ani raz. Veľa ním jazdím za zákazníkmi je veta odvodená zo základu že som ním začal jazdiť za prvým zákazníkom a počítal som s ďalšími. Nenapíšem predsa: Poraďte mi ako si odpocitam 7 km nabehanych tohto mesiaca... ze ?

Chcel som len vedieť či sa to dá odpísať alebo nie, lebo prakticky sú to moje náklady k danej zakázke. Vtedy som predpokladal častejšie jazdy za zákazníkmi, no potom som sa dostal k zakázkam zo západu kde nebolo osobné stretnutie možné. A sú platené inak ako tie na východe pričom práca je rovnaká. Takže toľko v skratke na objasnenie. A veta o najlacnejšom špáse bola pravda nakoľko to auto žralo ešte aj trávu okolo cesty... Ale tak bral som to takže je to dvojliter tak je hladné...
Stevo_Alex19
01.11.11,16:07
No StevoAlex, ak je to naozaj tak ako pises, (napr. ze si mu dal zalohu bez papiera) tak to znamena ze si naozaj velmi dovercivy az naivny, ale nie v tom zlom slova zmysle, ale v tom dobrom, teda s cistou dusou. Ak plati ze "podla seba sudim teba" tak s tebou sa mozno da ustne dohodnut a to aj plati, takych ludi mam rad.
......


Ja sa snazim aj v tom biznise trosku pokrocit ale tu by som mohol byt zase titulovany za hlupaka. Priklad davnejsi. Dva stavebne firmy ( otec a syn, dnes by som to nazval klamar a klamar ) objednali weby. Spravil som, spokojnost nad mieru, zaplatil som domeny a webhosting zo svojeho vopred... A nakoniec som nevidel ani cent. Stranky bezali, a ja som nedostal nic. Pretoze ja som este aj v tomto segemnte novy. Ja proste neviem ako ma vyzerat zmluva alebo nieco napriklad vopred. Ze sa dohodnem ze stranku si objednavas a ked ju nezaplatis mozem z toho vyvodit dosledky. Moj postup je nasledovny: Povedz co chces, vypracujem dizajn. Schvalis to, ja to vypracujem cele, dostanem to online, potom ti dam fakturu a ty zaplat.

Bohuzial nastali uz aj pripady kedy sa TY ZAPLAT nekonalo... Nechcem pisat nazvy firiem aby som este nemal problemy ale su to Presovske firmy stavebne. Dalsim pripadom je obec Uzovce ( www.obecuzovce.sk ) tak velmi im nahlilo vyrobit web ze mi dobre zadok nebozkali pretoze podla zakona musia mat zverejnene zmluvy... Potrebovali zverejnit dexia banku. Tak som zo svojeho zabezpecil domenu, mam vlastny server takze osm poskytolv webhosting... A NIC. Peniaze za domenu ci webhositng sa nekonali. Este som im aj volal ci dostali fakturu, povedali mi ze ano a peniaze nikde. Uz su tyzden po splatnosti a snaha ziadna. Stranka bezi na mojom serveri zdarma, domena je pisana na moje meno, no ja sa neodvazim tu stranku vypnut aby osm nemal nejake potahovacky s tym takze zase cerstva vec ked som dal an starostove slovo a zase nic.

A toto si mal pravdu. Auto som kupoval "za posledne" prave preto som majitelovi povedal ze nechcem auto do ktoreho musim vrazat lebo nema za co vrazat... On vedel ze to kupujem za posledne ja som mu otvorene povedal ze to je za posledne prachy. Povedal mi ze auto je TOP stav, a ja som to tak aj bral. U man slovo robi chlapa. Podam si ruku nieco poviem a toto je pre mna sväte...

Takze vravim :)) Stale som sice naladeny pozitivne aj sa snazim takto zmyslat ale coho sa dotknem tam ma niekto obabre... Tak som si povedal ze skusim aspon v tomto pripade nenechat to tak a konecne nieco s tym obabravanim podniknut... A este sa mi k tomu pridava zdravotny stav, kde mi zistili ze mi nieco zle nedokrvuje srdce pri zatazi ci co, nasadili mi betablokatory a aj dnes prave ako tu pisem amam cerstve diery na rukach po ihlach lebo mi prislo tak zle v lese ze som musel poziadat 112. Vsetko sa to na mna zvalilo naraz a nezvladam to. Nezvladam napor zakaznikov ktorych netrapi ze nevladzem pracovat, nezvladam to ze ma osmekuju z kazdej strany... Je to vsetko moja vina ze som sa nechal, len mi pride trosku ironicke ze sa mi tu smeju ludia, oznacuju ma za blbca ale pritom nikto nenapisal ze predavajuci je blbec lebo osmekol poctiveho cloveka. Blbec je ten co sa osmeknut nechal, z toho naberam pocit ze tu vsetci osmekovanie schvaluju... Keby nebolo osmekarov ale bol by kazdy minimalne tak poctivy ako ja, nikdy by sa podobne temy neriesili. Takze nie nadavat mne do blbcov, ale ludia budte ludmi.
Stevo_Alex19
01.11.11,16:27
hmmmm....... http://www.porada.sk/t169604-auto-ako-odpisat-benzin-ak-nieje-auto-pisane-na-firmu.html#post1759366

Uz som sa k tomuto vyjadril, a skutocne doplnim uz len to ze ako by znela veta: Zakazka ma hodnotu 400 eur a ja chcem odpisat 5 eur za benzin... To by mohlo ist do megaforov, preto je tam veta 60 eur. Som zo Sabinova, zakaznik bol z Pecovskej Novej Vsi, peso som tam pomalym tempom za 30 minut. Ako by znela veta najazdim 7 kilometrov... Dalsi megafor preto som kraslil slovami -> vela jazdim. Auto kupene podla zmluvy 16.4.2011 ( v skutocnosti 22.4.2011 o pol tretej nad ranom ), najazdenych 154 000 km pri kupe, k dnesnemu dnu stav kilometrov priamo z riadiacej jednotky: 154 958,5 km.958,5 km za pol roka, to som asi vela nejazdil, ze ? A tu este prikladam fotky toho mojho nestastia ak by si chcel niekto pozriet tak https://www.facebook.com/media/set/?set=a.148263045243863.34555.100001805054013&type=3
Indeed
01.11.11,16:34
to: "miso-miso" :

Ak by to bolo tak jednoducho ako píšeš, že stačí sa niečomu naplno venovať 1/2 roka

a vydá na nové auto, tak biznis s ojazdenými autami by nebol potrebný,lebo jazdenky by stali opustené aj s kľúčikmi v zapaľovaní,

všade po uliciach, priekopach a v lesíkoch.

A nové autá by nestihali vyrábať,lebo každý by si išiel objednať hneď 3 naraz.

:o

Alebo je cca 95 % populácie neschopných,lebo nevedia zarobiť na nové auto ?

kde je chyba ?
misomiso
01.11.11,19:14
to: "miso-miso" :

Ak by to bolo tak jednoducho ako píšeš, že stačí sa niečomu naplno venovať 1/2 roka

a vydá na nové auto, tak biznis s ojazdenými autami by nebol potrebný,lebo jazdenky by stali opustené aj s kľúčikmi v zapaľovaní,

všade po uliciach, priekopach a v lesíkoch.

A nové autá by nestihali vyrábať,lebo každý by si išiel objednať hneď 3 naraz.

:o

Alebo je cca 95 % populácie neschopných,lebo nevedia zarobiť na nové auto ?

kde je chyba ?

Nikde nie je chyba. Ja som tiez cely zivot myslel, ze to nedokazem. Az odrazu suhrn udalosti ma tam zmotivoval, ze som dokazal to, co som predtym povazoval za nemozne. No na druhej strane - par rokov som pracoval 16 hodin denne, nemal som pohyb, relax, ziadnu kulturu. Urcite sa to podpisalo aj na mojom zdravi, nastastie uz sa vraciam do normalu po tom, co biznis zacina konecne bezat v svojich kolajach.

Nie kazdy sa dokaze tak zmotivovat. Pripomina mi to, ked som po prvy raz dostal s autom na zasnezenej ceste smyk. Mal som asi 22 rokov, bola to pravotociva zakruta, oproti isiel autobus a ja som riadil staru Skodu Octaviu s volou na riadeni, so zadnym nahonom a letnymi gumami. Plne auto kamaratov - isli sme sa "vozit". Zacalo nas tocit a vynasat do protismeru. Vtedy som sa dokazal tak skoncentrovat, ze sme nakoniec ten smyk ustali, autobus sme minuli o par cm a ani sme nevyleteli z cesty. Pamatam sa, ze som vnimal kazdy milimeter pohybu volantom a odozvu auta na ten pohyb v sedadle. No ja som vtedy zabudol kto som, odkial a kam idem, preco tam idem, kolkeho je nevedel som ani, ci je rano ci vecer. Trvalo mi nasledne asi dve hodiny, kym som sa rozpamatal a dostal do normalu.

Nieco podobne som zazil teraz, ibaze tych 10 sekund bolo natiahnutych na 4 roky. Tiez som ale nasledkom toho vypatia stratil schopnost zit normanly zivot, uzivat si volny cas a pod. To sa teraz postupne znova ucim.

Nie kazdy to dokaze, nie kazdy zazije take okolnosti, aby to dokazal a hlavne - nie kazdy toto chce zazit, a ja sa tym ludom, ktori to nechcu vobec necudujem.

Na druhej strane - zacal som podnikat v nie velmi lukrativnom obore, s minimalnym kapitalom a vstupoval som na naplneny svetovy trh. To nie je kombinacia, ktora by umoznovala dosiahnut uspech v priebehu par mesiacov. Boli ale aj taki, ktori mali stastie na lepsie okolnosti a par mesiacov im stacilo. Kazdopadne - clovek casom zisti, ze ak sa spoliehal na stat, obec, pravnikov, kadejake institucie a neviem co este, len marnil cas. Jedine co si sami spravite a vybudujete - to mate. Preto radim nestracat cas natahovanim s debilmi a budovat vlastnu buducnost.
day
01.11.11,19:23
Predajca prišiel o pol tretej nad ranom s autom, ja som ho čakal s kamarátom.

Prehliadka sa konala až za týždeň po kúpe.

Čo je považované za spotrebné diely ?

Menené boli brzdy... Tesnenie pod vekom lebo vytekal olej, sviečky lebo boli zničené... ( je to ALFA ROMEO 2.0 twinsparkový motor - 8 sviečok, poriadne drahé )

V dosledku toho ze bolo burane bola pohnuta karoseria - prasklo mi v lete celne sklo na parkovisku za ktore som dal 195 eur... Remen piskal, musel som kupit DAYCO, jeden z tych lepsich. Klimatizacia nefunguje - toto mi tiez zatajil. Ukazoval mi ze to ma airbagy na strane spolujazdca aj vodica, no v servise mi zistili ze tam NIEJE ABSOLUTNE NIC... Su proste strelene lebo auto bolo burane. Tych vad tam bolo neurekom ja neviem co su ale spotrebne diely...

ked tam nemas airbagy isiel by som az na sud, posli mu list, najlepsie od neakeho advokata,
ze chces vratit peniaze
misomiso
01.11.11,19:26
Inak - este som zabudol dodat, aj ja kupujem ojazdne, na tom nie je nic zle. Napriklad nedavno som kupoval dve auta do firmy, jedno dokonca ako 3- (v podstate 2-rocne) za 13, hoci nove stalo 47. To je myslim dobra kupa. Nemam dovod davat 47, ked mozem mat za 13, mam det kde inde tie peniaze.

Pointa je iba v tom, ze ak mi zazvoni nejaky exekutor alebo mi policajti vyzvu, aby som doniesol kluce, pripadne sa mi rosype motor (vsetko sa moze realne stat) tak ma to nemoze vytocit a zobrat radost zo zivota a ovplyvnit zdravie, ale musim jednoducho vytiahnut dalsich 13 z vacku z ist kupit dalsie auto. Jednoducho treba poznat a akceptovat to riziko...
misomiso
01.11.11,19:30
ked tam nemas airbagy isiel by som az na sud, posli mu list, najlepsie od neakeho advokata,
ze chces vratit peniaze

Ano, ale este si zabudol dodat, ze bude treba davat trestne oznamenie, potom cakat, a dlho cakat, potom dokazovat ze tie airbagy tam neboli uz v case kupy (prakticky nemozne), potom bojovat s veternymi mlynmi, ked zistis, ze ten tipek je kamarat s policajtmi a ti to odlozili pre nedostatok dokazov, potom podat staznost na Inspekciu Min. Vnutra, potom cakat, potom vypisovat Lipsicovi, potom znova Kalinakovi, pretoze medzitym sa vymeni vlada...

Samozrejme platit pravnika - taka malickost...a chodit na pojednavania, na ktore druha strana vzdy z nejakeho dovodu nepride....
Stevo_Alex19
01.11.11,20:12
Hned v prvy den auta som si spravil v nom fotku. Na fotke je jasne vidiet ze volant je proste akokeby otvoreny zboka. V mobile mam ulozeny datum a cas vytvorenia fotky, takze hned v prvy den som tie airbagy asi tazko strelil a opravil 10 miut po predaji, a navyse nemam zaiden zaznam nikde o havarii, co by som urcite asi riesil poistkou. Fotka tu: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=145717368831764&set=a.133932990010202.25628.100001805054013&type=3&theater kde clovek ktoreho ruka je tam sfotena je ten kamarat ktory bol so mnou pri kupe auta a kludne mi to dosvedci.

Taktiez na nete sa daju najst inzeraty ktore som daval ze kupim airbagy a z emailov mozem dokazat ze som sa snazil zohnat si airbagy asi mesiac po kupe auta, tak hadam som si ich nezhanal z nudy keby mi ich netrebalo nie ? Myslim ze toto by mohlo zavazit.
misomiso
01.11.11,20:31
No ja ti necham brat nadeje, ale mohlo aj nemuselo. Fotka s datumom nie je ziaden dokaz, ja to spravim dnes fotku s datumom 1.1. 2007 a to pritom so samotnou fotkou nebudem musit nijako manipulovat. Ked robis webstranky, tak ti asi netreba vysvetlovat, ako.

Rovnako ako si so vopred vobec nepozistoval, ako sa kupuje auto, tak teraz si si evidentne nezistil, ako dopadli vacsinou ludia, ktori sa snazili nieco vysudit v takychto pripadoch. Tym samozrejme nechcm tvrdit, ze nemas pravdu v tom spore.

Mam znameho pravnika. Robi pre mna za dobre ceny. Raz som dal stolarovi zalohu na material 20.000 Sk (to bolo pre rokmi, ekvivalentne dnes by to bolo mozno nieco cez 1.000 EUR.). Bol to alkoholik, nakoniec mi povedal, ze mi peniaze nevrati a nabytok nespravi. Tak som sa pytal toho pravnika, ci sa mi oplati za taku sumu sudit. Odpoved bola, ze urcite nie. Ty si sice dal iste viac za auto, no skus sa zamysliet, aku sumu by si mohol relne "vysudit" ako kompenzaciu za vady.

Ja som to vtedy riesil inak - vyuzil som to, ze ten chlapik vtedy polozil zivnost a zamestal sa (to bol aj dovod, preco sa mu uz po robote nechalo robit co slubil). Tak som nanho pritlacil, ci chce, aby som isiel informovat jeho noveho zamestavatela o jeho praktikach. Nastastie sa zlakol a peniaze boli hned naspat. Ak by sa ale nezlakol, tak by som to samozrejme nechal tak, viac "investovat" do toho sa mi neoplatilo.

Takze sprav ako uznas, ale po troch rokoch mi sem napis, kolko webov si mohol urobit, za ten cas a peniaze, ktore tym stratis a kolko by si na nich zarobil.

To, ze teraz na mnohych prerabas je tiez normalne, aj to "byt ziskovy" sa clovek musi ucit, ono to pride, neboj sa.
lujza.j
01.11.11,20:39
interiér je dvojfarebný?auto má koľko rokov 10?
misoft
02.11.11,08:14
Napriklad nedavno som kupoval dve auta do firmy, jedno dokonca ako 3- (v podstate 2-rocne) za 13, hoci nove stalo 47. To je myslim dobra kupa. Nemam dovod davat 47, ked mozem mat za 13, mam det kde inde tie peniaze.
Kto vie ako na to, zaručene sa nenechá takto napáliť ako Stevo_Alex19.
Pred viacerými rokmi môj známy tiež kupoval auto z druhej ruky (vtedy to bolo jednoduchšie). Keďže som mal rovnaké, pracoval som (v armáde) aj s technikou,tak som poznal "finty", ako niekoho "ogabať". Našťastie predávajúci bol seriózny, poskytol vozidlo na 24 hodín neobmedzene, najazdilo sa na ňom (za tých 24 hodín) niečo cez 250km a pri jazde sa potom dali zistiť všetky "muchy" (jedine v prevádzke zistíš, ako sa vozidlo správa, aký je jeho "zdravotný" stav - nie každý uchom odhalí nepravidelnosť chodu motora, nesúmernosť bŕzd a pod.). Mali sme tak aj možnosť dôkladne prezrieť vozidlo od strechy až po vzorok na dezéne :D. Aj cena bola vtedy rozumná. Toto auto potom známemu poctivo slúžilo ešte 8 rokov.
Žiaľ - obhliadka o pol tretej ráno (u Stevo_Alex19) - veď toto priam voňalo podvodom! Mladý sa musí mnoho učiť. A fotky z mobilu (príp. z foťáku) - dosť nepreukázne po dlhšej dobe - EXIF údaje sa dajú ľahko upraviť.

Rovnako ako si so vopred vobec nepozistoval, ako sa kupuje auto, tak teraz si si evidentne nezistil, ako dopadli vacsinou ludia, ktori sa snazili nieco vysudit v takychto pripadoch. Tym samozrejme nechcm tvrdit, ze nemas pravdu v tom spore.
Pravdu možno má, ale ak sa protistrana zatne - je mu to prd platné.
Stevo_Alex19
04.11.11,07:46
Mna este napadlo... On to auto kupil od niekoho z dunajskej stredy. Kupil ho s pridretym agregatom, prepisal ho na seba. Agregat daval dokopy, mne povedal ze je po uplnej generalke takze top stav. Na sebe ho mal napisany mesiac a ptoom napisal na mna. Nabural ho majitel z DS nie ten kto mi ho predal. Rozmyslam ze v DS nemusi byt v evidencii vela ALFA ROMEO v tejto farbe, ktory predali auto cloveku ktoreho meno poznam. Takze dohladat od koho on auto kupil pre policiu by problem byt nemal, a ked ten clovek potvrdi ze auto bolo burane, a ze ho predal tomuto cloveku a ten ho nasledne predal mne no zatajil ze bolo burane... Tak by to tiez mohlo byt na nieco dobre alebo nie ?
buchač
04.11.11,08:04
mimotemy....mňa v tejto súvislosti len jedno napadá ...

Proste sa Ti Alfa strašne , ale strašne zapáčila ......a ako tak na prístrojovku pozerám , ide o niečo v športovejšej úprave ....
Vhupol si do obchodu priamočiaro , s mladíckou nerozvážnosťou a teraz " zbieraš " úrodu......ibaže to " ovocie " je napadnuté rôznymi škodcami ...
Mám za to , že v tomto už veľa nenarobíš ...aj keby si na súd dal ,bude to na dlhé lakte a roky ...o peniazoch ani nevravím .
Vyondi sa na to a tie love radšej investuj do Alfy a daj si do pucu .....a užívaj v kľude a kľudne ( hlavne ) , aby si niekomu a aj sebe neublížil .....
KoxXxo
04.11.11,08:40
2x meraj, raz rež. Pri jazdených autách aj 10x meraj.
Svoro
06.11.11,05:03
Ahojte, no ja by som sa na tvojom mieste už na býv. majiteľa vykašlal. Kým to totižto nejako súdne poriešite, tak auto už bude vhodné tak do šrotu. Takže škoda plakať nad rozliatym mliekom, skôr by som sa snažil dať to auto dohromady a hotovo. Ak sa Ti teda tak strašne páči. Inak čo sa týka tých kladiek a bŕzd a pod. blbostí, časom zistíš, že keď kupuješ auto staršie, tak automaticky musíš rátať so vstupným servisom v hodnote tak 500€. To ale nie je chyba bývalého majiteľa, ale tvoja, predsa nebudem pred predajom auta na ňom meniť rozvody a pod. blbosti, to by som ho potom asi nepredával. A čo sa týka tej nabúranej kasne, mrkni na net, je tu kopa firiem, ktoré sa zaoberajú naťahovaním kasní na lavici, takzvanom dozéri. Kamarát tiež tak sprosto buchol auto, že sa pohlo na uhlopriečkach a za pár korún sa to dalo natiahnuť do pôvodného stavu. Preto hovorím, neoplatí sa Ti s bývalým majiteľom naťahovať, oni takýto šuplikanti totižto veľmi dobre vedia, že vďaka našemu spomalenému súdnictvu a zákonom nakloneným takýmto individuám, si v tomto štáte môžu robiť čo chcú.
Stevo_Alex19
27.12.11,09:46
Vyriešené. Nemusel som posielať ani výzvy... Jedného dňa proste zazvonil telefón, a bývalý majiteľ si po auto prišiel. :)) Vzal ho opraviť na svoje náklady. Ospravedlnil sa, že mal veľa pracovných povinností, a auto vzal. :)) Motyka vystrelila.
Nandrolon
27.12.11,10:40
len dúfaj, že ho neopraví tak ako na ňom zgenerálkoval motor pred predajom...
... stále je to len z blata do kaluže..., teda pokiaľ ti nevrátil aspoň všetky prachy čo si mu zaň zaplatil.
Na tie, čo si do neho investoval ty, už by som sa radšej vykašľal...
misomiso
27.12.11,10:48
Takze teraz nemas ani peniaze ani auto? To si mu len tak odovzdal teraz to auto?
Nandrolon
27.12.11,11:04
ja tu nechcem byť zlým prorokom, ale momentálne si na tom horšie ako si bol včera...
- ty ešte veríš takému človeku že urobí pre teba "nejakú službu" a ešte "zadarmo" ???
- u takého zloducha je už iba 1 možnosť: urobiť mu škodu väčšieho rozsahu ako on tebe, síce nezbohatneš, ale ten hrejivý pocit by mne osobne stál za to...
Stevo_Alex19
27.12.11,11:29
No len tak som mu ho neodovzdal.
Predtým som otvoril word a spísal niečo takéto kde som uviedol nás ako zmluvné strany, ďalej predmetne vozidlo a nasledovne:

Majiteľ a prechádzajúci majiteľ predmetného motorového vozidla sa touto zmluvou dohodli na odstránení skrytých závad, ktoré sa vyskytli počas užívania predmetného motorového vozidla. Závady budú odstránené na náklady predchádzajúceho majiteľa.

Skryté vady ktoré sa objavili počas používania predmetného motorového vozidla:
- Pískajúci remeň, alebo kladka.
- Chyba snímača otáčok vačkového hriadeľa.
- Poškodená vodná pumpa na rozvodoch
- Rozsypaný katalyzátor
- Poškodenie motora - Ryhy na vačkách, poškodená vačka na vrchu motora ( zrejme v dôsledku zaseknutého ventilu ). Vytekajúca chladiaca kvapalina z motora.

Majiteľ odovzdáva prechádzajúcemu majiteľovi auto na opravu s nasledujúcimi vecami:
- Potvrdenie o EK, STK, osvedčenie o Evidencii vozidla, potvrdenie o zaplatení PZP a doklady PZP.
- Poplašné zariadenie a centrál .... ...... - tu som rozpisal zoznam veci v aute

Majiteľ a predchádzajúci majiteľ sa dohodli, že auto mu bude navrátené spolu s týmito vecami a dokladmi, s odstránenými skrytými vadami a to najneskôr do .................. (vrátane), čo potvrdia aj ďalším podpisom na tejto zmluve pri navrátení auta. a je tam hned ďalší riadok s jeho aj mojim podpisom a potom ďalší riadok kde je pripravené prevzatie vozidla, ktorý podpiseme ked mi auto ( možno :D ) donesie späť.

Neviem ci je to ako pravne ciste, ale lepsie som to ako laik nevedel sformulovat a najst na nete nieco podobne NEHROZILO... Kazdopadne tym ze auto prevzal a podpisal mi tento papier uznal si ze to auto malo chyby... Tak myslim ze je to apson nieco. Alebo sa mylim ?
Nandrolon
27.12.11,12:31
áno, je to lepšie ako nič, ale papier znesie toho veľa.
Ja netvrdím že ti auto "nedá späť" ale tvrdím že ti ho nedá solídne opravené, ale bude sprepáčením doje*ané tak ako teraz, možno to opraví tak, že sa to bude tváriť chvíľu ako opravené, znova sa ti to pokazí povedzme za pol roka a potom už ťa legálne pošle doprdele... takto to proste chodí.
Takýto vydriduch to auto nechce opraviť /to by už urobil prvýkrát/, on ho len chce dočasne "poplátať" aby vydržalo určitú dobu a zhrabnúť zaň prachy, to je všetko...
Ver tomu že na aute sa dajú tak veci porobiť, že ti pustia znovu po pol roku a to hovorím o veciach čo majú vydržať aj 10 rokov pri bežnom jazdení.... Tekutý kov a podobné sračky to dočasne "akože opravia"...
Zažil som niečo podobné na renovácii zadnej nápravy, ktorú som aj "reklamoval" a výsledok je taký že je to rovnaké ako po prvej oprave...
Takisto som dal robiť geometriu auta, kde mi povedali sumu "OD"-"DO", vyfaktúrovali tú hornú hranicu čo som podpísal a potom na nete som zistil že som zaplatil najdrahšiu geometriu, nakoľko na mojom aute sa nedá robiť geometria prednej nápravy ale iba zadnej, takže záhada že tá suma bola na hornej hranici čo mi povedali...
A nehovorím o tom, že mi tam nejaký násťročný MANTáK nedotiahol matice na predných tyčiach riadenia, tak som chodil jak dement hrkajúci, nevedel som čo to môže byť ale čo myslíš, išiel som to naspäť reklamovať ??? Išiel som už do druhého servisu, kde mi ich za 3 minúty dotiahol a bolo po hrkaní, za čo som mu vtisol do vačku 5 eur /za 3 min. roboty/...
A to je autorizovaný servis v Žiline, žiadny garážmajstri. Lenže v servisoch nepracujú opravári od slova "opraviť" ale iba vymieňači od slova "vymeniť". Oni vedia len meniť celé súčasti, ale akonáhle im dáš niečo opraviť/nastaviť tak sú z toho v riti.
Stevo_Alex19
27.12.11,12:37
Mne uz z toho zacina byt do smiechu heh. Mam taky pocit, ze radsej siporiadne prisporim, a zaplatim kamaratovi ktori ma tiez alfu, a jemu to ide na jednotku... On by mi to vedel spravit, staci mi nakupit veci ktore su zle. Len prave tomu som sa pokusal vyhnut. Ked mi predchadzajuci majitel auto dovezie a po pol roku to klakne, tak si jednoducho budem musiet prisporit viac penazi a dam to spravit kamaratovi aby to bolo ako ma byt. Ten ma urcite neodrbe :)